Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Anyámat én látom el, járókeretes. Nem lakunk együtt, de napi több óra. Hozzáteszem teljesen nem hülye, de végtelenül egoista, nem működik együtt semmiben. Most folyamatosan felsorolja, hogy miket lopok tőle. Szed gyógyszert, amit pszichiáter ír. Én már lassan kikészülök. Megjegyzem engem nagymamám nevelt.
2019. aug. 31. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Max beadod valami otthonba, de az havonta 100.000Ft is lehet.
2019. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Otthon vagy fizetsz egy ápolót
2019. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Testvéreiddel szépen beviszitek otthonba, vagy azt a pár órát kifizetitek egy szakápolónak.
2019. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Testvérem nincs, nincs gondnokság alatt. Otthon kizárva emiatt. Kisvárosban lakom, itt nincs szakápoló. Gondozó szolgálatot szerintetek így lehet kérni?
2019. aug. 31. 18:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy faluban lakom, de itt is van házhoz járó idősgondozó, járt apámhoz. Nyiván ott is van.
2019. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
A gondnokság alá helyeztetést kell k.gyorsan elindítani. Ha pszichiáter által felírt gyógyszereket szed, nem lesz nehéz. Utána olyan otthonba rakod, amilyenbe akarod. Persze érdemes már most nézelődni, mert nem nagyon vannak helyek. Viszont az ottani díj egy részét fedezi a nyugdíja. A többit ki kell pótolni, de akár a lakása eladásával vagy kiadásával is meg lehet tenni. A nyugalmad szerintem megéri.
2019. aug. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha pszichiátriai kezelés alatt áll,lehet gondnokság alá helyezni.
2019. aug. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A nyugdíjasotthonhoz nem kell gondnokság, csak pénz. Ha elutasítja, akkor jön a szakvélemény-kérés. Nem vagy köteles odamenni ellátni. Biztos, hogy ott is lehet házi betegápolást kérni.
2019. aug. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az a gondom, hogy ha házi betegellátást kérek, úgy gondolom nem könnyíti meg a dolgom,mivel nem együttműködő, és még csak azt sem hajlandó megmondani mit vásároljak, illetve félő, hogy esetleg a gondozót is meggyanúsítja. van pszichiátriai papír, de nem teljes körben demens. Nem tudom, hogy mennek ezek a dolgok, utánajárok.
2019. aug. 31. 20:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Van részleges gyámság is, amikor részben nyilvánítják cselekvőképtelennek! De azt nem tudom, hogy elég-e ahhoz, hogy otthonba tudd küldeni. El kell indítani a gyámság alá helyeztetést, és kérni egy felülvizsgálatot, mert romolhatott is állapota.
2019. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!