Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eldöntheti -e vagy legalább...

Eldöntheti -e vagy legalább kérheti-e a férj, hogy a nő ne szoptasson?

Figyelt kérdés

Megromolhat-e a házastársak kapcsolata egy ilyen vitában végleg?

Kérését ezzel indokolná:

-más családokban is remekül bevált

-ő is akarja etetni a babát, le akarja venni a gond egy részét a feleség válláról

-a tápszeres babák nem hasfájósak annyira, így nem kell senkinek annyiszor felkelni

-40 m2-es lakásban nincs olyan, hogy csak a nő kel fel éjszaka, mivel vékonyak a falak és a férfi is felébred, így akkor már mindegy ki látja el

-nem akarja, hogy a felesége melle megnyúljon


Engem lényegében az érdekel, hogy van-e döntési joga , hiszen a baba az övé is?


2010. júl. 14. 13:01
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
24%
Ja és ha azt kéri a férjed hogy dobd már le azt a 30 kg anyukám, azt mondod, hogy a gyerek miatt van, és így kívánj, vagy költözök???Lehet hogy nekem már rég el kellett volna válnom:-)
2010. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
60%

68%-os:menj vissza a kutyáidhoz.

Te ne ugass itt,aki kisgyermekes lakók között póráz nélkül sétáltatja a kutyáit....

(látni,hogy téged tápszereztek,talán nem ártott volna több testközeli élmény anyáddal csecsemőkorodban)

2010. júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
23%
Hogy jönnek ide a kutyák??????????Mi van?????????
2010. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
40%
egyébként ha hülye az csak a tápszertől lehet egybő mi??Szép.
2010. júl. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
0%
egybő=egyből
2010. júl. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
83%

Én nem akarom a kérdező férjét ledorongolni, de alap dolog, hogy a gyerek anyatejet kap. A mellmegnyúlás megelőzhető tornával (Kriston-féle melltorna), a gyerekhez meg akkor is fel kellesz kelni éjszakánként, ha tápszeren nő fel. A tápszerről meg no comment.


Csak annyit még, hogy én anyatejen nőttem fel, sosem voltam beteges típus, míg sok osztálytársam tápszeres volt, és sokkal gyengébb az immunrendszerük, mint nekem.


20/L

2010. júl. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, de köszönöm a válaszokat, bár az elszabaduló indulatokat nem értem.

Engem az érdekelt, hogy meddig mehet el egy férfi, kérheti-e a feleségét, hogy ne szoptasson vagy hagyja abba, mert félti az alakját, a kettőjük kapcsolatát stb.

Itt igazából belekeveredett az anyatej jelentősége is, ami részben érthető, bár a tápszer tájékoztatók a tévhiteket el szokták oszlatni.

2010. júl. 14. 18:59
 58/65 anonim ***** válasza:
76%
Ha szoptat az anya, akkor jobban fogyhat mint más módón.
2010. júl. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
37%
Nem egy anyukát ismerek aki képtelen lefogyni a szoptatás miatt. Ez épp olyan tévhit mint hogy a szoptatás alatt nem lehetsz terhes. Akinek nem jön be annak mondhatod hogy hát a többségnek igen...
2010. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
0%

Ja és engem sosem tápszereztek, úgyhogy mellélőttél 65%-os. :)

De ismerek olyat aki szebb vagy okosabb vagy egészségesebb nálam pdih tápszert evett. Csak mert nincs köze hozzá hogy mit evett a gyerek kicsi korában, tápszert vagy tejet.

A kutyáim meg közterületen ott sétáltatom ahol akarom, több pénz költöttem a képzésükre mint egyes kisbabából lett suhancokéra a drága anyucik akik errefelé garázdálkodnak xD

2010. júl. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!