Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is egyre gyakoribb...

Szerintetek is egyre gyakoribb az ha a feleség csak a férje vezetéknevét veszi fel és marad a keresztneve?

Figyelt kérdés

Szóval pl.: Balogh József + Kiss Anna = Balogh Anna


Egyre több ismerősöm veszi fel így a nevét házasság után. Ez kezd lenni az új trend?


2019. aug. 21. 18:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%
Én konkrétan azért vettem fel a férjem vezetéknevét, mert a nevem nagyon bonyolult volt. Állandóan visszakérdeztek és szinte mindig betűznöm kellett. Ezt nem akartam megtoldani egy plusz névvel, ezért lecseréltem. De felénk a kötőjeles verzió a divat mostanában.
2019. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%
Én is inkább kötőjeles eseteket ismerek mostanában, a 10-15 éve házasodtak közt volt szokás az Xné Z.Y.
2019. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%
az is nagyon gyakori hogy egyáltalán nem veszik fel a férj nevét. két nagynéném is a lánykori nevét viseli, pedig mindketten házasok, 2 gyerekkel. de a legtöbb korombeli ismerősöm, akik mostanában házasodtak, csak a férjük vezetéknevét vették fel, -né nélkül. én is így teszek majd
2019. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%
A világon is ez az elterjedt, ha belegondolsz: Mr. and Mrs. Stuart pl. Ugyanaz a vezetéknév. Aki külföldön dolgozik, annak plána jól jön. Én is így vettem fel a férjem nevét, főleg, hogy nagyon gyakori a vezetéknevem (Tóth), még a keresztnevem is, legalább az egyiken ritkítottam egy kicsit :D
2019. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
72%
Én így vettem fel, mert a kötőjeles verziót rohadt nagy szívás lett volna leírni. De amúgy engem nem érdekel, ki hogy veszi fel, kérdést írok ki róla.
2019. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
68%
Kérdést sem*
2019. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%
Bocsi, kilences, de szerintem a "horvát nénémet" sokkal mókásabban hagzik... :'D
2019. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%

Erdelyben joforman mindenki Balogh Anna lesz házasság utan. Ritkabb esetben Balogh-Kiss. Mindig is igy volt.

Nekem például a Balogh Józsefné ami vegtelenul furcsa névvalasztás. Vagy egyáltalán a -né hasznalata.

Akkor hivatalosan Józsinak hivjak a nőt is vagy mi?

2019. aug. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
90%
Igazából teljesen mindegy, hogy mi az elterjedtebb. Adott több lehetőség, mindenki választhat, hogy melyik verzió a szimpatikusabb. Én sosem választanék aszerint, hogy mi a divat, vagy az elterjedtebb. Azt néztem, hogyan hangzik számomra jobban.
2019. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyósomék kb. 45 éve házasodtak, anyósom is csak apósom vezetéknevét vette fel. Vagyis ő is "Balogh Anna" lett. A mai trend az inkább a kötőjeles.
2019. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!