Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyek jó feleség, anya?

Hogy legyek jó feleség, anya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogy kell jól háztartást vezetni, jó feleségnek és anyának lenni?

Szeretnek a szüleim, otthon is minden rendben volt, de mivel anyukám tisztaságmániás, nálunk minden máshogy volt, mint egy átlagos családnál.

Most a vőlegényem szüleinél lakunk, de hétfőn különköltözünk. Próbáltam figyelni anyukája, hogy csinálja, de a tanulás, munka, házfelújítás mellett nem sikerült annyira, mint gondoltam,hogy fog. Ő viszi a háztartást - persze besegítek-, mi rendben tartjuk a kertet.

Főzni tudok, de pl. heti egy takarítás elég (portörlés, felmosás, stb.)? Ablakpucolás, törölköző, konyharuha, ágynemű mosás milyen gyakran kell?

Ezek anyukámnál napi szintet jelentettek, nem tudom mi a normális.

Gyerekeimnek hogy legyek jó anyja és hogy legyek jó feleség? Mert ezektől pedig félek, hogy elszúrom (otthon voltak viták anyu miatt, majdnem válás lett, de elvileg megoldották, legalábbis felém azt mutatták)?

Köszönöm a válaszokat?


2019. szept. 4. 21:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező!

Egyszerűen, ne légy hárpia. Ha rendes vagy, akkor a többi alakul. Szépen összecsiszolódtok. Kialakul majd minden magától.

Tanácsot itt nem jó kérned. Mindenki, minden kapcsolat más. Ami másnál kiveri a biztosítékot, az lehet, hogy nálatok semmiség. De fordítva is lehet.

Sok sikert, és boldogságot.

2019. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

Mi heti 2× 3x porszivozunk, mert van egy kutyank, egyebkent heti 1x eleg lenne.


Pentek vagy szombat az a nap, amikor mindent helyiseget kitakaritunk, port torlunk, porszivozunk, felmosunk, furdoben kitakaritjuk a kadat, wc-t, mosdot, agynemut huzunk, torolkozot cserelunk. Mosni akkor mosunk, amikor osszejon egy adag.


A konyha nalunk is minden nap le van torolve, m hat hasznaljuk, fozes van. A konyharuhakat hetente csereljuk.


Ablakpucolas evi 2x - 3x, attol fugg, milyen.


A parommal egyutt szoktunk egyebkent takaritani, m igy hamarabb megvan.


Hogy legyel jo feleseg: erre nincs kulon leiras. Kerdezd a ferjedet :) es te is mondd el neki nyugodtan, hogy te mit varsz el a kapcsolatoktol :) Fontos a kommunikacio egy kapcsolatban, kell h tudjatok ilyesmirol beszelgetni.


Hogy legyel jo anya: szeresd a gyerekeidet. :) Legyen rajuk idod, ne csak a meset nezzek, m hogy az lekoti oket. Es sose mondd nekik, hogy milyen benak vagy ugyetlenek. Az en anyukam egyfolytaban azt mondta, h milyen benan all a kezemben a fakanal. Na, gondolhatod, mennyire megkedveltem a fozest :) Aztan szerintem az sem jo, ha mindent elintezel, megoldasz helyettuk, hagyni kell oket kibontakozni, ahogy mar elottem is irtak. A kovetkezetesseg is nagyon fontos, ha vmi nem szabad, akkor nem szabad, es amit megigersz - akar buntetes akar jutalom - tartsd be.

Ezekrol meg sokat lehetne irni, nem veletlen szuletik annyi konyv is a temaban.


De amilyen erettnek es elorelatonak tunsz az irasod alapjan, biztos vagyok benne, hogy nagyon ugyes leszel, ne stresszelj, m az senkinek nem tesz jot, foleg neked nem :)

2019. szept. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
38%

Egyébként hány éves vagy kérdező?

Mert kocsi fura a msi világban hogy már eljegyeztétek egymást holott nem is éltetek rendesen együtt.

2019. szept. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

11./ Köszönöm a jókívánságokat!

12./ Igyekszem nyugodt maradni, köszönöm.

13./ 22 éves vagyok, párom 24. Már 1 éve együtt élünk, igaz a szüleinél, bár nem így terveztük, csak apukája betegsége miatt változtatnunk kellett a terveken.

De szerencsére gond nem volt a szüleivel se, se miköztünk. Ahogy olvasgattam ilyen anyóssal - igen, mondhatom, hogy az, hisz hétvégén lesz az esküvőnk - együttélős kérdéseket, mi jól vettük ezt az akadályt is, nem hinném, hogy gond lesz.

2019. szept. 5. 07:38
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél tisztaságmániás se koszos.Válaszd az arany középutat.

Én hetente porszivózok,kétszer törölök port,a konyhát annyiszor mosom fel,ahányszor szükséges.Az ágynemüt hetente cserélem le.

