Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy nem...

Miért mondják, hogy nem tudnak elmenni nyaralni?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerős család állandóan irigykedik másokra, hogy el tudnak menni nyaralni. Ők is el tudnának, csak a hónap 20. napján már megy a koplalás mert 10 nap alatt elverik az összes pénzt minden vacakra. Egyébként sok családtól hallottam már, hogy de jó lenne látni a tengert, stb. Nem hiszem el hogy egy élet alatt nem tudnak 20 ezer Ft/fő összeget összespórolni egy repjegyre Olaszországba, egy 100 ezret szállodára, 100 at meg költőpénzre.

250-260 ból simán lehet 5-6 napot nyaralni egy 3 fős családnak , úgy hogy nem kell aprózni a pénzt.


2019. okt. 5. 20:27
1 2
 11/19 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
13%
Számomra az elfogadhatatlan, hogy spóroljak hónapokig egy egyhetes nyaralás kedvéért. Tudom hogy sokan kibírják az éhezést/lemondást, de én nem, és nem látom az értelmét se annak, hogy miért jobb hónapokig kínlódni egy külföldön töltött normál hét kedvéért, ha ebből a pénzből otthon hónapokig hozhatod a normál szintet.
2019. okt. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező szard le őket nekem is vanak ilyen ismeröseim akik irigykedtek hogy minden évben megyünk nyaralni.
2019. okt. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
27%
Mi a fsz közöd van hozzá, ők hogy élnek?
2019. okt. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha már az első 10 nap elverik a pénzt,akkor nem csoda,hogy nem jut nyaralásra.
2019. okt. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
31%
És honnan tudod, hogy keresnek annyit, hogy abból tudnának nyaralásra spórolni? Honnan tudod, hogy "elverik" a pénzt vagy számlákat fizetnek, cipőt vesznek a gyereknek mert megint nőtt a lába stb. Honnan tudod, mire költenek?
2019. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen osztálytársam gimiben (bár ő még fokozta azzal is, hogy egy kávéra “nem volt pénze”, mikor hívtuk). Legalább 5 pár 30k-s cipője volt, mert idézem, “venni kellett még egyet, mert rájöttem, hogy a lila az nem fog menni a farmeromhoz”, minden évben kisírta magának a legújabb okostelefont, mert “a régi már tönkrement, használhatatlan, szóval odaadtam anyának, nekem meg kellett egy új”, komoly dilemmában volt, hogy a kèt 5 éves autójuk “nem túl öreg-e még” és hogy “idén is le kéne cserélni a konyhabútort meg az ágyamat”.

Mindezt mèg el tudtam volna engedni, ha nem adja elő, hogy ő milyen “szegény”, de mi bezzeg milyen szerencsések vagyunk, mert évente 2-3x megyünk nyaralni. Azt persze nem tudta, hogy ez a 3 alkalom került kb annyiba, mint az ő cipellői meg az okostelefonja.

2019. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
27%
Egyre szegényebbek a családok, nagyon kicsike rétegben oszlik el a pénzek nagy része és egyre nagyobb az a réteg ahol egyre kevesebből kell élni. Ilyen folyamatok valósága mellett kicsit furcsa a kérdés.
2019. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Az irigység az elismerés legőszintébb formája.


Nagyanyám szerint:

"Jobb 100 irigy, mint egy sajnáló!"

Igaza volt, de egyébként is letojom, hogy ki, mit gondol!

2019. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Kaptam egy privátot, igaz nem volt bunkó, de ugyanaz volt a kérdés, amit ide is kiírt az illető: hogy miért kell más pénztárcájában turkálni, és mi közünk van ehhez.


Tisztázzunk már valamit: ezek az emberek önként teszik mindenki számára nyílt információvá a pénzügyi helyzetüket! Senki nem turkál, ők maguk mesélik el, hogy mennyit keresnek, mire mennyit költenek!

Panaszkodnak, sajnáltatják magukat!


Bár az előző oldalon tőlem kérdezték, de egy másik válaszoló megválaszolta, köszönöm neki: az volt a kérdés, hogy hogy jön ki több nyaralás a cigi árából. Ha egy pár mindkkét tagja dohányzik, az havi 60 ezer ft alsó hangon, de simán lehet több is! Ez évente 720-800 ezer ft, ne mondja már senki, hogy ebből nem lehetne akár többször is elmenni tengerpartra!

Bár a kommentelő olcsó repjegyeket írt, de busszal bejárni Európát, ennyi pénzből vígan, igen jó színvonalon lehet!


A privát üzenetre is ezt küldtem el, én nem értem, miért kellett egyáltalán privátot küldeni, mikor

1. nem én írtam ki a kérdést, csak véleményem volt

2. ha ide is kiírja, akkor minek küldi el üzenetben is?


A válaszom:


"Azzal, hogy kivette a pénzét a magánnyugdíj-pénztárból, és mindenkinek elmesélte, mekkora összeg, illetve mennyiért vett kocsit, azzal ezt ő maga publikálta. Senki nem turkált, ő akart ezekről beszámolni. Az pedig, hogy a kollégák tudják, hogy valaki hol nyaral, és ilyenkor nyilván megkérdezik, hogy mennyibe került, szerintem nem titok. Ha ő közszemlére teszi a pénzügyeit, és emellett panaszkodik, hogy neki nem telik (holott telne!), akkor ez minden, csak nem turkálás. Nevezhetjük akár jótanácsnak is, hiszen ide azt írtam le, hogy elmondtam neki, ezt ő is simán megteheti, de nem... ő inkább az az ember, aki egész életében látványosan panaszkodik, és sajnáltatja magát."

2019. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!