Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan telik a karácsony...

Hogyan telik a karácsony előtti nap nálatok a családban?

Figyelt kérdés
Hogyan szoktátok a karácsony előtti napot eltölteni? Ki mit csinál a családban? Mit szoktatok főzni?
2019. szept. 4. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van a szülinapom, ugyhogy sütit sütünk és kaját csinálunk, este meg tv-zunk
2019. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Takarírunk, elkezdünk főzni olyan kajákat, amiknek kell egy kis idő, hogy összeérjenek az ízek.

Szokott lenni töltött káposzta, a párom kedvence. Az én kedvencem a sütőben sült csirkemell kukorica salátával.

Szoktam csinálni pogácsát, meg egy édes sütit és ha tesóm is jön, akkor a kedvenc kekszét.

Én karácsonyi zenéket hallgatók, párom meg annyiszor nézi a reszkessetek betörőket, ahányszor csak leadják valahol.

2019. szept. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nyaralunk, wellnessezünk, karácsonyi vásározunk. Nálunk a karácsony előtti hét a pihenés, mert karácsonykor kötelező zaba körút a családban, majd a két ünnep közt kaja kómában élet és halál közt lebegünk.
2019. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bejglit sütünk, káposztát főzünk, előkészítjük a többi kaját amit frissen jó enni. Halászlevet is előző nap csináljuk meg, szokott lenni rántott tonhal és ponty is. Tavaly már előző nap felállítottuk a fát mert tudtuk hogy délelőtt nem lesz rá idő. Utálom ezt a rohanást de anyu mindig be van zsongva. Tavaly előtt 23-án még ajándékokat vásároltunk reggeltől estig. Tesómék abszolút semmit nem főztek még fát se vettek mert úgyis ide oda mennek karácsonyozni. Nekem azért fontos hogy majd meglegyen a saját kis rituálém ha elköltözök itthonról.
2019. szept. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Apja káromkodva faragja bele a fenyőt a tartóba. De ilyenkor nagyon aranyos, ahogyan küzd a fával :D

Én sütök és próbálom nagytakarítani a házat. Bár idén nem tudom még hogy hogyan lesz, mert karácsonyra már újszülött lesz a házban.

2019. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 30 centis műfenyő, csak elő kell szednem a dobozból, mert feldíszítve rakom el minden évben. Én már karácsony előtt előveszem, mert szeretem sokáig nézegetni. Én főzök, párom készíti a bejglit, én csomagolom az ajándékokat. Páromnak nincsen családja, nekem is egyre kisebb a családom. Szüleimhez szoktunk átmenni, de apám mindig leissza magát a sárga földig, hiába kérem, hogy ne rúgjon be, így már jó előre rettegek az egésztől. Apám részeg, Anyám meg üvöltözik, hogy minek rúgott be, mi meg nézünk, mint Rozi a moziban. Az a része a jó, amikor már túlvagyunk ezen, és párommal lehetek kettesben.


A terv az, hogy idén más lesz. Már tavaly is csomóan kértek, hogy ne vegyünk ajándékot, szóval ez a része könnyebb lesz. És nem fogunk a szüleimnél karácsonyozni, idén megkímélem magunkat ettől a traumától. Majd két ünnep között átmegyünk hozzájuk.

2019. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Itt még csak szeptember van
2019. szept. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

23-át vagy 24-ét jelenti a karácsony előtti nap?

Ha 23, akkor díszítjük fel a fát, esetleg csomagoljuk az utolsó ajándékokat.

24-én főzünk,ajándékok széthordása a családban, este templom, betlehemi előadás, utana vacsora, ajándékbontás.

2019. szept. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pakolgatok nég amennyit kell, vagy aznap vagy előtte való nap díszítjük a fát, előkészítem másnapra a vacsorához az alapanyagokat hogy csak össze kelljen állítani és megsütni (csirkemell mindenfélével összesütve) plussz bepakolom a cuccainkat a bőröndbe, mert sajnos karácsony másnapján a párom rokonaihoz kell utaznunk 2 napra :S
2019. szept. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azelőtt takaritunk,bejglit sütünk,és valamilyen tésztát a gyerekeim inkább a krémest szeretik.Töltött káposztát főzünk,feldiszitjük a fát,becsomagoljuk az ajándékot.

A szentestét magunkba töltjük,elmegyünk az éjféli misére.

25-én szoktunk átmenni anyósomékhoz ebédre vagy vacsira,26-án ők jönnek,mivel a férjemnek szülinapja,ilyenkor eljönnek a szüleim is.

2019. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!