Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Apám megkért, hogy csináljak valamit a telefonnal, nem lényeg mit. Én pedig ezt nem tudtam, hogy hogyan kell. Ő pedig elkezdett velem kiabálni, hogy milyen hülye vagyok és hogy miért taníttatnak, ha még ezt sem tudom megcsinálni. És egyéb megjegyzéseket tett. Én meg dühös lettem és azt mondtam, hogy akkor meg sem csinálom. Tudom ezt nem kellett volna.

Aztán azt mondta, hogy akkor ha elromlik az autó, akkor majd én fogom megjavítani. Meg, hogy majd én tankolom magamnak saját pénzemből.

Ez nagyon elkeserített, mert nagyon macerás busszal bejárnom iskolába és már ezt vártam, hogy végre autóval tudjak menni. Utána különtanárhoz és edzésre is kellene mennem, autó nélkül ez lehetetlen. Illetve, a kutyámat tudnám állatorvoshoz, kutyaiskolába vinni. Mindig az a bajuk, hogy neveletlen, azért veri a kutyát, de iskolába nem hajlandó vinni. Csak engem szid, hogy miért nem nevelem meg. Szóval tényleg szükségem lenne rá.

Ezzel így dőltek a terveim. Nem tudom mit csináljak. Ez az utolsó előtti évem, most kellene nagyon tanulni, de így nem fogom bírni. 20 perc helyett minimum másfél óra a hazaút. Tanárhoz 2, edzésre a 15 perces út másfél óra. Vásárolni sem tudok majd, mert az is +40 perc ha csak beszaladok és megvárom a következő buszt.


2019. aug. 20. 11:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Elkezdenék felnőni, és elkezdeni megbecsülni azt, amim van: magántanár, edzés, kutya, stb.


"autó nélkül ez lehetetlen"

:DDD

Nézz körül végre a saját kis burkodon kívül: milliók autó nélkül járnak iskolába is, különórára is, állatorvoshoz is.


"Ez az utolsó előtti évem, most kellene nagyon tanulni, de így nem fogom bírni."

Jön a suli, hallani se akarsz a tanulásról, keresed a kifogásokat...


"20 perc helyett minimum másfél óra a hazaút..."

Minél több időt töltesz utazással, annál többet tudsz tanulni a buszon - tehát annyival is kevesebbet kell majd otthon. Tiszta haszon.

2019. aug. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

" Ő pedig elkezdett velem kiabálni, hogy milyen hülye vagyok és hogy miért taníttatnak, ha még ezt sem tudom megcsinálni. "


Megkérdeztem volna, hogy ő tudja-e, hogy mit k ell csinálni? S gondolja végig még egyszer, hogy mit mondott. Hátha rájön, hogy ki a hülye, amit persze te n em mondhatsz ki.

2019. aug. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy jobban tudod:D

Tavalyi évemet is így csináltam végig és rohadtul nem lehet bírni. De gondolom te gyalog jártál suliba, 20 kilométerre, közben tanultál az úton.

Sajnálom, hogy olyan sz*r az életed, hogy belém kell kötnöd, más elfoglaltságod nincs. Szegény.:)

2019. aug. 20. 12:32
 4/21 A kérdező kommentje:

Természetesen nem tudta. Azért kért meg. Amivel amúgy nem is lenne bajom, de miért kell utána hülyézni?

Ah mindegy is.

Köszi a válaszokat

2019. aug. 20. 12:34
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell gyalog járni Szerencsére már elég régen feltalálták a tömegközlekedést. És igen, jártam több mint 20 kilométerre iskolába is, dolgozni is, vásárolni is - autó nélkül. Az összes gyerekem szintén megtette/teszi ezt folyamatosan. Olyat is ismerek, aki még dolgozik is suli mellett, és megkeresi magának mondjuk a benzinpénzt...

