Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Bocs, pontosabban egyszerűen nem tudtam leírni a kérdést.

A következő helyzetre kellene tanács, elég összetett. Ott kezdeném, hogy anno mikor terhes lettem első gyerekünkkel, elküldtek a munkahelyemről (próbaidő volt). Anyukám vállalkozó, nála tudtam elhelyezkedni betanított munkában, konkrétan mindhárom terhességemnél a gépek mellöl mentem szülni, hogy több jövedelmünk legyen. Jelenleg is a vállalkozásban dolgozom (már ruházati üzlet), főállású anyasági mellett 6 órában fix fizuért, plusz vihetek ruhát a gyerekeknek, vagy beszerzési áron vagy teljesen ingyen, valamint bármikor el tudok kértőzni, ha intézni valóm van, vagy akár jöhetnek velem a gyerekek ha szünet van. Direkt ezért maradtam ezen a helyen, mert rugalmas. Ezzel szemben párom otthagyta a 360E-res állását, mert lelkileg nem bírta (műszaki eladó), most 190-210E között keres, így tőlem várja el, hogy hagyjam ott amit szeretek és ami tökéletes három kicsi gyerek mellett. Ezt kissé igazságtalannak érzem, de ez csak bosszant, nem emiatt aggódom főleg.

A másik része a dolognak, hogy egy ideje pszichológushoz jár a munkahelyén, mert szorong, mindenen idegeskedik, mindenen aggódik, pl kevés a jövedelmünk, nem fogadnak szót a gyerekek, nem nedves-e a telefontok amibe épp bele akarja tenni a telót, mi volt ez a huppanás stb stb... A doki erre azt tanácsolta, hogy állítson engem választás elé: vagy elmegyek másik munkahelyre - ahol nyilván nem lesznek annyira elnézőek mint a saját anyám-, vagy mehetek amerre látok (igazán rendes... ). Ez a doki tovább küldte egy másikhoz - egy órányira tőlünk-, az új doki pedig megállapította, hogy depressziós és felírt két gyógyszert, amit első körben három hétig kell szednie, addig táppénz... Addig ugye én sem tudok váltani, mert minden egyes nap én viszem a gyerekeket, és el kell jönnöm, hogy mehessek is értük. Azóta az én párom mindent a "betegségére" fog, körülötte forog a világ, egyfolytában sajnáltatja magát. Egy hete szedi a bogyókat, de ugyanolyan idegbajos. Pl tegnap este azért kiabált a 7 éves fiúnkkal, mert szegénykém kimosta a mosogatótálcát. Mert hogy foltos lesz, meg elpocsékolja a mosogatószert meg mit tudom én... És hiába mondom neki, hogy nyugi, ettől nem dől össze a világ, egyszerűen nem képes leállni, ugyanúgy kiabál, csak már velem is. Ebből aztán lesz a veszekedés meg a durca, a hétévesem meg sírva rohamozza meg a szobáját és csapja be maga után az ajtót... Egyszerűen hiába próbálok beszélni vele vagy segíteni neki, nem hajlandó egy pillanatra sem belegondolni, hogy nem így kellene, hogy erőt vegyen magán, csak a kifogásokat keresi meg mindent a depressziójára fog. Ha mondok valamit és nem megfelelő számára a hangsúly, akkor is megint megy a duzzogás, lassan megszólalni sem merek. Folyton azt hallom, hogy ő csinál otthon mindent, ő van a gyerekekkel, kb mintha egyedül lenne. Na hát ezt így kell elképzelni: először is, a gyerekeket heti két alkalommal hozza/hozta el ő a suliból, és kb három órát van velük négyesben, többi napon én hozom őket. A másik: vacsorázunk, én elmegyek a négyévessel kezetmosni, mire végzünk, apa már mosogat. Mondom hagyjad, befejezem. Erre nem, ha már elkezdte, befejezi. Utána meg azt hallgatom, hogy csak ő mosogat ebben a házban... A gyerekekkel való foglalkozása kimerül annyiban, hogy megiratja velük a házit és leellenőrzi. Soha az életben nem olvasott nekik mesét vagy kártyázott velük, vagy bármi ilyesmi. Esetleg ha olyan filmet néz, odabújhatnak mellé, de az esetek többségében még annyit sem enged.

És a legjobban az bánt, hogy már rám is rám ragad az idegbaja, és a gyerekekre is. Kb mindenki kiabál egyből mindenkivel, nekem meg megszakad a szívem, mert van három egészséges tündéri gyerekünk, megy tönkre a családunk, pedig boldognak kellene lennünk...

Nem tudom mit tehetnék, próbálok segíteni de nem hadja, a gyógyszerektől várja a megváltást, de azok meg csesznek használni. Mindemellett kicsit sem érzem úgy, hogy szeretne. Néha kapok egy ölelést/puszit, és ki is fújt a dolog.

Baromira elegem van, szeretnék kitartani, de nem tudom meddig bírom még. Legszívesebben menekülnék. A vége előbb-utóbb úgyis az lesz szerintem...

Volt valaki hasonló helyzetben? Jól jönne pár tapasztalat, tanács.


