Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megsértődtek mert nem kínáltam...

Megsértődtek mert nem kínáltam meg diétás csokival, hanem rendessel? Én vagyok a hülye, vagy tényleg nem logikus?

Figyelt kérdés

Volt az asztalon 4-5 tábla étcsoki, ami tejmentes, fele vacak, a többi csak kicsit ehetetlen.

És volt Merci amit szülinapomra kaptam ( régen egyik kedvencem volt), de én nem ehetek belőle és elhoztam a családnak.


A történet röviden: a csokit látva mondta, hogy valamilyet szeretne, én mondtam hogy van a kamrában milka, meg odanyújttam Mercit, erre felkapta a vizet, le lettem ordítva, hogy azt nem azt szereti, akkor mindegy egye meg a fene és morogva elviharzott...


Nem először fordul elő ilyen, megjegyzéseket tesznek hogy mennyi édességet vettem, havonta kb egyszer megyünk boltba és veszek 4-5 felé dolgot, hátha egyik ehető.

Múltkor vettem 2-3 féle fagyit, kb 1 éve nem ettem

Arra is megjegyzéseket tettek, hogy mennyi fagyit eszek.

Mikor vettem kínáltam, nem kértek( vagy aki megkóstolta azt mondta szar, és ilyet többet ne vegyek, csak én mást nem ehetek, de az kit zavar) utána meg enyhén passzív agresszívan piszkálnak, pedig én soha nem szólok, meg nem is zavar, hogy minden héten kétszer vesznek sütit, vagy fagyit, de én vagyok szemét, hogy valami viszonylag normális nasit keresek. Most ez így mi szerintetek?:/



2019. aug. 8. 23:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Most tulajdonképpen mit is kínáltál? A kérdésben nem diétás van, a leírásban pedig már tejmentes, meg olyan, amit az illető nem szeret. Na de mindegy is, ez csak úgy feltűnt.


Ha megkínálnak, akkor vagy illik elfogadni azt, vagy udvariasan vissza kell utasítani. Esetedben nem ezek egyike történt, tehát a reakció nem volt normális. A megjegyzések tétele szintén nem az mindaddig, míg a saját pénzedből veszed azt, amit. Ha az illető pénzéből veszed, akkor viszont egy udvarias, de határozott jelzés a megoldás, nem pedig az, amit ő tett.

2019. aug. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Andi80018 ***** válasza:
97%
Hát én ebből semmit nem értettem. Mi van ezekkel a csokikkal, meg ki ordibál?🤣🤣
2019. aug. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

A diétás alatt a tejmentesre gondoltam.


Nem azzal van a gond, hogy mennyit költünk, csak, hogy többféle édesség van, amit nem ismernek( én és anyukám eszünk ilyeneket), de ha megkínáljuk őket, mindig azt mondják, hogy szar, és ilyet kár venni.


Ha van sima, rendes csoki/keksz az meg nem kell nekik, mert vesznek olyan süteményt, amit szeretnek.

Most mindenből végig kéne kínálni, hogy megállapítsák, hogy ez szar, és kár ilyet venni vagy nem tudom.

Nem mintha nem ott lenne az asztalon tud venni, ha valami megtetszik, most én találjam ki, hogy minek a csomagolása tetszett meg, és azzal kínáljam, ne azzal, amit tudok, hogy finom, mert az nem jó.

Nem értem ezt komolyan.


Konkrétan féltékenyek, hogy én szar ízű mentes dolgokat eszem, nekik meg a jóízű normálisat kínálom, ami nekem a kedvencem volt...

Csak én nem értem ezt a logikát? :/

2019. aug. 9. 00:04
 4/24 Andi80018 ***** válasza:
92%
Na. Egyen otthon mindenki amit akar és kész. Ha meg veled lakókról van szó, akkor meg pláne. Kínálj bablevest. Az nem csoki.
2019. aug. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
...és mindezt éjjel fél 12-kor...
2019. aug. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Most volt időm leírni na :D
2019. aug. 9. 01:11
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Kutya legyek reggelre ha ezt értem. Kinek nem jó amit te kínálsz? Mivan?
2019. aug. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Családtagokról van szó, és röviden ahogy az előzö kommentben is nagyjából összefogalaltam, diétás-mentes élemiszereket kell ennem, és próbálok viszonylag ehetőeket találni, ezért van hogy többfélét veszek egy valamiből pl. most étcsoki.

De ezek általában elég vacak ízűek.


És nem értem hogy más családtagjaim miért ezeket a vacakokat akarják, mikor ők ehetnék a normálisat, ami finom is.


Jelen esetben csokit kértek és a szülinapomra kapott Merci csokit nyújtottam oda, nem a szerintem szar ízű mentes étcsokit, ezért megsérődött.

2019. aug. 9. 02:32
 9/24 anonim ***** válasza:
15%
Van akinek semmi sem jó...mogyorós táblacsokid nincs véletlenül? vagy Raffaello?Nem vagy egy kissé irigy? Mert lehet látszik rajtad hogy sajnálod :D Ha tiszta szívből kínálod,és még ő van felháborodva,akkor ne törődj vele.Lehet csak rossz napja volt.Vagy tarthatnál ilyen kínálós esetekre jóféle házi töpörtyűt lila hagymával...Én nem mondanék nemet az tuti
2019. aug. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nincs, mogyorót sem ehetek xD

De tejmentes házitöpörtyű pont van, bár kicsit fakó a színe :D

2019. aug. 9. 03:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!