Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy nem...

Miért mondják, hogy nem tudnak elmenni nyaralni?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerős család állandóan irigykedik másokra, hogy el tudnak menni nyaralni. Ők is el tudnának, csak a hónap 20. napján már megy a koplalás mert 10 nap alatt elverik az összes pénzt minden vacakra. Egyébként sok családtól hallottam már, hogy de jó lenne látni a tengert, stb. Nem hiszem el hogy egy élet alatt nem tudnak 20 ezer Ft/fő összeget összespórolni egy repjegyre Olaszországba, egy 100 ezret szállodára, 100 at meg költőpénzre.

250-260 ból simán lehet 5-6 napot nyaralni egy 3 fős családnak , úgy hogy nem kell aprózni a pénzt.


2019. okt. 5. 20:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
De miért kell más páztárcájában turkálni? Mindenki szíve joga, hogy költi a pénzét, vagy spórol vagy nem. Miért kell ezzel foglalkoznod?
2019. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

1-re:

Mert idegesíti a panaszkodás és az irigykedés.


Sajnos nagyon kevés ember van, aki azt mondja: "Én nem megyek nyaralni a tengerhez, mert nekem ez nem fontos. Nem irigylem azt, aki megy, ő nyilván más dolgokon spórolja ezt meg."


Kérdező, én az ilyen hülyeségekre semmit nem mondok, de nem vágok együttérző arcot sem. Inkább az érződik rajtam, hogy magasról teszek az (ál)problémájára. :-)

2019. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%

Volt ilyen munkatársam, mindig csak panaszkodott, konkrétan ugyanez az eset is megtörtént, mi Görögben voltunk, ő még sosem látta a tengert.

Tényleg nem vetette fel a pénz, hónapról hónapra élt, úgy kb átlagosan.

DE! Kocsit tartott fenn, pedig szinte a belvárosban lakott, tömegközlekedéssel kb 20 perc alatt ott lett volna a munkahelyen. De ő megszokta a kényelmet, és arról nem szívesen mond e az ember.

Pár éve letelt a 10 éve a nyugdíjpénztárban, kivette a pénzét, és lecserélte a kocsit. Kb egy milliós kocsit vett, ok, a régi már öreg volt, sok baj volt vele.

Akkor elmondtam neki, hogy ő is bőven tudna menni tengerpartra, és az egy életre szóló élmény, nem kéne mindig álmodozva nézegetnie az ismerősök fotóit a fb-on, sőt, valójában még amellett is tudott volna kocsit venni.

Akkoriban egy buszos út Görögbe már 20 ezertől volt, mi 44 ezerért voltunk, ez szállás + utazás, kint csak kajára kell költeni, abba meg egy hétre nem halunk bele.

De ezeket hiába mondtam, hímezett-hámozott, nem volt értelmes magyarázata.


Van most egy másik hasonló kérdés, kb egy órája válaszoltam rá. Ott arról van szó, hogy csóró emberek cigiznek meg isznak, aztán sírnak, hogy semmire nincs pénz.

Ha a cigire van havi 30 ezer, abból évente többször is kijön egy tengerparti út.

Az ilyeneket szembesíteni kell azzal, hogy mások tudnak gondolkodni, és nem vesznek fizetéskor indokolatlan baromságokat.

2019. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Lehet,hogy nem tudják beosztani a pénzt, de ez nem a te dolgod. Ha konkrétan nektek szólnak be irigykedve, hogy ti bezzeg el tudtok menni nyaralni, akkor azért nyugodtan szólj vissza, hogy ti is el tudnátok menni, ha képesek lennétek rendesen beosztani a pénzt. De alapból nem a te dolgod.
2019. okt. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell neked mások életével foglalkoznod.
2019. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
3-as, felkeltetted az érdeklődésemet. Hogy jön ki havi 30-ból évente több tengerparti nyaralás?
2019. okt. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

30.000*12 = 360.000

Egy jop megvalasztott repjegy olaszorszagba, gorogbe, spanyolba pl 25000 Ft oda-vissza.

2019. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

"a hónap 20. napján már megy a koplalás mert 10 nap alatt elverik az összes pénzt minden vacakra. "

Megválaszoltad a kérdésedet. Ők nem tudnak elmenni nyaralni mert spórolás helyett elszórják a pénzüket, ennyi.

2019. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%

Itt 2 ki....szott nagy csoport van.


Az egyik, aki tényleg nem tud még a járdaszigetekre sem elmenni, akik talán sosem látták még a Balatont sem.


A másik csoport akik csak sajnáltatják magukat.

Családi ház, minimum 2 (nem bontószökevény) autó, 2-3 gyerek, mindegyiknek minden nap külön óra, és esetleg luxus "sport".


Ők azok akik ide meg oda tesznek 10-20 millát, aztán ha nem úgy alakul akkor bevágják a hisztit, mert nem akarnak innen vagy onnan átcsoportosítani, ez által, nem oda mentek nyaralni ahová akartak, DE ne sajnáld őket, millió más helyre mentek.


Aztán ezen felül lehet olyan akiket nem érdekel a nyaralás, mert bár megtehetnék, de nekik más fontosabb. Most legyen szó tényleg értelmes és fontos dologról vagy pl. alkoholról cigiről, stb.

Ők valójában talán nem is akarnak nyaralni menni, de egy társaságban úgy állítják be, hogy ők nem tudnak nyaralni menni.


Csak halkan megjegyzem, hogy aki akar el tud menni.

Nyilván nem több napra-hetekre, de nekem még az is kikapcsolódás ha 1-2 napra valahová megyek.

És itt még egy jóval előbbre lefoglalt repjegy is simán belefér, Európán belül vagy akár kívül is.

Pl. a barátnőmmel megyünk 10 nap múlva Londonba. 8 ezer oda-vissza a repülő jegy, (hónapokkal előtte foglaltuk fapados járatra), a szállás is hasonló árban van fejenként éjszakánként (itt nem luxus szállodáról van szó). Nem a legdrágább étterembe megyünk és nem fogunk belehalni, pedig egyikünk sem kő gazdag.

2019. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Savlekotő ***** válasza:
23%

Mert a pia bago sok vacak mutogatott holmi drága arról nem mond le inkább fröcsög arra aki nem 1000 forintos bagora

szarokra dobja ki a pénzét..

2019. okt. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!