Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet mindent a korral magyará...

Lehet mindent a korral magyarázni, és arra fogni? Hogy lehet valaki ennyire analfabéta? Most nálunk van, a párommal dolgozunk napközben.

Figyelt kérdés
Anyósom 56éves és mindent a korára fog,azért nem tud semmit. Szerinte neki már nem kell értenie a "modern kor" vívmányaihoz. Például ő a mai napig nem bírta megtanulni hogyan kell használni a mobilt,pedig már nagyon régen meg van neki. Még azt sem tudja hogyan kell a számokat beütni,pedig már ezerszer meg lett neki mutatva. Ő nem hív senkit mert nem ért hozzá. Odáig eljutottunk hogy a zölddel felvesszük,a pirossal letesszük,ennyi! A tévét nem tudja bekapcsolni (LCD),mert elromlik. A mikróhoz és a mosógéphez is egyetem kell hogy megtanulja. Minden de minden meg lett neki mutatva és mégsem tudja. Nem az a baj hogy nem ért hozzá hanem az hogy mindenhez segítség kell neki,egy kaját nem tud megmelegíteni. Ja a tűzhely is elektromos.
2010. júl. 15. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ő - legalábbis én úgy gondolom- lemond ezekről, mert túl nagy energiájába telne megtanulni. Azt gondolja, ő úgyse tudná, inkább nem is erőlteti, plusz jobban rá figyeltek, mert akkor azokat a dolgokat nektek kell megcsinálnotok helyette. Dióhéjban ennyi. De apukám, aki 60 éves, ős is csak telefonálni tud, sms-t küldeni nem. De nem is akarja megtanulni.
2010. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nemsokára haza kell neki utazni,350km. Mondtuk hogy menjen IC-vel mert az gyorsabb és van rajta légkondi is,de ő nem megy vele mert nem tudja hogy kell megkeresni a helyét!
2010. júl. 15. 14:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden középkorúnak egyértelműek és izgalmasak a mai kor vívmányai. Anyukám 56 éves szintén, neki is van mobilja, de csak azért, hogy mi el tudjuk érni, meg a család többi távolabbi tagja, Ő soha nem hívott még minket. Nem is akarja megtanulni, nem érdekli. Nincs neki autója, automata mosógépe. A mikrót is csak alig-alig kapcsolja be. Én elfogadtam így, megváltoztatni már nem fogom tudni, beszéltem már neki erről én is, de felesleges volt.
2010. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon felfújod!!! Apu 50 éves még sms-t Irni mindig nem tud!! Ennyi
2010. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem neki igy kényelmes..
2010. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
igen előző kényelmes,ez a jó szó rá.
2010. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Valóban így kényelmes neki, mert NEM AKAR ilyenekkel foglalkozni. Hiszen amíg mások megcsinálnak mindent helyette, addig persze, hogy ráfog mindent a korára. Sajnos vannak ilyenek és a helyzet az, hogy nem egy 75 éves nőről beszélünk, hane,m 56-ról. Azért ennyi idősen még igen csak fogékonyek szoktak lenni az emberek, úgy értem az én környezetemben levő ötveneseknek ezek a dolgok igazán nem jelentenek gondok elektromos tűzhely, mikró, mobil. Azért nem olyan öregek ők....
2010. júl. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
tudok 40 év alatt is ilyet akinek ez a trükkje,tudod a lustaság nagy úr.
2010. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem olyan öreg. Előfordul, hogy valakinek nehéz a felfogása.
2010. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fél, hogy elrontja a drága kütyüket. Számára ezek igen értékes dolgok és nem akar azzal plusz bosszúságot okozni, hogy bár be tudná kapcsolni, mégis, annyira "izgul" amiatt, hogy elvéti, hogy inkább nem mer hozzányúlni. Az én anyukám is így ismerkedett a mobillal, mára oda jutottunk, hogy már fel tud hívni különösebb gond nélkül, sms-t olvas, írni azonban nem fog soha. 63 éves. A mikrót hanyagolja, kitart a jól bevált gáztűzhelyen kislábosban melegítés mellett :D
2010. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!