Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá apukámat?

Hogyan vegyem rá apukámat?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon régi mosógépünk ami már tényleg nagyon rossz. Oke tudom hogy más nem engedheti meg magának még ezt se, de mi áldozhatunk rá egy kis pénzt..

Annyi baj van már vele. Szétveri a padlót (vettünk alá gumiszőnyeget amit teljesen tönkretett), hangos is, sokat fogyaszt. De apukám amíg fel nem gyullad nem fogja lecserélni... Ugyan ez vonatkozik a hűtőre meg a tűzhelyre is. A hűtőben folyton áll a víz (ötletem sincs miért) a tűzhely is sokat fogyaszt már, és ha valamit sütünk akkor nagyon gáz szag van. Mondjuk ezek még nincsenek ennyire sz@r állapotban mint a mosógép. Anyával folyamatosan mondjuk neki hogy ez így nem jó de ő mindig talál valami kifogást hogy pl " ha elromlik ő úgy is megbírja javítani" ami igaz is mert ért hozzá valamennyire, viszont neki is van jobb dolga mint egy alapból rossz mosógépet javítgatni mindig. Remélem kapok értelmes választ annak ellenére hogy olyan mélyre süllyedtem hogy ide teszek fel egy ilyen kérdést amit normális esetben meg lehetne beszélni de már annyira reménytelen hogy feladom.



#mosógép #apa #Rosszmosogep
2019. aug. 25. 12:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én is a gázt tartanám legsürgetőbb dolognak! Ez nem játék!!

Valahol szivárog a kapcsoló és a gázégők között. Ha ez egy zártabb hely (márpedig a sütőtér környéke eléggé az), ott összegyűlhet olyan nagy koncentrációban, ami már berobbanhat.

Ez veszélyes!


Viszont ha újat vesztek majd, akkor mindenképp olyat javasolnék, amiben elektromos légkeveréses sütő van. Fényévekkel jobb a gázosnál. Felül viszont a gázégők a sokkal jobbak. Tehát az elektromos főzőlap egy hulladék a gázos lángokhoz képest.

Szóval gázos főzőlap és elektromos sütő a legjobb kombináció. (Lehet külön is venni, akkor viszint kell hozzá bútor, amibe beépítitek.)


Ha nem is 100-ast, de azért 60-80 ezret rá kell áldozni egy ilyen új gép beszerzésére. És akkor itt most három ilyen is van (hűtő, mosógép, tűzhely). Az 200-220 ezer körül van minimum. Nem nagy pénz, mert egy nagyobb nyaralás összege. Egy teljes havi fizetés.

Viszont ha 3-4+-an éltek egyetlen ilyen fizuból, akkor megértem a spórolást.


És...

Tűzhely a lényeg mégegyszer!


Rávenni pedig nem tudod, mert ő ilyen típus. 16 éves korodtól mehetsz dolgozni diákmunkát. Pér hónap alatt összeszeded egyik árát, és megveszed.

2019. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11-es, nekem is ilyen kombi tűzhelyem van, nagyon jó! Amíg gáztűzhelyem volt, nem is tudtam, mennyivel jobb egy légkeveréses, kellő hőfokra beállítható sütő. És annyira sokat nem is fogyaszt. A gázégők viszont szintén nagyon jók, azokról nem tudtam volna lemondani.

A kérdezőék családjának a tűzhelyet vagy le kell cserélni, vagy min.szerelőt hívni, mert lehet, hogy csak a becsatlakozásnál nincs jól tömítve, de az is lehet, hogy máshol szivárog a gáz, ezt csak minősített szakember mondhatja meg. De szerintem a mosógép cseréje is fontos, mert bármikor megtörténhet, hogy eláztatja a lakást és az alattuk lakót is, vagy "elindul" és nekinyom valakit a falnak. Az enyém is ilyen volt, csapágyhibás, és nem lehetett cserélni, mert ragasztott volt a dobja, vérző szívvel kellett az alig öt éves mosógépet kidobni (elszállíttatni), mert nem akartam, hogy esetleg a gyerekemet nekipréselje a mosdónak.

2019. aug. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!