Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy élte meg, hogy a...

Mi a fene kérdése:

Ki hogy élte meg, hogy a családi házat, ahol a szüleivel, testvéreivel lakott és felnőtt el kell adni?

Figyelt kérdés
Öt éven belül meghaltak a szüleink, kb. 2 éve áruljuk a családi házunkat. Eddig csak nézegették, nem nagyon kérték, most lett rá vevő kettő is, természetesen aki többet igér annak adjuk. Árában megy el, tudjuk mennyit lehet egy 60-70 éves házért kérni.Látszik rajta hogy lakatlan, próbáljuk rendben tartani, dehát már bele fáradtunk, és nincs értelme tovább várni vele.A város központhoz közel van, teljes közművel ellátott.Örülnöm kellene,úgy tűnik rendes emberek veszik meg,de fáj a szívem. Még jó, hogy sokmindent elosztottunk már a családban, igy nem sok gond van a kiürítéssel,és kb. 40 éve egyik testvérem se lakott benne. Általában hetente elmentem, szétnézni, söprögetni, de még mehettem. Most nagyon fáj a szívem, de mit tehetek, a családban nem kellett senkinek.Majd kibirom valahogy ugye ?

2019. szept. 8. 20:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%
El kell engedni, felnőtt ember vagy.
2019. szept. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
Rossz érzés az biztos,de majd enyhülni fog.
2019. szept. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%

Nekem olyan kettős érzés. Egyrészt a halál miatt furcsa lenne ott lenni úgy, hogy akit szerettem, az már nincs is ott. Ülnék a nappaliban, ahol korábban együtt ültünk, főznék a konyhában, ahol korábban nekem főztek. Ez is szomorú lenne.

De közben igaz az is, hogy mégis sok emlékem van onnan. Jók, rosszak, mindegyik hiányzik.

Mi még csak a mama házát adtuk el, de talán inkább jobb így. Saját szülő háza biztosan rosszabb.

2019. szept. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
Igazából nem egészen ugyanilyen a szitu, nekem más okból kellett elfelejtenem a szülői házat. De a szívem ugyanúgy fáj érte, hiába van már sajátom, a mai napig álmodom azzal a házzal, hogy még ott vagyok, gyerek vagyok, és oda járok haza.
2019. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

ez az elmúlással átszínezett, nosztalgikus érzés

nosztalgia: a szóban benne van a hosszan tartó fájdalom a honhoz, az otthonhoz

eredetileg:

[link]


A νὸστος ἄλγος (nosztosz algosz) szó-összetételből ered, a hazához fűződő hosszan tartó fájdalom - honvágy-

2019. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
22%
Mi viszonylag gyakran elmegyünk a régi házunk felé, megnézni hogy mi a helyzet vele :) pedig különösen nem is kötődtem hozzá...
2019. szept. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%
HA ennyire ragaszkodsz hozzá, tartsd meg és fizesd ki az örököstársaidat.
2019. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, látom sokféle vélemény van.Nagyon nagy a ház 4 szoba, sok melléképület, nagy udvar.Senki nem akar már családból ott lakni, én se, mert mostmár a saját gyerekeimhez kell igazodni, a kettő között fél úton lakunk, és ők már a mi házunkba jönnek haza.Nem kell irigyelni, ezt hozta az élet, megdolgozott érte a család.Nagyon rendes embereké lesz,nagy tervekkel, egyik felében üzletet szeretnének nyitni.
2019. okt. 10. 19:20
 19/19 anonim ***** válasza:
77%
Apa csak alberletbe adta ki de jobban vigyaznak ra mint mi, ujitgatjak es remelem nem adja el mert olyan jo volt masnak bemutatni neha meglatogatni a hazat ::
2019. okt. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!