Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsony napjainak elosztása....

Karácsony napjainak elosztása. Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Tudom hogy még nagyon korai ez a kérdés, de ez már egy évek óta visszatérő probléma és most újra szóba jött.

Szóval a barátommal idén költöztünk össze.

A mi családunknál a program:

-24. otthon (tesóm még a szüleimmel él)

-25. egyik mama (ide jön a többi unoka, tesó, stb)

-26. másik mama ( ide is )


A barátom családjánál:

- 24. otthon

- 25. jönnek a barátom tesójáék (ők idősebbek, külön élnek gyerekkel, stb.)

- 26. itt nincs semmi családi látogatás


Ez így oké is lenne, de ott van a 25. :/ Mamámnál is kéne lenni és az ő szüleinél is egyszerre. Ő napot felezni hogy ebéd itt, vacsi ott nem szeretné.

Eddig ezt a napot külön töltöttük, de már nem szeretnénk.

Még azt se tudjuk hogy akkor 26-án menjenek hozzájuk a tesójáék mert akkor meg ők mennek máshova.. Elég rossz helyzet ez:/

Azt se lehet hogy 24-én akkor az én szüleimhez menjenek mamámék mert akkor mi lesz a többi unokával?

Elég kilátástalannak látom a helyzetet ezért fordultam már ide :/

Ti hogy oldottátok meg? Esetleg erre a helyzetre ötletek?



2019. szept. 13. 13:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát mit mondjak? Mi nem szeretünk karácsonykor vándorolni.


Feldíszítem a házat, feldíszítem a karácsonyfát, sütök-főzök egy halom kaját... hát nem szeretném bezárni a házat és elindulni a nagyvilágba. Magunknak teszem mindezt.


Szenteste idejönnek a nagyszülők, részt vesznek az ajándékbontásban, a gyertyagyújtásban, együtt vacsorázunk, aztán hazamennek. És ennyi.


25.-e a miénk. Későn kelünk, későn reggelizünk, utána lustulunk, délután ebédelünk, utána elmegyünk tekeregni , korcsolyázni, forralt bort inni.


26-án bulizunk a barátainkkal.

2019. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek azzal, aki azt írja hogy nem csak 24-25-26-ból áll a világ. Tiszta sor, hogy a ti esetetekben kevesebb nap van, mint vendégség.

Vagy mindenki megy a saját rokonaihoz,

vagy "feleztek" egy napot és mentek együtt két helyre, vagy valaki kimarad.

Mehettek a két ünnep között is ahhoz, akihez karácsony valamelyik napján nem jutottatok el.

Ja: és fontos a kompromisszum. Beszéljétek meg közösen a társaddal, hogy kik kerülnek sorra az ünnep napjain, és pont. Ne az legyen, hogy egyikőtök mindenhova eljut, a másik családja meg kimarad.

2019. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

24-én átmegyünk ebédre anyukámékhoz, de ez még nem a Karácsony miatt, hanem anyu születésnapja apropójából, pont 24-én született.

Este otthon együtt férjemmel és a 3 kislányunkkal.


25-én ebédre anyósomékhoz megyünk, vacsorára a szüleimhez.

26-án ebédre a nagyszüleimhez, vacsorára a férjem nagyszüleihez.


27-én pedig mi hívjuk át őket hozzánk egy ebédre, édesapámnak is akkor van a névnapja.


Nekünk annyiból könnyebb, hogy egy településen lakunk, könnyen vándorlunk.

2019. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

24 munka

25 munka

26 munka


Amúgy itt még csak szeptember van

2019. szept. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Október 13-án... 😂😂🤗
2019. szept. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ilyenkor is meg kell látogagni a mamát, csak nem akkor, amikor a többiek. Miért baj ez?
2019. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!