Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eldöntheti -e vagy legalább...

Eldöntheti -e vagy legalább kérheti-e a férj, hogy a nő ne szoptasson?

Figyelt kérdés

Megromolhat-e a házastársak kapcsolata egy ilyen vitában végleg?

Kérését ezzel indokolná:

-más családokban is remekül bevált

-ő is akarja etetni a babát, le akarja venni a gond egy részét a feleség válláról

-a tápszeres babák nem hasfájósak annyira, így nem kell senkinek annyiszor felkelni

-40 m2-es lakásban nincs olyan, hogy csak a nő kel fel éjszaka, mivel vékonyak a falak és a férfi is felébred, így akkor már mindegy ki látja el

-nem akarja, hogy a felesége melle megnyúljon


Engem lényegében az érdekel, hogy van-e döntési joga , hiszen a baba az övé is?


2010. júl. 14. 13:01
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
72%

Nem kötözködök,de az anyatej valószínűleg azért van,hogy azzal etessék a babát.A bébitápszer egy mű dolog,nem természetes,szerintem nem jó,hogy már születésétől fogva ilyen "kaján" kell élnie,életében eszik majd még elég nemtermészetes dolgot.Az anyatejen felnőtt babák immunrendszere erősebb,valamint maga a szoptatás rítusa is nagyon meghatározó mind a baba,mind az anyuka szempontjából.Persze,akik kénytelenek rászorulni,hogy tápszerrel etessék a gyereküket,azokat elmarasztalni nem lehet,elvégre arról senki nem tehet,ha neki éppen nincs teje.Egyébként megértem azokat is akik valamelyest önzőségből nem szoptatnak,mivel szoptatás mellett nemigen lehet fogyókúrázni,meg ilyenek,elvégre a szoptatás elmúltával,sőt amellett is az anyák egyben nők is,feleségek és ha van egy kis önérzetük,zavarni fogja őket a súlyfelesleg,esetleg félhetnek attól,hogy megereszkedhet a mellük.De kizárólag a baba érdekeit nézve szerintem az anyatej a nyerő.Egyébként meg a férjnek semmi beleszólása nincs,esetleg felvetheti,megbeszélheti a dolgot a párjával.A nő kihordja a gyereket,anyatej az ő mellében termelődik,hogy ő etesse.Szerintem emiatt leginkább a nőnek van joga ahhoz,hogy eldöntse,mit akar adni a picinek.Az apa csak max kérhet,javasolhat.Szerintem.Persze én még nem vagyok tapasztalt,de ez a véleményem.

20L

2010. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
75%

1: kérheti.

2: NEM döntheti el!!!


Én a helyedben nem is kérném. Az anyatej annyira fontos a picinek, hogy a többi szempont mind eltörpül e mellett.

Amúgy nem is örülnék, ha ennyire önzőnek néznének, mint most téged.

A nő melle pedig a terhesség miatt ereszkedik meg - a szoptatás sokat már nem változtat rajta.

Fél éves kisgyereknél pedig már nyugodtan besegíthetsz az etetésbe is.

2010. júl. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
80%
Ha válságban van a kapcsolatuk, azt nem a szoptasson ne szoptasson kérdés fogja megoldani. Ezt nem is értem! Nem nagyon látom az összefüggést. Ha ennyire zavarja a férfit a szoptatás ne nézze. Ezek a béna indokok mint a be akar segíteni stb meg nem nagyon állják meg a helyüket de szerintem ezt te is beláttad mert megírtad az igazi indokot,ami szintén nem érthető annyira,de lejön belőle hogy inkább csak a mellével van a gondja,meg, hogy átalakult kicsit a kapcsolatuk, hisz már nem a férfi feneke van kinyalva,hanem a gyerek a legfontosabb, a többi meg csak szöveg. Le kellene ülniük és átbeszélni a dolgokat. Tényleg ketten kell eldönteniük ez igaz,de ha elgondolkodik az apuka rájön hogy nem kérhet ilyet,persze az un. joga megvan hozzá elvileg,de gyakorlatban ez elég abszúrd. Attól,hogy nem szoptat még minden problémájuk megmarad.
2010. júl. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez nem az ő dolga. Az összes felsorolt indok álszent, a valóságos csak a ne nyúljon meg a melle lehet, ami megbújik a többi szólam mögött. Attól, hogy a nő szoptat ő is etetheti és így tovább.


Max abba szólhat bele, ha anyuka nem akarja szoptatni a melle miatt és akkor mondhatja, hogy anyukám engem nem zavar, vagy utána felvarratom neked, de a gyerek érdeke.

2010. júl. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim válasza:
100%

Az apa mondja el a véleményét és indokolja meg ha szükséges. DE ne kérjen ilyesmit. Ha tényleg jobb a gyereknek a tápszer

akkor legyen az de csakis akkor amikor az anyuka akarja. Egy férfinek nincs joga ilyet kérni , hogy ő aludhasson meg szép maradjon a felesége, ha egy gyerek születése után is a kedves férjecskének ilyen dolgok a fontosak akkor szerintem már eleve le van ejtve az egész.

2010. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!