Elvárásaid vannak, nem mondom. Nem hiszem, hogy amiatt csattant fel apád, mert nem tudtad megcsinálni, amit kért, hanem valószínűleg hasonló stílusban adtad elő magad. Ez a stílus pedig elég bicskanyitogató.

2019. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

Édes drág csillag, nagyon sokan járnak tömegközlekedéssel, pláne suliba. Nekem ne gyere azzal hogy busszal másfél óra az út.

Én egy eldugott kis faluból jártam suliba,hajnal 6-kor indult a busz, 7-re pedig már benn voltam a suliban, mert csak így volt járat. Konkrétan az első voltam aki beérkezett.


Ja és a kutyát otthon is lehet nevelni, tanítani, nem feltétlen kell ahhoz suli.

2019. aug. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

De igen, masfel ora, mivel meg ki is kell setalnom. De azt mondjuk nem ertem, hogy miert jobb neki, ha en busszal jarok. Mert penzben ugyanott van szinte.

Nem volt szemtelen a stilusom. Es egyebkent itt en is azert irok igy neked, kedves valaszolo, mivel te is bunkon irtal. Igy ne vard mar el tolem hogy kinyaljam a feneked es leboruljak elotted, mert van ket kolkod.

Arra gondoltam amugy, hogy igy elmegyek dolgozni valami hazkoruli munkat hetvegente valakinel. Ugy hatha tudok keresni egy kis penzt.

2019. aug. 20. 13:42
 8/21 anonim ***** válasza:
29%
Mit kellett volna csinálni a telefonnal?
2019. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"masfel ora, mivel meg ki is kell setalnom"

Ha nem séta tempóban adnád elő, hanem legalábbis gyalogolnál, nem tartana olyan sokáig. De annak is megvan az előnye, ha sétálósra veszed a figurát - csak akkor meg tudjál annak örülni, hiszen te választod meg a tempót.


"De azt mondjuk nem ertem, hogy miert jobb neki, ha en busszal jarok. Mert penzben ugyanott van szinte."

Szinte. Pont ezen van a hangsúly. A szinte az csak szinte.

Egyébként meg nem csak olyasmi szabályokat hoz egy felnőtt, ami "jobb neki", hanem olyat is, ami neki tökmindegy, a kamasznak viszont a fejlődését szolgálhatja (főleg, ha nem tiltakozik a fejlődés, a felnövekedés ellen kézzel-lábbal - de te még nem igazán tartasz itt...).


"Nem volt szemtelen a stilusom."

De igen, az volt. Ha többen is úgy éreztük, akkor bizony szemtelen volt (akkor is, ha te ezt fel sem fogod).


"Es egyebkent itt en is azert irok igy neked, kedves valaszolo, mivel te is bunkon irtal. Igy ne vard mar el tolem hogy kinyaljam a feneked es leboruljak elotted, mert van ket kolkod."

No comment, úgyse értenéd...


"Arra gondoltam amugy, hogy igy elmegyek dolgozni valami hazkoruli munkat hetvegente valakinel. Ugy hatha tudok keresni egy kis penzt."

És? Itt volt az egész nyár. Mennyit sikerült összeszedni? Semennyit. :DD

2019. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Annyi erettseget sugall, hogy egy altalad full lenezett tinivel veszekszel.:DD

Biztos jo szulo vagy amugy. Eskuszom. Minta lehetnel. Az ilyen kis sertodeseiddel, minden szoba belekoteseddel. Bar igy mar megertem miert allsz ilyen gorcsosen apam mellett.

Vagy teged is elnyomtak a szulok, nem kaptal meg semmit es akkor mas se kapjon, mindenkinek legyen szar, vagy te is igy bansz a gyerekeiddel. Varjal mindjart megmondom melyik a jobb.

Az elso. Eleg ha onpusztito vagy es magadat stresszeled minden hulyeseggel. A gyerekeidet hagyd beken a kissebsegi komplexusoddal, koszi.

2019. aug. 20. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!