Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van ilyen megfelelési...

Miért van ilyen megfelelési kényszerem, és mi rá a gyógymód?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Azt vettem észre, hogy hatalmas megfelelési kényszerem lett. Eddig sem voltam semmi, de most aztán, valamiért bebeszélem magamnak, hogy nem szeretnek, vagy valami, egésznap tök kedves vagyok mindenkivel, (pl munkahely) mire hazaérek annyira kimerülök ebbe, mert igaz, hogy velem is kedvesek, de pl. velem nem annyira, mint azzal, mint aki oda mer szólni. Ez miért van? A családomon töltöm ki a gondjaimat, mire hazaérek, már beszélni sincs kedvem. Nem is kell mondani, hogy irodában dolgozom. Kedvesek a kolléganőim, de már párszor előfordult, hogy volt kibeszélve a másik, így én azonnal azt feltételezem, hogy én is. Pedig próbálom magam tényleg odatenni!


Hogyan érjem el azt, hogy ennyire ne foglalkoztasson mások véleménye? Már nagyon fárasztó. Azt veszem észre, hogy tényleg egésznap ezen pörög az agyam. Még azon is fél órán át agyalok, ha valaki picit csúnyábban néz rám.


2019. máj. 8. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért hagyod, hogy random emberek véleményének hatása legyen az életminőségedre? Miért akarsz egyáltalán megfelelni és kinek? Ennyire üres az életed? Ennyire nem tudod elfogadni saját magad? Ennyire nincs önismereted, hogy nem tudod, ki vagy valójában, mik az értékeid és ezért foglalkozol velük? Vagy ennyire magányos, szeretethiányos vagy? Miért fontos, hogy egy olyan ember elfogadjon, akit az se érdekelne, ha nem léteznél és akinek neked sem szabadna fontosnak lennie?

Midnenkinek soha nem fogsz megfelelni, de nem is kell! Elsősorban magaddal kell rendben lenned.

2019. máj. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát, igen, egyébként máshol is vannak nehézségek. Én nekem sem édesapám, sem édesanyám nem mondta azt, mióta az eszemet tudom, hogy szeretne. Gondoskodtak rólam, de soha nem olyannak neveltek, hogy magabiztos legyek. Sokan kihasználtak már. Egyébként 22 éves vagyok. Körülbelül, minden kérdésedre, amelyikre lehet, igennel válaszolnék, és arról fogalmam sincs, miért érdekel mindig mindenkinek a véleménye. HOLOTT AZ ENYÉM SOHA SENKIT! :( Ha nem a főnököm bunkó, akkor éppen máson látom, hogy az.
2019. máj. 8. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!