Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleink rengeteget dolgozna...

A szüleink rengeteget dolgoznak, sosincs ránk idejük. Az ilyen emberek miért csinálnak gyerekeket?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a 16.szülinapom és a szüleim egész hétvégén dolgoznak. Nagyon rosszul esik, de amikor szóba hozom idegesek lesznek, hogy de hát kell a pénz,sok a hitel meg minden. Idén az első szülőin se jelentek meg a tanár meg persze nekem mondja, hogy ez így nem lesz jó, mert tavaly is alig látták bent őket. Az, hogy már a gyerekük szülinapja se érdekli őket nekem nagy baj és van egy 8 éves öcsém is, akire vagy én vigyázok állandóan vagy a nagynéném. Nem értem minek kellettünk nekik, ha állandóan egyedül vagyunk itthon. Anyukám ápolónő és 12 órában jár dolgozni, ha itthon van rendszerint fáradt és kimerült. Apukám egy nyomdában területvezető, minden negyedév végén kb aludni jár csak haza. Nincsennek közös progik, nem tanulnak velünk, azt sem kérdezik meg mi volt a suliban vagy egyáltalán hogy vagyunk. Mindennap leírják a listát a tennivalókról és ennyi. Nekem még nem is olyan rossz, hogy nem lógnak a nyakamon, de a tesómnak több figyelem kellene és nem tőlem meg anyu húgától. Szerintem nagyon rossz szülők és érik már, h a szemükbe is megmondjam. Nagyon jól esett kicsit kiírnom magamból. Más anyukák éa apukák is ilyen keveset törődnek a gyerekeikkel?
2019. szept. 28. 15:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha a szemükbe mondod, nem biztos, hogy változtatnak miatta, lehet, hogy még te leszel a hálátlan gyerek, hiszen érted dolgoznak stb. Ne várj tőlük olyasmit, amit nem tudnak megadni, vannak kevéssé érzelmes emberek, akik szülőként nem érzik szükségesnek a kedveskedést, az én rokonságomban is voltak családok, ahol az volt az elv, hogy a gyerek legyen boldog, ha kap enni, ruházzák, meg van ágya, ahol alhat, ennyi jár neki. A munkájuk is kiidegeli a szüleidet, ahogy leírod, már az egymással való kapcoslatuk sem lehet igazi. Sajnos át kéne venned az öcséd nevelését, mert neki viszont még kell a kedvesség, illetve neked is kéne, csak nála nagyon félremehet a lelki fejlődése, ha nem kapja meg. Szörnyű ezt írni, de próbálj te gondoskodni róla érzelmileg.
2019. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%

Akkor mit szólnál, ha a szüleid napi 6-10 órát foglalkoznának veletek, csak éppen nem lenne semmiféle luxusban részetek, turis ruhák, olcsó, régi telefon, kétszobás lakásban élnétek, nincs autó, stb.

Ha nem dolgoznak és nincs pénz, akkor semmi más sincs.

2019. szept. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
25%

Én sem értem, hogy minek szaporodik, aki nem tudja eltartani.


Másrészt örülj, hogy eltartanak! Jobb lenne egy intézetben, ahol C-k vernek és megerőszakolnak?

2019. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó hozzászóló, nekem ilyen gyerekkorom volt, míg az apám meg nem betegedett, és boldog voltam. Szánalmas az az ember, akinek a pénz több örömet okoz a szeretetnél meg a törődésnél.
2019. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
Ez nem a szülők hibája. A minisztereinké! Sajnos ennyit ér a pénzünk.
2019. szept. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Na, tessék!


Kérdező!


Nem a szüleid tehetnek arról, hogy csak ennyi munkával képesek előteremteni a szükséges anyagi javakat, hanem az állam, mert rossz az elosztás és az állam, mert mindenkit folyton hitelekkel paliz be, hogy aztán jól eladósítsa és rabszolgaságba döntse őket!


A szülök NAGYON szeretnének a gyerekeikkel lenni, az életükben osztozni, de ha nem dolgoznak, akkor nem tudják kifizetni a rezsit stb és a szüleid sem látták előre a jövőt, nem tudták, hogy mire vállalkoznak, ne ítéld el őket!


Vagy szerinted csak annak van joga gyereket vállalni, aki lopja a pénzt?


A szüleid nem rosszak, csak agyon vannak terhelve.


Szerinted mi lenn, ha anyud ezentúl otthon maradna és csak apud dolgozna? Meg tudnátok élni úgy is?


Vagy anyud részmunkaidős állást vállalna, hogy többet legyen veletek?


