Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megfelelési kényszerem van a...

Megfelelési kényszerem van a szüleim miatt. Ezzel menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Mindig mindenért engem okoltak, valamint folyamatosan elvártak tőlem mindent. Ott kezdődött, hogy azzal szekáltak, hogy le kell fogynom,le is fogytam 6 kilót és alpári hangnemben közölték, hogy meg ne hízzak még egyszer. Pedig sokan mondták, hogy eszembe se jusson lefogyni, mert nem igaz, hogy kövér vagyok, de a szüleim szemében mégis az voltam. A jegyeim rosszak voltak még anno amikor a középiskolát kezdtem, csak akkor még nem különösen érdekelt, viszont most már feljavítottam őket, pl idén négyesnél nem is volt rosszabb jegyem semmiből, de még ez sem volt elég. Ódákat kezdtek zengeni róla, hogy így nem fogok leérettségizni sosem, mert egy lusta dög vagyok.

9 éves korom óta zongorázom, de ez is le van szólva. Tudják, hogy milyen fontos nekem, de pár éve azt hallgatom, hogy abba kéne hagynom, mert semmi értelme és semmire nem viszem vele. Ráadásul azt is megkaptam, hogy szerintük túl lányos, keresnem kéne valamit, amit más fiú is csinál. De az nem érdekli őket, hogy én ezt szeretem.

Karácsonyra kaptam egy kiskutyát, nagyon imádnivaló volt, nagyon szerettem, de végül odaadták egy ismerősüknek, mert szerintük nagyon elvonta a figyelmemet...

Volt, hogy anya random bejött a szobámba, kérdezgette hogy mi bajom van, és amikor azt mondtam hogy semmi (pedig tényleg semmi azon kívül, hogy ők így viselkednek velem) akkor kitalálta, hogy fel fogja töretni a gépemet és megnézni facebook-on az üzeneteimet. Ez persze nem történt meg, csak kicsit aggasztó volt, hogy nem hisznek a saját gyereküknek.

Apa mániája, hogy azt szajkózza, hogy mennyire lányos minden amit csinálok. A zongorázásnál kezdődött, amikor látta mennyire örültem a kutyának, csak annyit mondott, hogy a lányok szoktak neki ennyire örülni. Meg hogy miért nincs barátnőm, mások ilyenkor élik ki magukat. Mondani akartam, hogy ezt a témát most hagyjuk, mert túl sokan átvágtak már és túl sok lányt ismertem már félre és sokat csalódtam, egyelőre nem szeretnék barátnőd, de amit én mondok az sosem érdekli.

Komolyan mondom mielőtt belekezdek valamibe, mindig elkezdek szorongani, hogy mi van, ha megint belém kötnek, mi van, ha megint azt hallgatom hónapokig, hogy én egy senki vagyok. Már tényleg nagyon nem bírom az otthoni dolgokat és nincs senki aki segíthetne nekem. Tegnap egyik barátomnak meséltem erről, de ő sem tudott sokat segíteni..


17/F


2016. júl. 6. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia..elég sok amit tényleg a szüleid művelnek...

Tudsz erről beszélni valamilyen barátoddal?

De szerintem beszélgess el egy pszichológussal, hátha tud segíteni, baj nem lenne belőle! :)

2016. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szuleid eleg szemetek veled, ennek sok oka lehet, de a leirtak alapjan ez nem lehet a te hibad. A kiskutyas huzas, meg ahogy a zongorazashoz hozzaallnak kifejezetten aljas. Beszelhetsz pszichologussal, de inkabb nekik kene megmondania valakinek, hogy vegyek emberszamba a gyerekuket. Neked pedig, amig a sajat labadra nem tudsz allni, meg kell tanulnod valahogy kivedeni ezeket a helyzeteket, es nem felvenni a szemetkedesuket. Ha meg nem probaltal, akkor kiserelj meg veluk beszelgetni egyet, hatha...
2016. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem a leírásod alapján nem viselkedsz lányosan. De ha úgy érzed hogy pszichológussal szeretnél beszélni akkor jobb ha most teszed mintha később tennéd mert ezek az évek alapozzák meg a felnőttkorodat. Jobb most ezt rendbe tenni
2016. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Valószínűleg attól fél az apád, hogy a fiúkhoz vonzódsz. Ha lenne egy barátnőd, valószínűleg abbahagynák.
2016. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Négyest lepontozták, pedig nem momdott ökörséget. Engem apám azért utált, mert megmondtam neki, hogy sosem akarok férjet, vagy gyereket, se családot, nem olyan a szakmám, ami mellett jó családanya lehetnék, úhyhogy hagyjon békén. (évekig akart mindenféle ismerősének a gyerekével összeboronálni, és én sajnáltam a srácokat, mert nekik azt mondták, hogy én akarok tőlük valamit). Aztán összejöttem egy fiúval, akkor mindem szép volt és jó. Szakítottunk, és már csak azért nem járok haza, mert nem fogom minden héten meghallgatni, mekkora csalódás számára, hogy nem szülök neki unokát. Pedig nekem ott az öcsém, akinek nagyon helyes barátnője van, neki valószínűleg lesz gyermeke ettől a lánytól... Szóval ha egyke vagy, akár ez is lehet a probléma forrása. Az EGYIK forrása. (a többi nyilvánvaló, nem ilyen életet terveztek el neked, és még nem csaptál az asztalra egy jó öblöset, hogy márpedig tartsák meg maguknak a véleményüket)
2016. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam is folyamatosan belekötnek mindenbe. Én már úgy vagyok vele, gondoljanak amit akarnak úgyis azt teszem ami nekem jó. Azt tanulok amit akarok, addig ameddig akarok és ha azt mondják semmi értelme egyik fülemen be a másikon ki. B tervem is van ha nem jönne össze. Még egy kicsit el kell viselnem ezt, de amint dolgozom rendesen irány az albi :)


Beszélhetsz pszihológussal, de nem te szorulsz rá, hanem ők, ez tény. Kezdj diákmunkába, spórolj, menj egy jó messzi városba egyetemre vagy dolgozni. Akkor nem kell tovább elviselni ezt :)

2016. júl. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Visszahoznám a kutyát, jővőre meg letipliznék a csodába. Keményen hangzik, de még az ajtót sem nyitnám rájuk. A zongorázást ne hagyd abba, ha szereted! A karácsonyra kapott kiskutyádat elajándékozták. Nyomorult férgek.
2016. júl. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!