Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eldöntheti -e vagy legalább...

Eldöntheti -e vagy legalább kérheti-e a férj, hogy a nő ne szoptasson?

Figyelt kérdés

Megromolhat-e a házastársak kapcsolata egy ilyen vitában végleg?

Kérését ezzel indokolná:

-más családokban is remekül bevált

-ő is akarja etetni a babát, le akarja venni a gond egy részét a feleség válláról

-a tápszeres babák nem hasfájósak annyira, így nem kell senkinek annyiszor felkelni

-40 m2-es lakásban nincs olyan, hogy csak a nő kel fel éjszaka, mivel vékonyak a falak és a férfi is felébred, így akkor már mindegy ki látja el

-nem akarja, hogy a felesége melle megnyúljon


Engem lényegében az érdekel, hogy van-e döntési joga , hiszen a baba az övé is?


2010. júl. 14. 13:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
80%

Az anyatej nem véletlenül termelődik.

Az én gyermekem 1 éveskoráig szopizott.

Alig nyúlt meg a mellem, pedig fejtem, adtam másnak is a tejet 8 hónapig.

Az anyatejtől hasfájós lehet a gyerek... a tápszertől szorulásos, elhízott, immungyenge...

Szoptatni élmény! Olyan kötődés, amit soha nem érezhet egy anya, ha cumisüvegből etet.

Sajnos a mai világban már eldönthetik a szülők (elsősorban a nők), hogy szoptatnak-e.

De minek a gyerek olyannak, akinek az első perctől nem a bab érdekei a legfontosabbak???

2010. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
85%

"...Sőt még a külsejük átalakulását is el kell fogadni a párjuknak?..."

A terhességgel így vagy úgy, mindenképpen átalakul némileg a nő külseje. Van, akinek a melle nagyobb lesz, másoknak éppen kisebb. Van, akinek kinyúlik a bőr a hasán, van akinek a mellei ereszkednek meg, másoknak striákkal lesz tele körben a dereka.

Aki ezt nem tudja feldolgozni, elfogadni, az még nem készült fel a szülői szerepre, akár férfi, akár nő.


A tápszerről pedig annyit, hogy szerintem VÉTEK ÉS BUTASÁG "eldobni" a baba legdrágább táplálékát, az anyatejet csupán azért, mert mások is etetik a gyereküket tápszerrel. Sokan boldogok lennének, ha nem gyári tejporokkal kellene tömniük a kisbabájukat, hanem olyan szerencsések lennének, hogy szoptathatnának.


A kérdést szerintem csak és kizárólag a baba érdekeit szem előtt tartva szabad eldönteni és a válasz nem lehet más, mint amit a természet kitalált: az anyatej.

2010. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:

Igen, a gyerek is közös döntés általában, szerintem, a nevelés is az, és ezen belül a táplálás is.

A szóban forgó baba már majdnem öt hónapos. Még eddig senkitől nem hallottam, hogy az orvosok beleszólnak volna a szülők döntésébe, ha a táplálást nézem, így az előbbi indulatos válaszáradatot nem is értem.

2010. júl. 14. 13:43
 24/65 anonim ***** válasza:
33%
Na megint jó kis vita kerekedett ki a cici kontra tápszer ügyből!Szoptató anyukák, nem unjátok már hogy folyamatosan leírjátok, hogy sz@ranya aki tápszert ad a babának.Legalább egy kis emberség szorulhatna belétek!
2010. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
75%

Hozzáfűzve még:a baba lehet nyügős pont a "balhék" miatt,ha az anya feszült,a baba megérzi.

A melleknek már annyi,ugyanis nem a szoptatástól "nyúlik meg",hanem a hízás-fogyástól.Szülés elött már megnövekszik a mell mérete,a szoptatás alatt szintén elég nagy,majd a szoptatás befejeztével visszaalakul a régi méretére.Persze ebben a genetikának is sok szerepe van.Van nő,akinek két szoptatott gyermek után is rugalmas maradt a bőre,van akinek a halva született gyermek után is "lógó "lett.


Persze,persze Maugli is felnőtt a dzsungelben,akkor kedves apuka kiteheti az erdőbe a gyereket,majd ha elhelyezkedik,akkor meg megkeresheti....

2010. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 A kérdező kommentje:

Bocs, még keveset gyakoroltam itt, szóval nehéz kiírni egy sorba a kérdés lényegét.

A kommentem nem értem miért volt jobb.

Szerintem mindenképpen közös döntés minden elejétől fogva.

2010. júl. 14. 13:47
 27/65 anonim ***** válasza:
83%
kizárt dolognak tartom, hogy erre lenne jogi szabályozás...de nyugodtan megkérdezheted a jogiforum.hu-n a családjogi témában, majd írd meg a választ ide is ;)
2010. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
21%
Egyetértek a kérdezővel!!! Azért mert az apa fizikailag képtelen kihordani és megszülni, semmi beleszólása????A gyereknevelés nagyon nehéz, nagy bajban lesz az,aki már az elején nem vonja be a férjét!
2010. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
85%

Persze közös döntés,csakhogy nem az önös érdekeknek,hanem a gyermek érdekének kell az alapnak lennie.

Meglátásom szerint aki ilyet kér a feleségétől,ráadásul alattomosan közös döntésre hívatkozva,az legkevésbé sem apának és férjnek való.

Egyébként meg:vegyen nagyobb házat,nem tilos.Ja,az nem megy neki?

Attól hogy ez a pasi férfiként 0,attól nem kell a feleségéből is rossz anyát csinálnia.

2010. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
88%

13:46

a 3. oldal első kommentelője vagyok.

Nagy különbség van egy szoptatni képes, de nem akaró és egy szoptatni nem képes anya között.

A szoptatni nem akaró ne akarjon gyereket se!

A szoptatni nem tudó igenis jó anya, megpróbálta, rajtakívülálló okok miatt nem megy. Erre vankitalálva a tápszer. Nem más problémákra!!!

2010. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!