Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csináltok ilyenkor?...

Ti mit csináltok ilyenkor? Hogyan kerekedtek felül a gyászon és a hiányon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy közeli hozzátartozóm ment el 3 hónapja, akivel napi kapcsolatban voltam és nagyon közel álltunk egymáshoz. Mondhatjuk úgy, hogy a szemem láttára, a kezeim között esett össze és halt meg...


Azt mondják az idő majd begyógyítja a sebeket, én is ezt várom. Akkor kisírtam magam és vannak hullámvölgyek, hol jobb, hol egy kicsit rosszabb.


Viszont nem érzem azt, hogy az idő segítene. Most volt karácsony és fél éve kitaláltam, hogy mit veszek neki...de nem tudtam odaadni. Ahogy múlnak a napok, egyre jobban hiányzik és nagyon bánt, hogy nem tudok vele beszélni soha többet. Így karácsony táján még rosszabb mint máskor.


Nyilván pár hónap távlatából kicsit jobb, évek múlva még jobb lesz, de most nagyon szarul érzem magam. Egyrészt nem tudom kitörölni az utolsó képet, másrészt annyi minden történt azóta és mindig neki mondtam el mindent. Sem a jó, sem pedig a rossz dolgokat nem tudom megosztani vele.


Ti mit csináltok ilyenkor? Lesz ez valaha jobb? El fog múlni?



2018. dec. 26. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Részvétem. 3 nap nagyon kevés. Ahhoz, hogy jobb legyen, sokkal több idő kell, nem hiába ismert a "gyászév" kifejezés. Talán temetés után egy kicsit jobb, mert el tudja búcsúztatni az ember a szeretett hozzátartozóját. De a gyász tényleg hosszú folyamat.
2018. dec. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Bocs, félreolvastam, 3 napot 3 hónap helyett. A gyászév azért stimmel.
2018. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a páron halt meg 7 hónapja, gondolhatod .. SOSEM lesz jobb, csak az ember megszokja a lelki fájdalmat ami ezerszer rosszabb a fizikainal. Mai napig minden nap sírok, iszonyúan fáj. Igy utólag azt mondom, jobb lett volna ha nem szeret annyira mert akkor talán elviselhetőbb lenne a hiánya.
2018. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
A lényeg h valamilyen tevékenységgel foglald le a figyelmed de nőknél ez nem tudom működik e ..
2018. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Idővel biztosan könnyebben elviseled, viszont a karácsonyaid szomorúbbak lesznek. Hiába örülsz majd kisgyereked, unokád csillogó szemének, amikor meglátja a díszes karácsonyfát, az elhunytad ott lesz a háttérben, a gondolatvilágodban.

Édesanyám évtizedekkel ezelőtt dec. 24-én temette, a feleségem pedig évekkel ezelőtt dec. 22-én temette el az édesanyját...

Te azért csak bízz a jövőben, a jövő időben. Gyógyít, ha nem is begyógyít! Most még fáj, mert friss a "seb".

2018. dec. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon bánt, hogy nem tudok vele beszélni soha többet. ... mindig neki mondtam el mindent. Sem a jó, sem pedig a rossz dolgokat nem tudom megosztani vele."

mondd csak el neki, mint regen

erteni fogja

2018. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz,

Édesanyám 2 hónapja ment el.

Teljesen megváltoztatta az életemet. Nekem megállt,.. Persze megy tovább, és nem értem hogy mehet tovább nélküle 😍😍

Nincs nap hogy ne sírnák, nekem is hullámzó...

2018. dec. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!