Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősöd, aki...

Van olyan ismerősöd, aki egyáltalán nem akar gyereket, meg tudja magyarázni, hogy miért nem és nem is bánja? Persze olyanra gondolok, aki azért már "benne van a korban" harmincegynéhányévesen pl. !

Figyelt kérdés
2009. márc. 28. 11:37
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
75%
Van olyan, aki egyáltalán nem akar gyereket, vagy csak olyan van, hogy szeretne, de keresi a tökéletes körülményeket, így szépen lassan elmegy mellette az idő? Hallottam már olyan olyat, hogy ő ugyan nem szül, nehogy rámenjen az alakja, de nem hinném,hogy bárki is komolyan gondolhatna egy ilyen kijelentést.
2009. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
75%

Van egy 30 fölötti barátnőm, nem találja a társát, nem az a típus, aki után egyből kapnak a férfiak, hiába szeretné, így gyereke is nehezen lehetne, egyébként egy kedves, rendes nő, csak nem túl dekoratív.


Én még húszas éveimet taposom, és én úgy gondolom, ha az a bizonyos, akit én a legjobban szeretek, nem lehet a gyerekeim apja, akkor mástól nem akarok gyereket.

2009. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó: nálam nem lehetne kizáró ok a gyerekvállalásra, hogy netán nem lelem meg az igazit. a gyermekáldás mindenek felett áll normális esetben egy nő életében! nem kötekedni akartam, ne érts félre, csak kissé idealista elképzelésid vannak.
2009. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
68%
Mert nem akarja,hogy a gyerek ilyen mocskos világra szülessen,és ha tényleg mindennél jobban szereti egy ember a gyerekét,akkor ugye nem akar neki rosszat.
2009. márc. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
71%
29 éves vagyok. 18 évesen is elvetettem volna egy gyereket és most is így gondolkodom. Ha harmincegynéhány évesen máshogy gondolkodom, akkor majd szülök. Ha nem ,akkor így jártam. Imádom a barátnőm kisfiát, szó nincs róla, hogy gyerekutáló lennék, de akkor szeretem a legjobban mikor visszaadhatom az anyjának. Engem a gyerekek sokszor idegesítenek, bosszantanak, és nekem még annyi tervem van, annyi mindent szeretnék csinálni, amibe egy gyerek nem fér bele, és nem tudom, hogy valaha bele fog e férni az életvitelembe.El sem tudom képzelni, hogy én három évig lógassam otthon a lábam, toporogjak egy helyben gyereket nevelve. A férjem ugyanígy gondolkodik, különben nem is mentem volna hozzá. Hát van ilyen is.
2009. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
92%
11:52 - olyan családban nőttem fel, ahol a házasság nem az igazival történt, anyu menekült a családjától, elszakították az igazitól, és megalkuvásból úgy döntött, nem harcol, férjhez ment apámhoz, aki mellett nem boldog, és ez ránk, gyerekekre is kivetült mindig, rossz volt így felnőni, ha nem lehetek együtt azzal, akit én a legjobban szeretek, akkor én nem vagyok hajlandó megalkudni, mert a gyerekeimnek lenne szenvedés, és ők nem tehetnének semmiről, én nekik nem akarom ugyanezt a gyerekkort, mint ami nekem jutott (sajnos ebből következett esetemben, hogy sajnos engem is elszakítottak az igazitól, de én nem fogok megalkudni, a gyerekeim boldogsága többet ér, mint az, hogy én anya legyek bármi áron)
2009. márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
88%

A barátnőm tanító. Más gyerekeit neveli.

Mikor szült volna, nem olyan volt a kapcsolata, aztán nem akart.

Annyi gyereket felnevelt, szerintem ő ebben teljesen kiélte az anyai ösztöneit. Otthon már pihenni akar, nem ugyan azt csinálni, mint egész nap. Utazik, olvas..jól érzi magát, elégedett.

2009. márc. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim válasza:
80%

Mostohanővérem, és férje is utálja a gyerekeket!Idegesíti őket!

Sosem fogom megérteni őket, és 29-31évesek.

Sógorom nem hajlandó egy gyerekért feladni a szabadságát, és sose szeretné(34éves).

Öcsém(22) nem hozna erre az aljas voilágra szenvedni egy lényt.


Mi viszont most nagyon próbálkozunk.

Nem fogjuk megérteni őket sose, de nem is kell!

Mindenkinek joga van eldönteni, hogy mit szeretne kezdeni az életével.

2009. márc. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
91%

Én pl. olyan vagyok, és van ilyen ismerősöm is. Sokféle magyarázat lehetséges, de ahogy nincs egyetlen végleges magyarázat a gyerek utáni vágyra, úgy nincs az ellenkezőjére sem. Egyszerűen nem vágyom rá, és kész.

28/L

2009. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
35%
Sose bírtam mit kezdeni egy olyan, véleményem szerint abnormális hozzáállással, hogy valaki szándékosan nem akar gyereket, pláne egy nő. Még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák.
2009. márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!