Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megfelelési kényszerem van,...

Megfelelési kényszerem van, hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés

A saját családom fele,párom fele akit imádok és ő is, a párom családja fele stb.

Mindig igyekszem csinos lenni de nem viszem túlzásba sem "néha a kevesebb a több" szolíd smink stb.

Azoktól szeretnék tanácsot kérni,aki kicsit képes lesz##rni mások véleményét és nem kifele élni. Engem nem bántottak régen és most sem. Nem beszél velem senki úgy hogy nem lennék elég jó.


Csak nekem van egy ilyen berögzött kényszerem,hogy ne lássanak szomorúnak,faradtnak stb. Már 5 percre is szép ruhában futok le,nem akarom,hogy otthoniban más meglásson. Irigylem azokat akik szabadabbak és tőlük akarok tanulni. Ha valami nem sikerült nem beszélek róla,csak addig csinálom míg hibátlan nem lesz,majd ezután csinálok belőle hírt.


23N



2019. szept. 3. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Én a múltkor melós pólóba és otthoni kopott melegítőbe mentem el a Lidl-be,és pont leszartam hogy ki lát,és mi a véleménye.soha nem érdekelt kinek mi a véleménye rólam.Hogy győzd le?Nem tudom..nem kell foglalkozni azzal hogy ki mit mond..Azért az durva hogy ha 5 percre ugrasz le mert jött valaki és kiöltözöl,én alsógatyába félmeztelenül mentem ki a postáshoz most délután.
2019. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Felé és nem fele. Szerezz önbizalmat, ismerd meg, fedezd fel saját értékeidet és azokat megfelelő formában tárd fel a környezeted előtt.
2019. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 nagy menő! Tetszik :D

Nekem nem megy! Kb 14 voltam mikor elkezdődött ez a baromság..ritka családi összejövetel családomnál vagy párom családjánál *én fulltop sexy smink haj* mertaztánkülönben meztelennek érzem magam. Pedig többen kértek hogy legyek természetesebb mert azt az arcom is igazán szeretik. Nincs heg rajtam vagy ilyesmik.


Szóval lazább akarok lenni.

2019. szept. 3. 19:33
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen. Ez önbizalomhiány és emiatt..mindent támadásnak veszek. Amit javítanék. Bárko bármit szól azt érzem meg akar alázni. Majd kiderül,hogy baromira nem..
2019. szept. 3. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját magadnak akarj megfelelni ne másoknak.

Nem azért vagyunk a világon,hogy olyanok legyünk,mint amilyennek mások akarnak látni.

2019. szept. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is ilyen voltam ebben a korban. Ez valami általános parancs volt a fejemben, hogy legyek jó kislány, és mindenkinek feleljek meg, szerettem volna, ha mindenki szeret.


Igazából 26 évesen kerültem egy olyan munkahelyre, ahol csak nőkkel dolgoztam együtt, azok is többnyire idősebbek voltak. Utálták az újakat, és 3 hónapig tudomást sem vettek rólam. Aztán megszokták a jelenlétemet, és elkezdődött valami kisebb kapcsolatteremtés. Én minden áron azon voltam, hogy befogadjanak, de elég nehéz volt, mert sok volt a belharc, és mentek a szarkavarások, ahogy a nők között lenni szokott. 2 évet töltöttem itt, mindent beleadtam, barátságos voltam, mosolyogtam, segítettem, meghallgattam őket, próbáltam belekérdezni a beszélgetésekbe, de sehogyan nem szerettek meg, mert látták rajtam, hogy ez csak valami felszín, és az is volt. Nem őszintén csináltam ezeket, valójában a végére megutáltam mindenkit. Mondjuk, ha kicsit befogadóbbak lettek volna, akkor lehet hogy másként alakul. Mindenesetre itt tanultam meg, hogy hiába veszek fel műpúder stílust, ezeket a vén rosszindulatú banyákat a szép mosolyom nem fogja meghatni, engem ezért soha nem fognak szeretni. Azt vettem észre, azokat az embereket fogadták be jobban, akiktől tartottak, vagy akik ki tudták mutatni a foguk fehérjét, illetve teljesen természetesen, minden megjátszás nélkül viselkedtek. Én ezek után kezdtem átértékelni a kapcsolatomat az emberekhez.


Utána is az volt a tapasztalatom, hogy hiába igyekszem jónak lenni, hiába húzom meg magam, soha nem leszek elég jó senkinek. Mindig betalált valaki.


De igazából egy bazi nagy igazságtalanság kellett ahhoz, hogy kinyíljon a szám! Valaki úgy felháborított, hogy szinte nekiestem, jó nagy ordibálást rendeztünk. Azelőtt szólni se mertem volna ennek az illetőnek, bólogattam volna, és megcsinálom amit mond, még elnézést is kérek, hogy élek. Ez a balhé végleg átlendített engem ezen a ponton, büszke voltam magamra, és kezdtem rákapni erre. Igazából betelt a pohár, aztán túlcsordult. Szóval kezdtem rákapni erre, az emberek meg csak néztek, hogy ennek mekkora pofája lett, de valami nagyon jó érzés, ha az ember kiáll magáért. Megtanultam nemet mondani arra, amit nem akarok, és nem erőltetem magamra.


Leépítettem az összes olyan kapcsolatomat, ahol a másik fél érzelmileg zsarolt, vagy erőszakosan rámeröltette az akaratát, vagy csak tudtam, hogy egy büdös paraszt, de féltem megbántani... Most már úgy vagyok inkább, hogy nem kell, hogy szeressenek, inkább hagyjanak békén.


Elég későn érő típus vagyok tudom. A sminket amúgy 25 évesen hagytam el, amikor már második éve éltem együtt a párommal. Ő mellette teljesen önmagam tudok lenni, és szerintem nagyon sokat segített az önértékelésemben. Annyira ellazulok mellette, hogy egyre inkább ez az állapotom kezdett megmaradni, és egyre kevésbé próbáltam megfelelni.


29/N

2019. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Pszichológus segítségével
2019. szept. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 ezt nyugodtan leirhattad volna es kb feldughattad volna. Semmi haszna. Ez nem duhroham.. csak megfelelesi kenyszer.


A #6os valaszolo jol leirta! Koszi. Neki se kellett orvos.. Lekuzdheto azt kerdeztem itt,hogyan.

2019. szept. 6. 07:59
 9/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=BzRxdM-5MU0&t=2413s


nekem ez segített, ugyanebben a problémában.

2019. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#2:14 na gratulalok neked sincs semmi hasznod,h eletben vagy.. Nem a kerdesre valaszolsz hanem idejossz ocsarolni..veszekedni Te intelligens belnyulvany..


Felteszek 1 kerdest..es idejon veszekedni,beszologatni. Remelem nagyobb oromod soha nem lesz a jovoben,minthogy ezt leirhattad.

Ettol fuggetlenul en nem igy kezdek 1 beszelgetest sem 1 velemeny nyilvanitast..de ha valaki ekkora nyomorult mint a 2:14 azt elmondom.. alapvetoen nem veszekszem. Nem is ertem miert irtad le te paraszt. Huzd ra a fejedre a fitymadat XD akkor duplan lesz felul is..

2019. szept. 26. 05:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!