Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eldöntheti -e vagy legalább...

Eldöntheti -e vagy legalább kérheti-e a férj, hogy a nő ne szoptasson?

Figyelt kérdés

Megromolhat-e a házastársak kapcsolata egy ilyen vitában végleg?

Kérését ezzel indokolná:

-más családokban is remekül bevált

-ő is akarja etetni a babát, le akarja venni a gond egy részét a feleség válláról

-a tápszeres babák nem hasfájósak annyira, így nem kell senkinek annyiszor felkelni

-40 m2-es lakásban nincs olyan, hogy csak a nő kel fel éjszaka, mivel vékonyak a falak és a férfi is felébred, így akkor már mindegy ki látja el

-nem akarja, hogy a felesége melle megnyúljon


Engem lényegében az érdekel, hogy van-e döntési joga , hiszen a baba az övé is?


2010. júl. 14. 13:01
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
68%

Mi ez a baromság?

Ha ő akarja etetni a gyereket, akkor lefejt tejjel mehet cumisüvegből max.

Az anyatej által nyújtott immunológiai védelmet a tápszer nem adja meg. No meg nem egy elhízott tápszeres babát láttam:S A kérés önző és nem a gyerek érdekét szolgálja.

2010. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom hogy kérhet egy férj/apa ilyet! Ezt nem a férj dönti el!

A babának nincs jobb az anyatejnél! Örülnie kellene annak, hogy az anyuka tudja szoptatni a babáját!

Szerintem a felsorolt indokok közül csak a mell megereszkedésétől tart, semmi mástól.

Én 10 hónapig szoptattam a babám (még egy ikerpárnak is hordák), a mellem teljesen szétnyúlt, de egyáltalán nem bánom! Ha egyszer lesz pénzem majd megműttetem és kész.

2010. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
78%
Ha annyira etetni akarja várjon pár hónapot és meg is fogja unni ne féljen. Olyan nincs hogy egyszercsak eldöntitek innentől nem szoptatod. Még ha a baba nem szopizik is le szokták fejni a tejet, hogy minél több anyatejet kaphasson a baba. De ha már a baba is megvan, ettől jóval tájékozottabbnak kellene lenni az ilyen kérdésekben. Az orvos biztos mindenben segít,pl hogy miért van szüksége a babának az anyatejre.
2010. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
78%

az dönt el a férj, amit akar, de ettől még egy normális anya szoptatni fog és képen röhögi...


lefejt tejjel is lehet a babót etetni, ha nagyon akarja...de nem értem, milyen apa az olyan, aki kockáztatja a gyerek egészségét, hogy ő aludhasson


nem mellesleg tudod mi macera a tápszer elkészítése, a cici kész és melegíteni se kell....nem mellesleg olyan baromi jól álltok anyagilag, hogy a tápszer árát egy pillanatra sem hiányolnátok?

2010. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
85%

A karunkat adtuk volna, ha a feleségem anno szoptatni tudja a kisfiunkat, de sajnos egy vírusos tüdőgyulladás miatt csak néhány napig volt teje.

Bánta volna a fene, hogy milyen lesz a melle! Szerencsére a fiam így is makk egészséges, már iskolás, de magunktól soha nem döntöttünk volna a tápszer mellett. Ilyesmi csak egy idióta fejében fordulhat meg.

50/F

2010. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
78%
maximálisan egyetértek az utolsóval! az ilyen férfi egy idióta,sötét alak
2010. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de azt hiszem ebből inkább csak indulatos vita lesz! Engem tényleg az érdekelt, hogy van-e bármiféle joga a férfiaknak vagy úgy dönthetnek-e a nők úgy, hogy a gyerek táplálása és később a nevelése is csak rájuk tartozik? Sőt még a külsejük átalakulását is el kell fogadni a párjuknak?


Nem rólam van szó, hanem egy baráti házaspárról, ahol szenvednek az éjszakázástól és a gyerek nem is fejlődik jól hiába szoptatják.

Szerintem van joga ezt kérni, főleg, hogy úgy látta, hogy ez más családokban is működik. A szellemi fejlődés azért inkább genetikai kérdés, anyu engem fél éves koromig még a kezébe sem fogott, mert beteg lett, kórházból kórházba járt, a dédim etetett, a tápszert kihánytam, maradt a falusi tehéntej. Felnőttként két diplomát szereztem, már 1 évesen beszéltem.

2010. júl. 14. 13:29
 18/65 anonim ***** válasza:
60%

Most le fognak pontozni de leírom.

Nekünk nem ment a szoptatás, nagyon sokat kínlódtam és kínlódnék a mai napig is, ha a férjem azt kérte volna.De! Ő beszélt rá,hogy napi 30 ml tejért ne készítsem ki magam, fejtem napi 10* csak hogy legyen.Szóval így is úgy is tápszert evett/eszik.

Ha a nő mindenáron szoptatni akar, úgyse lehet róla lebeszélni, de ha vacilál, talán mérlegeli a férj kérését is.

2010. júl. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
89%

A tápszeres babák éppen olyan hasfájósak,mint a többiek.

Egyébként vannak cseppek,ami hatásos(pl SAAB)hasfájás ellen.

Üvegből etetni még macerásabb(tápszert elkészíteni,üveget sterilizálni,etetés után üveget elmosni-vagy bent akarja rohasztani a maradékot a kedves férj?)

Én asszonyka helyébe este legfejném a tejet,megmutatnám hol a cumisüveg,aztán kedves férj éjszakázzon(ja egy altatót is bevennék,nehogy felébredjek)

Nem beszélve arról,hogy sok anyatejes gyerek hetekig cirkuszol,míg hajlandó elfogadni a tápszert...

Mit fog csinálni "kedves" apuka,ha majd jön a foga a gyereknek?Kivágja az ablakon?

Mond meg az ismerősödnek,hogy villámgyorsan hagyja el a pasit,mert aki ennyi áldozatra nem képes,az későbbiekben terrorizálni fogja őket...

2010. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
87%
Ha így írod le a kérdést mint a kommentedet akkor lehet más válaszokat kapsz.Egyébként még így is állítom h az anya dönti el h mi legyen.Nem ezeket kell szempontnak nézni mint pl a mell ne ereszkedjen meg meg az apa akarja etetni hanem h rendesen fejlődik-e a baba!!!!!!!
2010. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!