Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elmennétek a családi...

Ti elmennétek a családi ebédre a béke érdekében, vagy jobban tenném, ha nem mennék el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ma hívott fel édesanyám, hogy az anyja (nagyim) a hétvégére ebédet szervezz, és szeretné ha minden unoka ott lenne. Itt kezdődik a baj, anyai ágon elég pletykás családom van sajnos, nagyival az élen, közszerettel szeret mások magánéletével foglalkozni.


A két legnagyobb unoka akik ikrek (1 fiú,1 lány) külföldön élnek, több éve komoly kapcsolatban, a párjukkal hazalátogatnak a hétvégére emiatt.


A bátyám a szülővárosomban él a barátnőjével, 2 hónapos terhes a párja, ő is a párjával jön. Utána jövök én, majd a legkisebb unoka akinek férje, és 1 kisfia van, ők hárman érkeznek az ebédre.


Én vagyok a fekete bárány, sosem rajongtam az ilyen üljünk össze ebédelni, és beszéljük ki a másik életét vacsorákért. Az apai ág mindig is közelebb állt hozzám, jobban éreztem magam velük, ezért gyakran megkaptam anyától,nagyitól is, hogy különcködök.


Nincs párom, és gyermekem sem, elköltöztem pár éve otthonról, egyedül élek, voltak kapcsolataim, de egy ideje egyedül vagyok, és jelenleg úgy vagyok vele, hogy jobb így nekem, sokat is dolgozom.


Ezért sem szeretnék elmenni, mert kitűnnék, faggatnának, hogy miért vagyok egyedül, miért nincs már családom?


Ezt elmondtam édesanyámnak, aki azt mondta, ha az ikrek eljönnek külföldről, akkor én is eltudok 180-200kmről. Ne különcködjek, mint mindig, ha nem megyek meg fognak sértődni rám.


Annyiban maradtunk, hogy meggondolom, de őszintén semmi kedvem nincs hozzá. Ha nem megyek el, akkor meg sértődés lesz, igaz csak a bátyámmal tartom a kapcsolatot, de őt is rég láttam már.


Mit gondoltok? Köszi a válaszokat.


2019. szept. 24. 21:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
65%

nem kell megfelelned csak magadnak! és csak olyan helyre megyek ahova kedvem van! igen különcködöm, de tudom mik a hibáim és én is utálom, ha a tökéletes életű rokonok becsmérelnek..

és amikor hívnak kíméletlenűl szoktam elutasítani őket..

2019. szept. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
66%

Dehogy mennék.

Ahol így bánnak veled és rosszul érzed magad, oda nem kell menni.

2019. szept. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is menj el. Ha nagyon faggatnak, akkor meg állítsd le őket.
2019. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a sok választ.

Fejleményekről később írok, hátha érdekel valakit :)

2019. szept. 27. 00:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!