Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ellenzik sokan az...

Miért ellenzik sokan az abortuszt?

Figyelt kérdés

Nem értem az embereket ellenzik az abortuszt be akarják tiltani miért?

Gondoljunk csak bele vannak olyan szexuális együttlétek amiből nem kívánatos gyerek születne meg. Ha utána intézetbe végzi, vagy utcán, kukába, temetőbe akkor megszülessen? Nincs joga senkinek bírálni az élethez való jogot de szerintem, nem mindig kell azt választani. Beteg bébi esetén nem biztos hogy jó ha megszületik a gyerek.

Nem tudom az éremnek mindig két oldala van.


2010. júl. 14. 13:40
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó: És ha valakit megerőszakolnak?? Az mit csináljon? Szerintem nem gyilkosság mert még,

nem fejlődik ki a baba teljesen,igen szomorú hogy vannak olyanok hogy nem vigyáznak,

anyu is ugy szülte tesomat hogy véletlenül de nem dobta el nevelte most pedig egy,

tisztességes ember. Csak ennyi

2010. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
26%

Miért minek nevezitek ha nem gyilkosságnak? Persze, nem a szó hagyományos értelmében, de valahol mégis az!

Legalább esélyt kapjon az a gyerek az életre! Adja akkor örökbe.

2010. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
77%
Nem utolsó hanem aki az akinek 4 hós babája van :)
2010. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim válasza:
36%

Mivel kérdésedben is írtad, senkinek nincs joga bírálni az élethez való jogot!! Egy kis életet, ha már létrehozott valaki, igenis viselje a következményeit, vállaljon érte felelősséget!Nincs olyan, hogy nem lehet....!!

Mi albérletben élünk középfizu mellett, és mindkét gyereket megszültem! És milyen szép lett az életünk...!!

2010. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
38%

Ha megerőszakolnak valakit, az egy más helyzet, bár szerintem akkor is örökbe lehetne adni..

Mondom megint: vannak olyan helyzetek, amikor ez a "legjobb" megoldás. De akkor amikor felelőtlenül szexelnek össze-vissza, nem gondolva a következményekre, és utána elvetetik a babát, na, az az undorító!

2010. júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert van mindenki számára elérhető és megfizethető fogamzásgátlás. Aki szexel, annak felelősséggel kellene szexelnie, annak a tudatában, hogy ezzel egy emberkét lehet életre hívni VAGY MEGÖLNI!!!
2010. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
78%

14.02-es Gondolom a harmadik, és negyedik gyermeket is megszülnéd, ha véletlenül terhes lennél? Vagy megszülnéd, és örökbe adnád?

Komolyan az eszem megáll, hogy gyerekgyilkosságról beszélnek egyesek az abortuszról. Márcsak a "néma sikoly" című film linkje hiányzik..

2010. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
88%

Az abortuszról sokan az olyan lányokra/nőkre asszociálnak akik még nagyon fiatalok és teljesen felelőtlenül szeretkeznek aztán meg csodálkoznak, hogy megvan a baj. Tehát az ő hibájuk miatt vet végett egy kezdödő(!) emberi élet.


Szerintem ezt a fajta esetet mindenféle képpen meg kéne valahogy előzni. Nem is értem manapság, hogy miért nem tudják/értik, hogy mi az hogy védekezni. Internet, tini magazinok annyi helyről lehet infőkat szerezni. De nekem akárki akármit mond a legtöbb a szülői nevelésen múlik. Persze bárhol becsúszhat egy hiba...


Egyáltalán nem ítélem el személy szerint az abortuszt, csak azokat a lányokat, akik tudatosan nem védekeznek, meg van a baj és félvállról veszik, "háát ja, abortusz". De nem baj, pár év múlva majd felmérik a súlyát.


De ha mondjuk nekem személy szerint csúszna be egy gyerek biztos nem tudnám vállani se agyagilag, se érzelmileg nem állok még készen, hogy anya legyek. Szeretnék még fiatal lenni, tanulni, világot látni. Egy gyerek felneveléséhez pedig kevés az, hogy "jajj de aranyos" és szeretem:S


Arról nem is beszélve, hogy megoldás lehet, ha előre tudják, hogy beteg lesz a kicsi. Akkor is jó megoldás lehet. Az más, hogy érzelmileg képes lennék "csak" ez miatt abortuszra fordulni, de gondolni kell arra is, hogy neki sem jó egy életet betegen leélni és mondjuk szomorú de az én kapcsolatom, életem is rámehet.


Mindegy, szerintem nem lehet az abortuszt feketén vagy fehér elítélni vagy egyetérteni vele mert számtalan eset van és amikor az ember maga van benne akkor egészen más.


L/18

2010. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
79%
És a beteg baba? Ha nem egészséges már meg lehet "gyilkolni" büntudat nélkül,mi? Nevetséges amit ezek a fanatikus abortusz ellenesek hajtogatnak ezen az oldalon. Saját mnaguknak mondanak ellent
2010. júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
35%

14:02es: végre van valaki aki úgy gondolja ahogy Én is..


Látod, a Te anyukád talpig EMBER!! Az, hogy véletlenül becsúszik, ok, nincs ezzel gond, de utána legalább esélyt kapjon az életre, valamilyen formában!!

2010. júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!