Más anyukák és apukák is sokat dolgoznak, vagy kevesebbet, de akkor nem kell elvárni a drága ajándékokat és lejjebb kell adni az igényekből....


Lehet szerényen is élni és el kell dönteni, hogy mi a fontos: a pénz vagy a család.


Jó lesz neked a noname cipő is a kínaiból vagy kell a Nike?


Mert ha inkább lemondanál a magasabb életszínvonalról és többet szeretnél lenni a szüleiddel, akkor ezt mondd meg nekik és ne azt hányd a szemükre, hogy "nagyon rossz" szülők, mert folyton dolgoznak, hogy mindenetek meglegyen....


Remélem, érted?


Ha nem, majd megérted, ha nem eltartott leszel, hanem eltartó....

2019. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%

Hogy ezt nem egy gyerek írta, arra a nyakamat rá merném tenni.

Ez a fogalmazás nem egy tinire vall, még akkor sem, ha érett.

Szóval vagy kamu kérdés, hogy forgalmat generáljon az oldalnak, vagy valaki a családjában/környezetében tapasztal ilyet, és úgy írta ki, mintha ő lenne a gyerek.


Ha van ilyen, azt kár a politikára fogni. ez is csak egy troll válasz, aminek semmi értelme.

Ilyen korú gyerekekkel a szülők kb a 40-es éveikben lehetnek, vagy kicsivel alatta.

Jár nekik fejenként kb 30 nap szabi, ami azt jelenti, hogy átlagosan minden hónapban ki tudnak venni 2-3 napot. Meg vannak az ünnepek miatti hosszú hétvégék, tehát egyszerűen elképzelhetetlen, hogy ennyire soha ne találkozzanak, ahogy le van írva.

Azon kívül jár a heti 2 pihenőnap, ami egy eü intézményben vagy egy gyárban nem feltétlenül hétvégére esik, de akkor otthon van mondjuk kedden meg szerdán, mert a 2 nap biztosan megvan. Ha túlórázni kell, mert ez is simán lehet, akkor sem megy az ember hónapokon át heti 7 napot, mert ilyen a világon nincs.

Tehát igenis otthon vannak, vagy még néha el is akarnak menni valahova, de ilyenkor jön a "jaj anyu, hagyjál már, délután inkább a haverokkal megyek a plázába", biztos hogy nem anyuékkal akarnak elmenni a nagyihoz, vagy kimenni a temetőbe a családdal.


Provokatív kérdés, semmi több.

2019. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A 7es válaszolónak köszi, azt szokták mondani, h olyan vagyok, mint egy 13-14 éves, de jól esik, hogy szerinted éretten fogalmazok. Ha kamukérdést akarnék azt írnám, h a nevelőapám molesztál vagy ütnek, esetleg gyerekmunkára kényszerítenek, de köszi a feltételezést. Tényleg van szabijuk meg szabadnap is. Anyu általában hetente 4 napot dolgozik, de ha éjszaka megy akkor másnap alszik plusz a munkán kívül sem csak mi létezünk. Sokan írták, hogy a pénz miatt csinálják, de fura módon más szülők megoldják a kettőt együtt is. Amikor kiírtam a kérdést akkor nagyon mérges voltam, mert akkor tudtam meg, h holnap sem lesznek itthon csak késő délután, de az túlzás volt tőlem, hogy rossz szülők. Csak túl sokat dolgoznak és ez nagyon rossz nekem.
2019. szept. 28. 17:19
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

Na, ha 4 napot dolgozik, akkor hogyhogy sosincs otthon?


Persze, molesztál meg ilyenek. (sajnos ilyen is van)

Mert ha valaki kamuzni akar, akkor csak ilyen jellegűt találhat ki. Aha.

2019. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

"fura módon más szülők megoldják a kettőt együtt is"


Más szülőknek mások a gyerekeik, mások a lehetőségeik, de te törődj bele, hogy anyudék nincsenek ilyen szerencsés helyzetben és fura módon más gyerekek megértik ezt és még próbálnak segíteni otthon, hogy ha közösen hamarabb végeznek a házimunkával, akkor anyunak is több ideje maradjon....


Viszont pozitív, hogy beláttad a dühödet és azt, hogy a szüleid nem rosszak.


Ha szabadidődben kevesebbet lógsz a neten és több részt vállalsz otthon, azzal sokat tudsz segíteni anyukádnak és ne azt nézd, hogy másoknak mi van, hogy élnek, hanem azt, hogy te, ti hogyan tudnátok boldogabbak lenni....

2019. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!