2019. szept. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ami fontos a házimunkában, hogy a párod nem segít neked, tehát az nem a te feladatod, hanem közös tennivaló.
2019. szept. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

15./ Köszönöm a válaszod! Épp erre törekszem, hogy a középút meglegyen, mivel az otthoni tisztaságmániából kiindulva, nek tudom mi a normális.

16./ Köszönöm a válaszod! Így gondoljuk mi is, hogy közös feladat. Mint írtam már 8. válaszomban: "Mikor anyukája nagyon csúnyán megfázott, és szinte egész nap ágyban volt, akkor együtt végeztük a házimunkát is." Vőlegényem tudja, milyen anyu, csak nem akarok túlzásokban esni, ha épp rám maradna valamiért a takarítás (pl. betegség, munka miatti utazás, túlórák, ha a szüleinek nagyobb segítségre lenne szükségük).

2019. szept. 5. 11:56
 18/20 anonim ***** válasza:
68%
attol is fugg hogy TE kit vagy mit tartasz jo felesegnek vagy haziasszonynak. en atlagos vagyok azt gondolom belolunk van a legtobb. tulajdonkeppen fiatalabb koromban amikor jobb volt az egeszsegem sokkal inkabb megfeleltem magamnak az allitott kepnek mint most. az ember sajat maga erzi mit kivan sajat magatol mi az amit szeretne megvalositani, hogyan akarja elni a mindennapokat. majd belejossz mint kiskutya az ugatasba. edesanyad azt hiszem picit tulsagosan tisztasag kozpontu volt , ha anyosodat kedveled es szerinted jo feleseg nyugodtan kerdezz tole.
2019. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az a fura, hogy ezt nem a férjedtől kérdezed, nem együtt beszélitek meg, hanem idegeneket kérdezel. Ő nem izgul, hogy milyen gyakran kell ágyneműt mosni?
2019. szept. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazándiból erre nincs recept. Egyrészt ketten vagytok, és hát kompromisszumra van szükség. Meg kell beszélni, illetve kialakul. Én az egyensúly híve vagyok, nem jó, ha az egyik fél sokkal több dolgot csinál, mint a másik (feltéve, hogy még dolgozni is ugyanannyit dolgoznak)


Nálunk például én kissé igénytelen vagyok, így barátnőm az, aki mindig kézdeményezi a takarítást, én viszont sokkal jobban szeretek rendet rakni. Így azért nagyjából kialakultak a szerepek. Én rendetrakok az ő részén is, mosogatok, teregetek. Ő pedig a mosást csinálja, fürdő takarítás, felmosás.


Porszívózást utálom, de az az én feladatom, hát gyakran kell noszogatni miatta, páromat meg néha én utasítom rendrakásra cserébe.


Aztán ezen felül van egy olyan faktor is, hogy jönnek vendégek, és hát azért van az a szint, amikor szégyellni tudod a lakásodat, és akkor hamar csilli-villi kell legyen minden, pedig amúgy még simán meglennél napokig az „igénytelenségedben” 😃


Szóval jahh... kettőtökön múlik, ketten kell vezessétek a háztartásotokat, kinek mire van szüksége ahjoz, hogy jól érezze benne magát 🙂


Nem tudom most lesz-e udvarotok. Nekünk nincs, lakásról van szó. De hát ja, a kinti dolgok azok még legalább annyi munkát igényelnek, mint a bentiek. Fűnyírás, metszések, ha virágokat is akarsz, azokat gondozni... szezonális dolgok, moat ősszel ki lehet pucolni majd minden levélhullás után. Aztán neked kell foglalkoznod a ház állagával, tető, eresz, terasz, kerítés... ritkán van velük gond, de valami mindig előjön, és hát ez munka...


Főzni nálunk én szoktam főleg, párom a desszerteket csinálja. Bevásárlás együtt. De ez megint olyan, hogy simán fel lehet osztani akárhogyan! Neked útba esik a bolt, akkor te bevásárolsz, ő szeret főzni, akkor ő főz. Vagy fordítva... bármi jó.


Ágyneműt mi ritkán cserélünk, 2-3 havonta. Nálunk is és páromáknál is ez a normális. Nyáron lehet sűrűbben, mert azért beleizzad az ember, vagy akkor nagyon jó az is, ha csak kiteríted napozni (UV sugárzás fertőtlenít... meg a színt is kifakítja 🤔 szóval érdemes lehúzni a huzatot, és kifordítva napoztatni, meg hát ennek a szezonja lassan vége, meg lakásban nincs is lehetőség ilyenre)

Törcsi, konyharuha... ezeknél azért érezni, hogy mikor van az, hogy ezzel már nem törölnék el edényt, vagy törölközőn nálunk pl lehet érezni, ha vízköves lesz. Néhány hét, max egy hónap.


Szóval nincs jó és rossz, hanem ti vagytoj, és a ti szabályaitok, a saját otthonodokban 🙂

2019. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!