Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ellenzik sokan az...

Miért ellenzik sokan az abortuszt?

Figyelt kérdés

Nem értem az embereket ellenzik az abortuszt be akarják tiltani miért?

Gondoljunk csak bele vannak olyan szexuális együttlétek amiből nem kívánatos gyerek születne meg. Ha utána intézetbe végzi, vagy utcán, kukába, temetőbe akkor megszülessen? Nincs joga senkinek bírálni az élethez való jogot de szerintem, nem mindig kell azt választani. Beteg bébi esetén nem biztos hogy jó ha megszületik a gyerek.

Nem tudom az éremnek mindig két oldala van.


2010. júl. 14. 13:40
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
82%

Végig sem mertem olvasni a válaszokat, mer tuti egy-két magzatvédő beírt egy-két kellemeset, amitől csak a pumpám ment volna fel.

Én személy szerint nem ellenzem az abortuszt, de ha egyszer szükség van rá, akkor sajnos muszáj.

Egészségügyi pályafutásom alatt sok tinit láttam, akik a többedik abortuszra jöttek, mert egyszerűen nem fogták fel ennek a súlyát, de hát még mindig jobb, mint az ilyenek kezébe adni egy életet, hogy "majd csak lesz valami, majd észhez tér"..

Sokkal nagyobb hangsúlyt fordítanék arra, hogy az anya és az apa tisztességesen felvilágosítsa a kis kölkét, legyen az fiú vagy lány gyerek, mert mindkettőnek meg kell tanulnia az apai és anyai oldalt is a szexualitásnál.

A férfi oldalt egy anya akkor sem tudja hitelesen elmagyarázni, ha bele gebed is és fordítva sem.

Itt kezdődik, ez lenne az alap és erre tevődne rá az iskolai felvilágosítás(ok).

De sajnos a bibi ott kezdődik, hogy pl. sok apa cseszik leülni a lányával megbeszélni bizonyos dolgokat, mert meggyőződésük, és lusták is, hogy ez a nők dolga, aztán meg csodálkoznak, ha a kislányukat minden nap más pasi fekteti le....

2010. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem itt egyrészt az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy a akármilyen élet is jobb, mint a halál. Pedig nem így van.


A másik dolog az, hogy a terhesség alatt egy nő rengeteg egészségügyi kockázatnak ki van téve. És amikor önként gyereket vállal, akkor végiggondolta mindezt. De ha mondjuk megszüli a babát, és örökbe adja, az már alapból lelki trauma. De pl. a terhesség alatt cukorbeteg lesz, és még az is emlékezteti egy életen át.


És sok abortusz-ellenző azt mondja (ami engem mérhetetlenül felháborít), hogy tessék viselni a következményeket. Tehát akár akarod, akár nem, fel fogod nevelni a gyereket. És a gyereket, akinek az élete oly szent, büntetésként használják egy esetleges lyukas óvszerért cserébe.

2010. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

jó nyilván nem csattintásra minden hónapba menjen valaki abortuszra mert az idióta és felelőtlen, de szerintem néha jobb megelőzni a bajt. Lásd gazdasági válság miatt megölte gyermekét, nem anya az ilyen inkább meg se szülte volna... Hát akkor inkább adott esetbe menjen abortuszra mint ez történjen. Örökbe adni, mit szól a család, rokonság, barátok hogy terhes vagyok és még sincs gyerekem. főleg ha erőszak áldozata voltam..

Nem vagyok a születés ellen, de egy-az egyben eltörölni nem lehet...

2010. júl. 14. 14:18
 24/39 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ha ÉN teremtek egy emberi lényt, akkor annak a JOGA is az ÉN kezemben van, hogy elvegyem amit adtam, ergó: mindenki eldöntheti hogy akar-e szülni vagy sem. . .
2010. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
53%

Inkább vetesse el valakim mint kicsi kora óta egy intézetbe van HA NEM FOGADJÁK ÖRÖKBE.

Mert az nem úgy müködik hogy megszületik belenyomod más kezébe aztán szevasz!!

Annak az anyának aki ezt teszi nincs szíve.

Anyu sajnos azért volt intézetbe mert meghalt az anyukája :(.

De nem lehet valaki annyira mocskos hogy INTÉZETBE ADJA A KEZÉBŐL A GYERMEKET.

És inkább vessenek véget a magzatnak mint hogy bedobják egy intézetbe!! Ez a gondolkodás,

nagyon szomorú

2010. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
69%

Én nem vagyok se ellene, se mellette.

Az tuti, hogy nőnek lenni nagyon rossz!

Pl. ha valakinek az életét veszélyezteti a magzat, vagy down-kóros...stb ezt jobb abortusszal kiküszöbölni.

Ha valakit megerőszakolnak, ott az esemény utáni tabletta!

Ha a gumi szakadt ki akkor is ott a tabletta!

Ha fogamzásgátló mellett esik valaki teherbe az nagyon ciki és rossz. Egyrészt mert nagy felelősség és persze anyagiak is szükségeltetnek hozzá. Persze az más ha valaki egy szerelmes megbízható férfi mellett esik teherbe, mert akkor ott a férfi is mellette áll és lehet házasodni. De ha valaki egyéjszakásban szedi össze.....az úgy járt.


Sokan azért választják az abortuszt, mert ez a fogamzásgátló:S Na az ilyen csajt kell elköttetni. Ez az ami igazán ostoba dolog.


Ha valaki (fiatal lány, vagy szegény körülmények között élő nő)mégis teherbe esik, örökbe is fogadtathatja, ez a leghumánusabb talán az összes közül.

2010. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
84%
Van két gyerekünk, az ő felnevelésük elég feladatot hárít ránk. Teszem fel, véletlenül ismmét terhes leszek, pedig védekezünk. (100 %-os módszer ugyanis nincs, tudomásom szerint) Ha megszülöm, anyagi csőd lesz az életünk, kicsi lesz a lakásunk, a két már meglévő gyermek eltartása is nehezebb lesz jóval. Ha megszülöm, adjam örökbe? És a meglévő gyermekeimnek mit mondjak? Egy nem kívánt gyermek inkább ne szülessen meg.
2010. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
66%
ha örökbe tudja fogadtatni.... esetleg ha rendbejön anyagilag örökbefogadja. Ilyen is van!
2010. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
79%

Az egyik barátnőmnek a válása után volt abortusza.

Már volt 2 gyereke akikkel a válás után költözhetett vissza a rákban haldokló anyához a 45 nm panelbe.

2010. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
22%
mert konkrétan gyilkosság... méghozzá a saját gyerekét öli meg az, aki abortuszra megy..
2010. júl. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!