Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a nagyszüleim...

Hogy mondjam meg a nagyszüleimnek h nem akarok velük elmenni nyaralni?

Figyelt kérdés

nyáron lesz a 15. szülinapom és a nagyszüleim el akarnak vinni külföldre ez alkalomból, én viszont egyáltalán nem akarok elmenni velük, mert már többször voltam velük itt belföldön nyaralni, és soha nem éreztem jól magam, mert nekik 65 évesen teljesen mást jelent a nyaralás, mint nekem...

hogy mondjam el nekik h nem akarok elmenni velük, mert biztos vagyok benne h teljesen meg fognak sértődni és hallgathatom ezt még évek múlva is h ilyen, meg olyan vagyok h egy ilyen ajánlatot visszautasítok...

szóval az igazat megvallva félek nekik elmondani, de közbe meg a hátam közepe se kívánja ezt az utazást :S

kérlek segítsetek!!



2013. jan. 24. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Egyfelől szerintem kár lenne kihagyni, főleg, ha még nem voltál külföldön, annyira talán nem lenne szörnyű, na meg elmondhatnád, hogy mit szeretnél másképp.


Ha nagyon nem akarod, a szüleid biztos tudnak tippeket adni, hogyan mondd el, hogy ne sértődjenek meg. De olyanok is vannak, akik mindenen megsértődnek...

2013. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Csak boldoggá akarnak tenni Téged. Nagyon örülj, amíg vannak Nagyszüleid. Tudom, hogy most nincs kedved és nem lesz türelmed azt sem itt mondogatni, hogy miért nincs, de majd mikor nagyobb leszel, boldogan fogsz visszagondolni a közös nyaralásokra és lelkiismeret furdalással erre, amelyikre nemet mondtál. Ki tudja mennyi időt tölthettek még együtt, erre is gondolj.
2013. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Később bánni fogod még,ha most nem mész el velük..

Amúgy annyira ilyen kérdés van.Így nem szeretik,meg úgy nem szeretik az emberek a nagyszüleiket,és teher ha el kell menni hozzájuk,vagy velük lenni.Pedig miylen szerencsések...

19 évesen már egyik nagyszülőm se élt :(

MENJ VELÜK.Jó lesz az :)

2013. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. hozzászólónak: a szüleim is támogassák h menjek velük.


hát, nem tudom majd még elgondolkodok rajta h menjek-e, mert nem tudom más h fogadna egy ilyen hírt, de gondolom kiugranának a bőrükből ha vki azt mondaná nekik h elviszik egy hétre külföldre, de mikor én megtudtam már akk csak egy mosolyt tudtam erőltetni az arcomra és közbe azon gondolkodtam h ebből h másszak ki, mikor ők már annyira beleélték magukat...

asszem velem a baj, de vannak dolgok amiknek sokkal jobban örülnék, mint ennek az utazásnak,csak azt se tudom h adjam be nekik, mert tuti nem támogatnák... :/

2013. jan. 24. 20:31
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Lassan 30 leszek és még eljárok a mamámmal kirándulásokra. Más a ritmusunk, de mégis jól tudjuk magunkat érezni.


Örülj, hogy még vannak neked és fogd fel másképp a dolgot. Állj hozzá pozitívan... Külföldi nyaralás a nagyiékkal! Ohh szuper, köszönöm! Vagy valami ilyesmi! Ne azon görcsölj, hogy mások mit szólnak majd... próbáld meg jól érezni magad velük!!

2013. jan. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%
Úr Isten! Így akarják a szeretetüket kimutatni, te meg vissza utasítanád? Ne tedd...tudom, barátaiddal szívesebben mennél, de ezt nem csinálhatod meg a nagyszüleiddel! Nincs az a kifogás, ami nem sértené meg őket.Légy illemtudó, s próbáld magad jól érezni. Nem sokáig fognak már élni, egyre idősebbek és betegek is lesznek, amikor már nem akarnak kirándulni menni...
2013. jan. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindenkinek ugyanolyanok a nagyszülei. Mondhatod, hogy majd örülne, ha már nem lesznek blablalba. Én 25 éves vagyok, nem egy kölyök, de a két nagyanyám közül az egyikkel bárhova, bármikor hiába beteges, meg lassú, de a másiktól a falra tudnék mászni, biztos nem az lenne az első reakcióm, hogy jaj de jó együtt nyaralhatunk egy hetet. Járok hozzá a legtöbbet az összes unokaközül, felhívom, segítek neki, elvagyok, de nyaralni? Máshol vele összezárva egy hetet? Na köszi.
2013. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!