Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is egyre gyakoribb...

Szerintetek is egyre gyakoribb az ha a feleség csak a férje vezetéknevét veszi fel és marad a keresztneve?

Figyelt kérdés

Szóval pl.: Balogh József + Kiss Anna = Balogh Anna


Egyre több ismerősöm veszi fel így a nevét házasság után. Ez kezd lenni az új trend?


2019. aug. 21. 18:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Kötőjellel vettem fel a férjem nevét. A saját vezetéknévem nem akartam elhagyni, - né se szerettem volna lenni.

De a férjem vezetéknevét is szerettem volna viselni. Így egyértelmű volt a választás.

2019. okt. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Így van ez rendjén, borzasztó degradáló valakinek a néje lenni. Akar a franc. Én vagyok egy külön személy, nem leszek senki néje. Alap, hogy marad mind a két vezetéknevem kötőjellel.
2020. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nem mindenki szereti az eredeti vezetéknevét.

Ilyenkor jól jöhet a férj neve, jó indok megszabadulni a nem szeretett vezetéknévtől.

2020. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én nem arról beszélek, hanem amikor a nők régen fullra Kovács Istvánné meg Nagy Józsefné és hasonlók alatt futottak. Brrrrr, még a gondolattól is!
2020. okt. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Amúgy régen pl Angliában is úgy volt, hogy a feleség Mrs Férj neve lett.

Szóval, pl Mrs Joseph Brown - tehát ott se lehetett tudni, hogy mi is a feleség neve.

Nem tudom, ez mikortól fordult át a Mrs Női név Férj vezetékneve verzióba.

2020. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szerencse, hogy annyi verzió van, hogy mindenki kedvére eldönthesse, milyen formában használná a férjes nevét! 😊
2020. okt. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ez így van! :)
2020. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!