Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem akarta engedni,...

Anyám nem akarta engedni, hogy vezessek, otthagytam az út szélén, és rosszul érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Három éve van jogsim, használhatom a családi autókat, anyukámét és apukámét is. Ha menni akarok a városban valahová és éppen szabad valamelyikük autója, mindig engedik, hogy elvigyem. A fiatalabb testvéremet heti kétszer én viszem vidékre (15km) edzésre. Voltunk több 100+ kilométeres úton is, mindig engedték, hogy vezessek, apa ült mellettem, és adott tanácsokat. Hasznos is volt az elején, hogy előzéskor hányasba tegyem vissza milyen sebességnél, melyik autót, stb.

Ennyi az "előtörténet", a konkrét eset pedig a héten történt. Indultunk családi kirándulásra, de apukám nem volt otthon, őt a városban kellett felvennünk. Előtte nap megbeszéltük, hogy vezethetek. Ülök be az autóba induláskor, anyukám meg nem ült be mellém. Az út szélén elkezdett duzzogni, hogy ha én vezetek, akkor ő nem jön. Kérdeztem, hogy mi a gondja, konkrét választ nem adott. Próbáltam győzködni, hogy ha egyszer egyedül mehetek bárhová, akkor nem gondolom, hogy az ő felügyeletük alatt veszélyesebb lenne az út. Ha megbízhatatlan lennék, jogsit se kaptam volna és ő is látta az évek alatt, hogy nincs gond a vezetésemmel. Erre motyogott valamit arról, hogy de most nagyon sietünk, ami egyrészt igaz sem volt, másrészt apu is csak annyira lépi át a sebességhatárt, mint én... Mondtam, hogy üljön be és menjünk már, apa ránk várt. Akkor összekulcsolta a kezeit és sokadszorra is elmondta, hogy ha én vezetek akkor ő nem jön. Erre én elindultam és otthagytam. Elmentem apáért, persze nem mentünk el így a családi kirándulásra, hanem előbb haza anyámért.

Most kettős érzésem van, mégis anyám az anyám, de semmi értelmeset nem tudott mondani, úgy viselkedett mint egy óvodás... Apukám se szidott le, ezért is még erősebb a kettős érzésem, magamat is hülyének érzem, meg anyukám viselkedése se normális a szememben.



2019. aug. 25. 21:52
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Te valami más dimenzióban élsz szerintem. Ők kértek meg rá, hogy hordjam a tesómat edzésre, hát jó hogy nem kérek érte bocsánatot, miről beszélsz? Nincs szó semmilyen félelemről, ahogy te is ide tudtál írni vagy tíz témához nem illő sort, ő is meg tudta volna mondani, hogy kígyókkal-békákkal álmodtam, félek, ma ne vezess.
2019. aug. 25. 23:30
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

"... a félelem meg bármitől előjöhet, lehet látott este a tvben valamit, vagy rémálma volt.."


Ez hívják úgy, hogy hiszti. Felnőtt, értelmes ember ezt nem lőcsöli rá másra.

2019. aug. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
15%
Imádom mikor a nők nem értik a többi nőt :D legalább ilyenkor megértik h a férfiaknak miért nehéz.
2019. aug. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 jonwick válasza:
84%
Ez a sztori inkább vicces, mint tragikus, tényleg ovis szintű duzzogás volt anyád részéről.
2019. aug. 26. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%

Nyugodt körülmények között scsinálj magatoknak egy teát, lehetőleg valami sütit is szerezz, üljetek le, és kérdezd meg újra, mi volt a problémája. Ha nem tud válaszolni, vess fel néhány lehetőséget.

"Te akartál vezetni?" "Nem akartad, hogy elmenjünk?"

Talán jobb, ha valami nonszensszel kezded, amire biztosan nemet kell válaszolnia, hátha ezután már képes lesz megfogalmazni a saját érzését is. "Azt szeretted volna, hogy apa taxival jöjjön haza, és úgy induljunk el?"

És mindenképpen maradj a könnyed, laza hangnemnél. Ez nem tetemre hívás, felelős keresés. Csak beszélgettek a dologról, és szeretnéd megérteni, mi történt.

2019. aug. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
8%

A kocsijukban ültél és anyád nem akarta engedni, hogy vezesd, te mègis megtetted.


Eddig még apádért kellett menni utána meg családi nyaralásra, vagy nem?


Attól, hogy At engednek, nem következik belőle, hogy Bt is engedni fogják, pláne akkor nem, ha anyád ott áll mellett és közli, hogy szállj ki a kocsijából, ő nem ül be melléd!


