Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elmennétek a családi...

Ti elmennétek a családi ebédre a béke érdekében, vagy jobban tenném, ha nem mennék el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ma hívott fel édesanyám, hogy az anyja (nagyim) a hétvégére ebédet szervezz, és szeretné ha minden unoka ott lenne. Itt kezdődik a baj, anyai ágon elég pletykás családom van sajnos, nagyival az élen, közszerettel szeret mások magánéletével foglalkozni.


A két legnagyobb unoka akik ikrek (1 fiú,1 lány) külföldön élnek, több éve komoly kapcsolatban, a párjukkal hazalátogatnak a hétvégére emiatt.


A bátyám a szülővárosomban él a barátnőjével, 2 hónapos terhes a párja, ő is a párjával jön. Utána jövök én, majd a legkisebb unoka akinek férje, és 1 kisfia van, ők hárman érkeznek az ebédre.


Én vagyok a fekete bárány, sosem rajongtam az ilyen üljünk össze ebédelni, és beszéljük ki a másik életét vacsorákért. Az apai ág mindig is közelebb állt hozzám, jobban éreztem magam velük, ezért gyakran megkaptam anyától,nagyitól is, hogy különcködök.


Nincs párom, és gyermekem sem, elköltöztem pár éve otthonról, egyedül élek, voltak kapcsolataim, de egy ideje egyedül vagyok, és jelenleg úgy vagyok vele, hogy jobb így nekem, sokat is dolgozom.


Ezért sem szeretnék elmenni, mert kitűnnék, faggatnának, hogy miért vagyok egyedül, miért nincs már családom?


Ezt elmondtam édesanyámnak, aki azt mondta, ha az ikrek eljönnek külföldről, akkor én is eltudok 180-200kmről. Ne különcködjek, mint mindig, ha nem megyek meg fognak sértődni rám.


Annyiban maradtunk, hogy meggondolom, de őszintén semmi kedvem nincs hozzá. Ha nem megyek el, akkor meg sértődés lesz, igaz csak a bátyámmal tartom a kapcsolatot, de őt is rég láttam már.


Mit gondoltok? Köszi a válaszokat.


2019. szept. 24. 21:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, mint lány az anyjával.
2019. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

Én míg így voltam a családi összejöveteleken az összes gyermeket megbolondítottam, mind rajtam csüngtek, velem akartak játszani, más a közelembe se tudott jönni kérdezősködni. Írtad, hogy lesz egy kisfiú ő megmenthet pár kérdéstől

De jó az a válasz is a mikor méssz férjhez/mikor lesz valakid/mikor lesz már gyerek, hogy szombaton,minden kellemetlenebb kérdésre ezt kell válaszolni s hamar lekopnak.

Vagy csak 3 szóban elmondod, hogy annyit dolgozol meghalni sincs időd nemhogy randizgatni.

2019. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

10-es tényleg megértetted mire gondoltam. Holnap beszélek anyával hátha tud hatni a nagyira.


"annyit dolgozol meghalni sincs időd" Ez egyébként igaz, október közepétől meg kezdődik a karácsonyi műszak, túlórák, szokásos bolondok háza, így mégtöbb munkám lesz majd.

2019. szept. 24. 22:57
 14/24 anonim ***** válasza:
35%
En nem mennek el ha mar fekete barany vagyok a csaladban akkor afjak is okot ra
2019. szept. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
59%

És ha nem mész el és megsértődnek, akkor mi lesz? Megromlik még jobban a kapcsolatod azokkal, akiket amúgy sem bírsz. És akkor mi van? Mi veszteni valód van azzal, ha nem mész el? És mit nyersz azzal, ha elmész?

Azt a tesódat pedig, akivel tartod a kapcsolatot, felhívhatnád, hogy gondolsz rá, meg hogy jól van-e, és elmondhatod, hogy erre az izére nem mész el, de őt szereted.

2019. szept. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
58%

Annyira gáz ez a hozzáállás, hogy a családi összeülés biztos csak a kibeszélésről szól. Arra még nem gondoltál, hogy esetleg azért ül össze a család és azért beszélik meg, hogy kivel mi van, mert érdekli őket, hogy mi újság a többiekkel?


Amúgy meg: van életed, foglalkozol valamivel? Ha igen, akkor neked is lesz miről beszélned, nem kell ahhoz pár meg gyerek. Szerintem inkább azért akarod kihúzni magad a családi ebéd alól, mert semmit nem tettél le az asztalra és nincs miről beszámolnod nekik. Ez a ciki, nem az, ha nincs párod meg gyereked.

2019. szept. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
68%
Kinek a békéje érdekében? Mert nem a tied, az biztos.
2019. szept. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
41%

Ezeknek a családi összejöveteleknek annyi értelme van,mint az osztálytalálkozónak.

Mindenki arra kíváncsi,hogy a másik mit ért el az életben vagy mit nem.

Akik "sokra" vitték hencegnek,és lesajnálják azokat,akik "nem vitték semmire".

Olyan képmutató az egész.

Mintha valami tárgyaláson lenne az ember,csak oda kötelező megjelenni,ide nem:)

2019. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Savlekotő ***** válasza:
50%
72% pedig arról szol,főleg vidéki suttyóknál,nincs gyerek férj,feleség,látszat szarságok amit ők elvárnak akkor szar vagy,és bármit mondasz az semmi az szar nekik,a munkád szart se ér, nincs purdé nőként húzd le magad a vécén semmit se érsz,meddő vagy akaszd fel magad eszedbe ne jusson párkapcsolat és társai,elváltál fordulj fel,tűrtél volna ahogy ők is. Én férfiként megtapasztaltam h ilyen családtól jobb minél messzebbre meglett férfi vagyok,de még a feleségemet és az unokákat se ismeri a vidéki suttyó rokonság,miután kitagadtak mert nem azt nőt vettem el akit kinéztek a faluban,és persze mindkét testvérem kitagadták az egyéni döntéseikért,jelentem teljesen normális dolgokért,így mi pont leszarjuk az illik családi rendezvényeiket és a közelükbe nem mentünk azóta,pedig már én is vén ember leszek lassan. Ha egy családban nincs tisztelet elfogadás,év közben is nulla a kapcsolat azt nem kell egy kínos darab szarnak érzed magad utána ebédért megjátszani mert az szart se ér..
2019. szept. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
21%
Menj el, és ha faggatnak mond azt,hogy a magánéleted csak egyedül rád tartozik.Aztán arra hivatkozva,hogy dolgod van hagyd ott őket.
2019. szept. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!