Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mit tegyek?...

Ebben a helyzetben mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

Édesanyámat temetnénk jövőhéten.Két testvérem van, ők nem itt élnek.Én intézek mondent,legalábbis intézném.Minden le van dumálva helyszín,időpont,szertartás...

Erre a két testvérem benyögte,hogy ők nem tudnak ennyit fizetni durván 360ezer a temetés.És kitalálta az egyik tesóm,a másik meg helyeselte,hogy tartsuk másik helyszínen a temetést papa mellé temessük.Ez oké,a bibi csak az hogy egyikőnknek sincs közel az a helyszín,talán egy évben egyszer ha ki tudnánk menni hozzá.Jah és hogy ne legyen búcsúztatás,és a hamvasztást is mi rendezzük.Menjünk el hamvasztatni,hozzuk el,mert így kijön 100ezerből.Teljesen kiakadtam.Nem érdemel meg egy szép,normális temetést?.A másik meg hogy mondjam vissza a temetkezési vállalkozónak,meg mindenkinek szóljak,bocs nem itt lesz a temetés.Szinte senki nem tud oda eljönni ahova ők akarják.Nem fognak mert itt lenne közel mindenkinek.A lényeg,csak muszály volt kiírnom magamból.Nem e lehet a temetkezési vállalattal megbeszélni részletfizetést?Esetleg valaki nem e tudja megmondani?Feleslegesen nem égetném magam ilyesmivel


2019. okt. 11. 06:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Létezik a részletfizetés, de rövid távú.
2019. okt. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Neked kell utána kérdezned az adott vállalkozónál. Van ahol van ilyen lehetoseg, van ahol nincs. Ahol van ott ugyanúgy működik, mint bármi más kölcsön, tehát hitelvizsgalat van. Ha már aláírtad a szerződést, nem tudod visszamondani, max valamiféle "bírság" ellenében.



Logikus döntés egy már elhunyt szerettunk mellé temetni es igen, olcsobb is ha hamvasztas van es nem koporsos temetes. Sajnos Magyarorszagon még gyerekcipőben jár a temetkezési biztosítás, a saját temetésére félretenni pedig a most 70-80 éves korosztályban volt szokás. Így aztán igen, pénzkérdés is a temetés.

Hogy nem tudna senki kijárni hozzá...Nezd, én külföldön élek, így ha akarnék se nagyon tudnék kijárni gyakran a temetőbe. De nem is akarok. Naygszuleim vannak ott, én az életükben látogattam őket, akkor törődtem velük. A sir rendben van tartva, fizetünk érte. Anyu néha kimegy, ha valami alkalom van: születésnap, anyák napja, karácsony. De ahogy én is, ő is inkább otthon gondol rájuk. Nekem meg vannak a magam is dolgai, amik rájuk emlekeztetnek: ezer éves kis csorba bögre, kissé foszló textil zsebkendő, ilyesmik. Néha veszek virágot, torokszegfut, az volt a mama kedvence és kenyeret eszek a görögdinnyéhez, ahogy a papa szokta. Úgyhogy nem kell kimennem a temetőbe, nézni a fejfat9ahhoz, hohy rájuk emlékezzek.

2019. okt. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hivatkozz arra, hogy előbb kellett volna meggondolniuk.

A szerződést megkötötted, nem mondhatod vissza.

Kb. amúgy is annyit járnának majd ki a temetőbe a srt gondozni, mint ahogy most hozzáállnak a temetéshez. Önzőn és sehogy.

2019. okt. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megérdeklődöm a részletfizetést.Én szeretnék ki járni hozzá amilyen sűrűn csak tudok,rendbe tenni a sírhelyet stb...
2019. okt. 11. 07:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A harmadát mindkettőjüknek ki kell fizetniük.

Ha van mit örökölni, azért majd szorgalmasan sorba fognak állni.

Amúgy az örökösödési eljáráskor is jegyzőkönyveztetheted, hogy a temetési költségeket le kell vonni az ő örökségükből, ha nem akarnák neked kifizetni.

2019. okt. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb menj a halotti anyakönyvi kivonattal az önkormányzathoz, ahol a hagyatéki eljárásokat intézik.
2019. okt. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Én maradnék az eredeti terv mellett, az meg magánügyük, hogy sokallják a pénzt, akkor is ki kell fizetniük az egyharmadát.

Mivel ök eleve nem foglalkoztak a témával, ezért most már semmi joguk beleszólni, hogy hogyan is legyen lerendezve.

2019. okt. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Saját magam rendeznék mindent,és én fizetném,így ahova te gondoltad,ott tartanám meg a kis temetést,így a többieknek ebbe beleszólása nincs.Nem szeretem a providentet,de ha tőlük veszel fel kölcsönt,és heti átutalásosra kéred,akkor nem vészes amennyit vissza kell fizetni.Az örökségből pedig a temetés költségeit magadnak levonatod.
2019. okt. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

8!


"a többieknek ebbe beleszólása nincs"


Már hogy a viharba ne lenne. 3 testvér, az anyjuk halt meg. Akármit is intézett a kerdezo, 2:1 arányban nem akarják a draga változatot.

Az meg,hiyg majd vonja le ag örökségből meging nem így megy, majd a hagyatéki tárgyaláson kérheti a rendezést, de ő maga semmit nem vehet el ah örökségből

2019. okt. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.megérdeklődtem,nincs részletfizetés az önkormányzathoz megyek be hétfőn állítólag ott adnak valamennyit.kb mennyi lehet valakinek van fogalma róla?
2019. okt. 11. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!