Elvitted a kocsiját, mikor nem engedte, benne a tesódat, mikor megmondta, hogy nem vezetheted.


Remélem tudod, ezt hogy hívják.


Ne kezeld a sajátodként a kocsijukat és tarts lépést a szabályokkal a holmijukra vonatkozóan. A véleményed meg lehet anyád félelméről vagy okairól, amit nem köteles veled megosztani, de te felülbírálod tudatlanul elviszed a kocsiját és a tesódat, akiért anyád felelős.


Látszik, hogy apád szavàra vársz, anyád senki a házban, pedig ő a te szülőd, egyenrangú apáddal.


Apádé és anyádé a kocsi, nem a gyerekeké, hiába vagytok egy család!


Vagy talán te perkálnád ki, ha történne valami? Az egyikük nevén van, házasok, tehát kettejükkel közös!


Apád képes várni mellesleg, amíg megoldjátok a problémát, jelen esetben kiszállsz anyádék kocsijából, mikor az kéri!


Ha ezt átvetíted pl a barátnődre(mert pont annyi közöd van a kocsijához, mint a szüleidéhez, néha megengedi, higy vezesd), nagyon durván jönne ki.


Barátnőd öccse hátul, valami baja van, közli, hogy nem vezethetsz, nem száll be a saját autójába, amíg a vezetőülésen ülsz, akkor te elhajtasz az öccsével?


Gondolkozz már egy kicsit!


A tulaj mondja meg, mi legyen a kocsival(házasok, mindkettő tulaj) az utolsó pillanatban is meggondolhatja magát, bármit ígért, magyarázattal sem tartozik! Most dejavu érzésem van, ez szexre is igaz, ha azt mondják szexelnének veled, de meztelenül rajtad feküdve meggondolja magát a csaj, akkor sem dugod meg, mert erőszak!


Abszolút tiszteletlen voltál, ez konkrétan lopás, és anyádék büntethetőségével játszottál, mert ha a nagyobb gyerekkel van a kicsi az engedélyük nélkül, akkor is őket terheli a felelősség, ha valami lesz.


Ha apádban lenne gerinc, leteremtene, de úgy tűnik anyád évek óta el lehet nyomva, a férje és a gyereke is tojik rá, mit mond, nem lenne csoda, ha dobbantana a házasságból.


Attól, hogy semmit nem mond, érezheti magát megalàzva, ő a te szülőd, akinek a véleménye se a férjének, se a gyerekének nem számít!


Hisztizett? Lehet! Félt? Lehet? Akkor sincs jogod elvinni más tulajdonát, ha ezt megtiltja, bármennyire is nem értesz egyet vele! A családi kocsi a szülők tulajdona, akkor is, ha engedik néha a gyereknek vezetni!

2019. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
88%
Azt hiszem,a te helyedben én ugyanezt tettem volna..Viszont én soha nem sérteném meg a lányomat azzal,hogy ha ő vezet nem ülök be az autóba.
2019. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%
#16 Ha láthatóan képtelen vagy értelmezni a kérdésben leírtakat (tehát hogy amikor a tesóját viszi edzésre, meg mikor az apjáért indultak, az két külön eset) akkor mi a francért írogatsz ide??
2019. aug. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
78%

#16,

Nem tudsz szöveget értelmezni, egy első osztályos szintjén sem, nem zavar?

Hülyeségeket hordasz össze, és akkor sem leszel összeszedettebb ha minden mondat után 18 sort hagysz ki, ami rém idegesítő.

2019. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
21%
Anyad hisztizett. Ez tény. Sose tudjuk meg miért. Mi nők tudunk sokszor ok nélkül is hülyén viselkedni. De a te helyzetkezelésed sem volt a legjobb. Ahelyett, hogy el kezdted volna győzködni, miért fogsz mégis te vezetni, amit ő láthatóan ne akart, szimplán csak meg kellett volna kérdezned az okos enged elvén, hogy szeretnél inkább te vezetni? A, azt mondja hogy igen, te erre rabolintasz és boldogan elmentek kirándulni. B, azt mondja hogy nem, ami patt helyzet, mert vkinek vezetni kell. Te szépen fel hívod apadat h ez a helyzet, beszéljen anyaddal. Mindkét esetben tiszta lenne a lelkiismerete és nem rágódnál azon, kinek volt igaza. Ehelyett te foggal körömmel ragaszkodtál az igazadhoz, mert hogy ez lett megígérve. Sztem itt volt a hiba. Néha az embernek a béke érdekében engednie kell.
2019. aug. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!