Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak tisztaságmániás...

Mit csináljak tisztaságmániás anyukámmal?

Figyelt kérdés

kb. úgy néz ki a napunk a húgival (17), hogy anyu 9 fele bemegy az irodába, akkor a 6 éves öcsém felkelt minket. felöltöztetjük, reggelizünk, elmegyünk bevásárolni, aztán jön a takarítás. végeznünk kell kb. délig, mert akkor jön haza az anya, akiről tudom, hogy fáradt, de azt nem hiszem el, hogy neki soha nem jó semmi. nagyon rigolyás, nem mindegy neki, hogy hogy van kiterígetve, pedig higyjétek el, jó pár évem volt a helyes technikáját elsajátítanom (hol álljon a madzag, mit mi mellé terítsek...), ha véletlenül nem töröljük szárazra a mosogatót mosogatás után azért van kiborulva, ha nincs behúzva a függöny, pedig arra süt a Nap, azért, ha nem állnak sorba a cipők akkor meg azért... és sorolhatnám még a hülyeségeit, amit egyre nehezebben viselünk. ha veszekszünk ő kiborul, kitakarít mindent, és a fejünkhöz vágja, hogy fogunk még mi tőle szívességet kérni...

Nem lehet ránk panasza, becsületes gyerekek vagyunk, 6 éves voltam, amikor a szüleim elváltak, öcsém féltesóm. A hangulat nagyátlagban barátságos, anyu szoc. pedagógus, egyébként jól nevel minket.


2010. júl. 15. 21:11
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsi lemaradt, 20 éves lány vagyok
2010. júl. 15. 21:12
 2/8 anonim ***** válasza:

Ami meglepett, hogy a 6!!! éves öcsétek ébreszt benneteket - ez 17 és 20 éves lányra nézve azért ele´g szégyen, hogy a kisöccse kelti fel.

Amit anyukád megkövetel, az meg természetes, ebben nincs semmi tisztaságmánia, vagy túlzás.

2010. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Anyum dettó ugyanez .. kiborít .. teljesen. És sokszor vesztünk úgy össze hogy mindketten sírtunk. De akárhogy megmondtam neki mi a véleményem mindig neki van igaza szóval nem nagyon tudok vele mitcsinálni. Most terhes azt mondják ilyenkor megváltozik az ember... hát én most ebben reménykedek xD
2010. júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ezelk szerint nem voltam elég nyomatékos. :) pl.: ma a fehér és kék tányérokat nem szeparálva raktam a csöpögtetőre, baj volt. nem csuktam be a spájz ajtót, baj volt. hugi nem húzta ki a konektorból a dvdt, baj volt. minden baj. a reggelek pedig úgy néznek ki, anyu és öcsi együtt kelnek, anyu elmegy, öcsi egyből kopog (az ajtóm zárva van). szóval szerintem ez a szégyen fogalmától nagyon messze van. kinyaljuk az öcsi fenekét, amit egyébként szívesen teszünk, mert imádjuk. foglalkozunk vele, sokszor megfőzünk, vásárolunk, takarítunk, értem én, hogy elvárható, de a köszönöm helyett csak megkapjuk, hogy miért 2,8as tejet hoztunk 1,5 helyett. az, hogy ez már beteges, nem csak mi vettük észre, mamika is.
2010. júl. 15. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van, van egy egészséges határa a kötekedésnek. Iszonyú türelmes lehetsz, tőlem próbálna meg bárki követelni bármit, meg ilyeneken cirkuszolni, de ez az én temperamentumom, senkinek sem ajánlom. Írd le egy papírra a sérelmeidet és add oda anyukádnak, vagy csúsztasd be a szobája ajtaja alatt.
2010. júl. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9-től délig dolgozik? mit melózik, nekem is az kell! annyi idő alatt nem lehet elfáradni..
2010. júl. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyukád elvárásai irreálisnak tűnnek, és nem valószinű, hogy ezen magától változna, pláne ha te kezded el neki magyarázni. Menekülj a helyzetből. Szervezz magadnak programot délelőttökre. Remélhetőleg a húgod is megoldja minél előbb. Más nem segít anyádon, csak ha egyedül marad a baromságával
2010. júl. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
beteg az anyu, azért fárad el, és bár előtte is megnyilvánultak a rigolyái, most kezdtek el felnagyulni. nem szervezhetek programot, mert az öcsire vigyázni kell. majd a türelem megoldja a helyzetet. kibírjuk valahogy. csak tegnap kiborult a bili, aztán azért írtam. de ilyenkorra mindig lecsillapodok, és emlékeztetem magam, hogy én vagyok a gyerek. majd felnövök, és ha tudom, csinálom jobban.
2010. júl. 16. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!