2019. okt. 14. 14:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%
Leírnád a két gyógyszer nevét, amit felírt ez az orvos?
2019. okt. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Savlekotő ***** válasza:
24%
Gondolom gyerekek előtt is ilyen volt de de szültél neki hármat is. Nagyon nagy balek vagy a pasid meg egy mentális sebesült aki még irigy is mert te többre vitted..
2019. okt. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én azért nem adok életveuezési tanácsot, mert nekem nincs ilyen tűrőképességem, nem tudok hosszútávon szenvedni, ezért úgy vágnám ki a házból, hogy csak úgy nyekken!

Ilyet meg NEM MOND ORVOS!!!:

"A doki erre azt tanácsolta, hogy állítson engem választás elé: vagy elmegyek másik munkahelyre - ahol nyilván nem lesznek annyira elnézőek mint a saját anyám-, vagy mehetek amerre látok (igazán rendes... )."

Ez nettó hazugság!

Komoly pszichotikumokat meg pszichológus nem írhat fel, legfeljebb olyanokat, amit a háziorvos is felír, magyarán szenteltvizek.

Ha valóban komoly segítség kell az a pszichiátria bennlevéssel és ott majd kap olyan gyógyszereket, ami segít is!

2019. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
3-as javítva: *életvezetési
2019. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Én is kivágnám, állítom egyből meggyógyulna!

...és ilyennel leélni egy életet, a hajam égnek áll! Ez egy bolond,ha nem vetted volna észre és csak rosszabb lesz.

Mi az, hogy otthagyta a 360E-res állását, mert lelkileg nem bírta (műszaki eladó)mindezt 3 gyerek mellett. Mit nem lehet egy műszaki eladói munkán "lelkileg nem bírni"? Nem haldokló kisgyerekekkel kellett foglalkoznia, na azt nem lehet lelkileg bírni. Rázd le ezt az elmebeteget, elsősorban a gyerekeid érdekében, ha már magadat nem nézed! Ne legyél Teréz anya, mert röpül az élet!

2019. okt. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
40%

Leírásod alapján a férjed nemcsak depressziós, hanem kőkeményen mentálisan beteg, ami gyorsan átfodul(hat) skizofréniába, ha nincs megfelelően kezelve. Jeleit is adja: vizes a telefontok, stb.

Addig vegyétek komolyan a betegségét, amíg nem késő. Te sem vagy piskóta. Egy hét után mit vársz a gyógyszerektől?

Beszéld rá, ha tényleg szereted, hogy menjen egy pszichiáterhez, ha kell bentfekvősre gyógyszerbeállításra.

Kizártnak tartom, ha te vagy mellette évek óta minden nap, hogy nem láttad rajta a változást. A depresszió ilyen formájának mindig súlyos oka van.

Mi a fenének szültél neki még egy harmadik gyereket is? Itt nem a férjed a hibás, ő csapódott az árral, amit a környezete nem vesz észre.

2019. okt. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%

Amit nem értek az egész törtenetben, hogy miért gond a jelenlegi munkahelyed a számára? Talán az zavarja, hogy te boldog vagy ott? Ezt azért kifejthetnéd bővebben :)


Egyébként hasonló tüneteket produkálhat egészségügyi betegség is az embernél, pl pajzsmirigy gond, azért érdemes lenne háziorvossal kivizsgáltatnia magát, mielőtt még rászokna az antidepresszánsokra.

2019. okt. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Jelenlegi munkahelyemmel az a baja, hogy egyrészt nem keresek százezreket, másrészt szerintem irigy is, mert az ő szüleinek egy szem kocsit kellett volna megtartani 30-40E-res törlesztővel, de ez sem sikerült... Pedig háromfelöl volt jövedelmük akkor. Lassan nyugdíjasok, de most 1-2 hónapja tudtak újra - használtan- venni egy kocsit. Házuk úgy volt, hogy párom mamája (anyai ágon) átalakítatta a családi háza mellett álló garázst lakássá, és így ők beköltözhettek a nagy házba a két gyerekkel. Amúgy az apjával is van gond, folyton dúdolgat (messziről hallani, ha közeledik), dünnyög, nem bír megállni fél pillanatra... Párom bátyjabpedig szintén valami lelki bajban szenved, lazán hagyta, hogy a párja elhagyja a 2 éves lányukkal együtt, mert nem tudott mit kezdeni velük. Sajnos tizenévesen mindez nem tűnt fel, ma már nem kezdenék ezzel a családdal... Kihajítani nem tudom, az ő nevén van a lakás. Jelenlegi fizumból nem tudok máshova menni a gyerekekkel, ráhagyni meg nem fogom őket.
2019. okt. 14. 15:34
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

#7

Mert csak 6 órában dolgozik a Kérdező és ő meg ott hagyta a jól fizető állását. Ezért akarja a Kérdezőt elhajtani 8 órába, több pénzért.

2019. okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Járkált a házidokihoz is, meg úgy egy éve már kezelték gyógyszerrel, csak valamiért abbamaradt.
2019. okt. 14. 15:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!