Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Betelt a pohár, otthagytam a...

Betelt a pohár, otthagytam a páromat. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt. Az édesanyja mindig utált, olyanokat terjesztett rólam, hogy megcsalom a fiát, holott minden nap 13-14 órákat dolgoztam, mert sok volt a munka és azt mondta a főnökség, hogy kifizeti a plusz órákat. Nem egyedül voltam bent a munkahelyen, és párom mindig eljött elém, mert későn végeztem, de nem érdekelte. Kitiltott a házából (joga van hozzá, csak rosszul esett), az okát nem tudom.

Páromat borzalmasan lehúzták anyagilag, de erre sem tettem soha megjegyzést, még páromnak sem, mert az ő pénze, azt kezd vele, amit akar. A szülei semmit, de SEMMIT nem csinálnak, párom hajnalban megy boltba, mert az anyja odáig nem képes elmenni. (200 m)

Csak a teljesség kedvéért: 5 ezer ft étkezési utalvány, havi nettó 120 ezer forint. Ebből az összegből párom vesz 5! darab bérletet. Magának, a szüleinek, és a két húgának. Ezen felül havi 75-80 ezret lerak az asztalra. Neki marad 25-30. Ha marad.


Fél éve összeköltöztünk, ő kérdezte meg, hogy összeköltöznék-e vele. Mondtam, hogy csak akkor, ha nem fogja ilyen mértékben támogatni a szüleit, mert abból a 30 ezer forintból, ami marad neki, nem fog kijönni az albérlet, a rezsi, meg az összes többi költség fele. Ne értsetek félre, nem az egész fizetése kell, de az összes költség felét fizesse. A többivel azt csinál, amit akar.


Három hónapja mindent, de tényleg mindent én fizettem. A spórolt pénzemhez kellett hozzányúlnom, hogy ne maradjunk el a fizetnivalókkal. Többször rákérdeztem, hogy mi az oka, hol a fizetése. Mindig „késett”, nem tudtak úgy fizetni, stb. Nem vagyok ostoba, sejtettem, hogy mi van megint a háttérben, de bizonyíték nélkül nem akartam vádaskodni.

Az a bizonyos bili ma borult. Haza kellet jönnöm délelőtt, mert itthon felejtettem egy sürgős papírt és ma kellett leadnom. Itt találtam a páromat és az édesanyját, nagyon idilli pillanatban toppantam be, épp kért még pénzt az asztalon heverő 50.000 mellé. Azt hittem, hogy nem jól látok-hallok. A kedves párom az elmúlt hónapokban is támogatta az édesanyját, és nem érdekelte, hogy nekem álmatlan éjszakáim vannak, hogy a fizetésem mellett még a megtakarításomat is költöm, hogy ne vágjanak ki minket az albérletből.


Nagyon kiakadtam, kidobtam az anyját a lakásból, aki még odavágta hozzám, hogy egy pénzéhes szuka vagyok (ÍGY!!!). A párommal ordibáltam egy csomót, aztán összepakoltam a ruháimat és táskával mentem vissza dolgozni. Hazajöttem édesanyámhoz, aki azt szajkózza, hogy beszéljük meg. DE EZEN MIT KELL MEGBESZÉLNI?


Holnap összeszedem a maradék cuccomat. Felhívtam a főbérlőt, hogy felmondom a szerződést, de azt mondta, hogy ha így döntök bukom a kauciót, de az se érdekel.



Mit tegyek? Kérlek adjatok tanácsot. 26 éves vagyok, én tényleg szeretem a páromat, de így nem lehet élni, nem lehet EGYÜTT élni, hogy folyamatosan pénzeli az anyját, és én fedezem az összes kiadásunkat.


2014. ápr. 7. 19:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha te kötötted az albérleti szerződést, akkor nem neked kellene elcuccolni, hanem az exedet rúgd ki onnan. Jól tetted, később csak rosszabb lett volna a helyzet. A "pénzéhes szuka" pedig az, aki mondja.
2014. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez pedig igy menne továbra is ha vissza mennel.

Tapasztalat,fėrjem AZ összes pėnzėt anyosomėknak utalgatja külföldre.

Felelösnek ėrzi magát ėrtük.

2014. ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi az a kaució amit buksz?

Engem sem érdekelne a pénz, én is leléptem volna a helyedben...

2014. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
elsővel értek egyet, dobd ki az élősködőt a bérleményedből!
2014. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted.

Párod szépen hazaköltözik, pénzeli anyut haláláig, és sose lesz senkije!

2014. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A parod egy tutyimutyi ha jot akarsz magadnak menekulsz. Ez a csalad ugy lehuzza anyagilag ahogy csak birja orulj hogy gyereketek nincs.
2014. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tettél! Végre egy nő aki a tettek mezejére lépet, nem pedig meghátrált.

Egyébként meg hidd el nem éri meg, visszamenni hozzá. Bár lefogadom, fog még neked ígérni fűt-fát de ne menj bele, nála felelősségteljesebb férfit érdemelsz . Ő mindig anyuci kicsi fia marad, aki valószínűleg soha nem szabadul meg ettől a vénasszonytól...szomorú, de ez van.

2014. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
tetted*
2014. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

60.000 forint a kaució, két havi albérleti díj. Nagyon sok pénz... :(

Neki is megmondtam, hogy tűnjön el, de márpedig ő nem megy. Az albérleti szerződés kettőnk nevén van. Ilyenkor "ki lehet szállni"? A kauciót én fizettem.



Bocsánat, ha zavaros amit írok, de nem vagyok a topon.

2014. ápr. 7. 20:08
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy sok pénz, de ennyit megér hogy megszabadulj tőle, cuccolj el, bontsd fel a szerződést, ő meg majd a 20ezréből él ott...
2014. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!