Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eldöntheti -e vagy legalább...

Eldöntheti -e vagy legalább kérheti-e a férj, hogy a nő ne szoptasson?

Figyelt kérdés

Megromolhat-e a házastársak kapcsolata egy ilyen vitában végleg?

Kérését ezzel indokolná:

-más családokban is remekül bevált

-ő is akarja etetni a babát, le akarja venni a gond egy részét a feleség válláról

-a tápszeres babák nem hasfájósak annyira, így nem kell senkinek annyiszor felkelni

-40 m2-es lakásban nincs olyan, hogy csak a nő kel fel éjszaka, mivel vékonyak a falak és a férfi is felébred, így akkor már mindegy ki látja el

-nem akarja, hogy a felesége melle megnyúljon


Engem lényegében az érdekel, hogy van-e döntési joga , hiszen a baba az övé is?


2010. júl. 14. 13:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
93%

13:46 valamit nagyon félre értettél! Itt nem arról van szó, hogy egy anyukának elapadt (vagy nem is volt teje), ezért kényszerűségből nyúlnak a tápszerért - az én gyermekem is ezért kapott tápszert -, hanem hogy a férj kérheti, elvárhatja-e, hogy a szoptatni képes és hajlandó anya inkább tápszerrel táplálja a kicsit!


Kedves Kérdező! Az a baj, hogy csak csepegteted az egyébként nagyon fontos információkat, ennek ellenére megdöbbensz a válaszokon. Ne feleljtsd, hogy a válaszokat mindig az aktuális információk alapján kapod!

A kérdésed kiírásából úgy tűnt, hogy a kicsi vagy nem született még meg, vagy max. újszülött.

Ha már 5 hónapos a baba, akkor anyatejesként is lehet lassanként bizonyos ételekkel mellétáplálni (pl. gyümölcsök, babafőzelékek, stb.), persze csak fokozatosan. A gyerekorvos és a védőnő, a nagymamák pontos tanácsokkal látják el a szülőket, így apuka is etetheti a gyerekét, mégsem kell lemondani az anyatejről sem.

2010. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
45%

13:46-os vagyok!

Köszi a helyesbítést!Sajnos sokan rosszul érzik magukat a tápszer miatt, feljönnek ide a sorstársaktól tanácsot, biztatást kérni, és akkor a szoptató anyukák belefújjognak.Tudom hogy fordítva is megy,de kérek mindenkit, hogy úgy válaszoljon ezekre a kérdésekre, hogy a másik táborban is emberek vannak, és csak olyan választ írjunk, ami nekünk se esne rosszul.

2010. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
93%
Az etetésen kívül igazán sok dologba be lehet vonni az apát sőt még abban is csak fejni kell.Azért kérdező mert elsősorban önös érdekeket emelted ki a kérdésben.A kommentben pedig kiderül h a gyerek nem fejlődik rendesen.Nem mindegy h azért nem akarja apuka h szopizon a gyerek mert nem lesz szép a feleségnek a melle vagy azért mert a babának már nem elég a tejcsi.szerintem.És 1 válaszadónak...Sehol nem olvastam h bárki is leszólta volna azokat h tápszerezik a babát.Sokan azt iírták h sokan bármit megadnának azért h anyatejen tudjon felnőni a gyerek.
2010. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
88%

13.50:Azért ésszel kellene gondolkodni.

Ismerek olyan pasit,aki pálinkába akarta mártani a cumit,mert az anyja szerint az jó a fogfájásra.

A közös döntés egy dolog.Tessék megkérdezni a gyermekorvost,védőnőt.

Van gyermekorvos,aki fel sem írja a tápszert,ha anyukának van teje.

Mit csinálnak,ha allergiás lesz a gyermek és 2-3 éves koráig hipoallergén méregdrága tápszert kell majd venni?Inkább a normálisabb körülményekre gyüjtsenek.40 nm-re gyereket szülni?.Főképp,hogy ilyen igényei vannak"apukának"-én már csak idézőjelbe teszem az ilyen véglényt...megvan minden lehetőségük,hogy a legjobb,legtermészetesebb dolgot adja a saját gyermekének-más ezért fél életét odaadná(oda is adja,ismerek olyat,aki nem szedte a gyógyszereit,csak hogy szoptathasson)ez meg itt azon rinyál,hogy nem tud aludni,meg a feleségének milyen a melle,meg mi az,hogy nem pofázhat bele mi hogy legyen.

2010. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
88%

Ha a gyerek nem fejlődne rendesen a gyermekorvos már rég a hozzátáplálást írta volna elő(magyarul:tápszer)Ugyhogy nem kell az utólagos kimagyarázkodás...

Erről jut eszembe.Ez a szuper"apuka" volt már csak egyetlenegy tanácsadáson is,vagy csak a jogait ismeri?

2010. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
80%

Le akarja venni a gondot a feleség válláról, persze.....

akkor gondolom a háztartásban is besegít, néha meg is főz, és el is mosogat, cseréli a szarospelenkát, közben meg kitakarítja a lakást?

Véletlenül sem arról szól, amit direkt a legutoljára hagytál: hogy a melled ne nyúljon meg.

Mert minden mást közösen is meg lehet oldni ha szoptatásról van szó, ugyanis vannak fejőgépek, amivel tejet tudsz elrakni, így éjjel ő is meg tudja cumiztatni a kicsit.

2010. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
75%

Ez hü'eség az anyatej terészetes pont erre van kitalálva.

Amúgy a kedves férj akkor vegye meg a több ezer forintos tápszert.

2010. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem meg igenis van joga. Ha nincs joga akkor anyuka húzzon el a gyerekkel, gondozza egyedül, dolgozzon egyedül és ne kértje apuci pénzét meg egyéb hazsnos dolgait sem! Hs ketten akarnak gyereket akkor mindkettőnek joga van beleszólni. Ez sok idegbeteg ősanya is csak saját magát járatja le. Biztos már kivannak a félóránkénti szoptatástól és itt vezetik le. :) Az hogy születik egy gyerek nem aztjelenti hogy a családnak kötelező tönkretenni a testét, életét, egészségét. Igenis joga van apukának, anyukának kipihenni, jól érezni magát akkor is ha gyerekük van.
2010. júl. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
87%

Ja joga van kipihenni magát, de nem a gyerek kárára, biztos nem véletlen van a nőknek anyateje, erre nem gondoltál?

Amúgy meg a gyermekvállalás nem arról szól, hogy kipihenjük magunkat és a csöcsünk se nyúljon meg, hanem áldozatokról.

Fel kell kelni éjjel, szopiztatni kell, pelus csere, gyerek lázas üvölt felkelni hozzá...

Jó hogy már nem szedáljátok le a gyereket egy évig, hogy nyugis életetek legyen.

És nem vagyok ősanya, csak számomra természetes, hogy a baba áldozattal jár.

2010. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
19%

Ja igen csakhogy a tápszertől a gyereknek semmi baja nem lesz!

Az áldozat meg a feláldozod magad megdöglésig az két különböző dolog. És sajnos ma az ősanyák között a második a divat és akkor csodálkoznak hogy miért betegek, miért nem tisztelik őket mikor idegbetegek, miért keres másik nyugodt nőt a pasi. Hát azért mert ez a szintű mánia már nem természetes.

2010. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!