Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan neheztelek a barátomra?

Jogosan neheztelek a barátomra?

Figyelt kérdés

AZ UTOLSÓ BEKEZDÉS A LÉNYEG.


Van egy barátom, akivel gyermekkorunk óta nagyon jóba vagyok. Régen teljesen tökéletes volt minden. Játszogattunk, beszélgettünk, együtt rosszalkodtunk.


Mostanában viszont úgy érzem, hogy nem számíthatok rá. Mindig csak hisztizik, egy lépéssel sem tesz meg a kedvemért többet, de eközben ő a legjobb barátnak tart engem és önmagát is.


Amikor elmegyünk baráti társaságba, akkor ő mindig keres valami pasit, akivel lelépnek és beszélgetnek, aztán engem meg elküld, ha odamegyek (hozzáteszem, hogy buli előtt mindig megkérem, hogy "de most ne hagyj el").


A múltkor meg azt csinálta, hogy kimentünk együtt éjszakai fürdőzésre. Én át szerettem volna menni a mély vízbe, ő pedig a gyerekmedencében akart "pancsolgatni". Így hát ketté váltunk, de én leültem a meleg vizes medence szélére, amíg megittam egy kólát (ő lazán elsétált). Később jött volna vissza, hogy megnézzen, de nem talált ott. Erre rögtön szaladt a szüleimhez (és nagyon jól tudta, hogy az apukám nagyon durva ember), hogy nem vagyok ott ahol hagyott (nem nézett meg a mély víznél, ahol voltam.. oda már csak a szüleimmel jött el). Nem láttam rajta semmi ijedtséget egészen addig, amíg az apám meg nem fogta a nyakam és úgy lökött be a vízbe. Most úgy tesz, mintha ő jól végezte volna a dolgát és ő lenne a legjobb barátnő a földön, aki így félti a barátnőjét. Nem érti miért nem akarok vele beszélni.


Szerintetek mit kéne tennem? Bocsássak meg? (Nincs más "nagyon jó" barátom rajta kívül)


2010. júl. 16. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
keress mást,ez egy p i c s a.
2010. júl. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Megértem a problémádat, hogy úgy gondolod, hogy nincs más jobb barátnőd....DE gondolj csak bele:az ilyen barátnő??

Számíthatsz rá a bajban? Bár én nem ismerem őt, de a leírtak alapján úgy tűnik, hogy nem foglalkozik veled, magasról tesz arra, hogy mi van veled. Azt pedig, hogy szólt a szüleidnek, nem volt szép lépés, és szerintem nem azért tette, mert aggódott miattad.

Nem lehet, hogy valami miatt féltékeny rád, és így " adja vissza"?

2010. júl. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egyébként ő szokott megkeresni többnyire.

Féltékenynek biztos nem féltékeny. Neki nagyon szép arca van, meg tökéletes alakja. Ezzel ellentétben rajtam van +5kg és az arcom sem valami bíztató.

Valamilyen szinten attól is félek, hogy "elveszítem" az emlékeket, a múltamat, ha nem foglalkozok vele többet.

2010. júl. 17. 00:15
 4/14 anonim ***** válasza:
Minden vég egy új kezdet. Ki bánja, hogy elveszítesz egy ratyit?
2010. júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Értem, hogy úgy gondolod, hogy "szebb" nálad, de nem csak a külsődre lehet féltékeny. Tudod, akármire, amit elrejt magában, pl: tanulmányi eredmény, családi kapcsolatok, stb. Mondjuk te jól ismered, és akkor nem ez a baj.

Akkor viszont csak szimplán nem számít neki maga a barátság.

Értem, hogy nem akarod elveszíteni, de ha őt elveszíted, attól még a jó emlékek megmaradhatnak.

Viszont ha tényleg ennyire félsz elveszíteni őt, akkor ülj le vele beszélgetni, és mondd el neki a sérelmeidet, és azt is, hogy adsz neki még egy lehetőséget a javulásra. ( vagyis amit igazán érzel)

HA erre se reagál, akkor felejtsd el, nem is volt soha barátnő, és "ne nézz vissza soha".

Az lényegtelen, ha ő keres, és közben így viselkedik....szerintem

2010. júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Á, nem tudom mit tegyek. Félek lemondani róla, hiszen tudom, hogy akkor egyedül maradok.
2010. júl. 17. 00:38
 7/14 anonim ***** válasza:

Gondolom még "fiatalka" vagy (ezt nem bántásból írom), és azért hiszed azt,hogy egyedül maradnál. Hidd el nekem, hogy ez nem igaz, ha tudnád,én hányszor mondtam azt mondjuk 14-18 éves korom között, hogy igen, ez az ember a legjobb barátom....és hányszor derült ki, hogy ez nem volt igaz:P. Nekem is volt olyan barátnőm, akivel általános óta voltunk jóban, és most már mégsem, mert nem volt igazi barátság.

Csak most érzed azt, hogy ő az egyetlen, akit érdekelsz, de ahogy írták, minden vég, vmi újnak a kezdete.

Vmit lépj! Mert így se vagy boldog, és ez nem egy jó barátság.

2010. júl. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha neheztelsz rá, azzal nem érsz el semmit, csak mégjobban taszítod magadtól. A barátnőd, de nem a tulajdonod. Te már jelezted felé, hogy erősebb összetartásra vágysz és ezt valamiért elutasította. Lehet, hogy valamiért neheztel rád, csak lányos módon ezt nem mondja meg neked, hanem elvárná, hogy rájöjj mi a baj, de az is lehet, hogy abszolút rajtad kívül álló okok miatt alakultak át a preferenciái.

A helyedben elengedném és próbálnék másokkal szemben nyitottabb lenni, de ha ő fontos neked, akkor tehetsz felé is gesztusokat, de elvárás nélkül. Fogadd el, hogy ő mit kezd vele.

2010. júl. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Valami miatt direkt csinálja ezt Veled és szerintem minél inkább megkéred rá hogy ne hagyjon magadra, ő annál nagyobb élvezettel teszi és keresi ezeket a szituációkat. Én a helyedben komolyan elbeszélgetnék Vele erről, hogy mi az oka ennek az egésznek, mindenesetre tedd hozzá a legelején, hogy nem azért akarsz vele erről beszélgetni, hogy elveszítsd. Sok sikert.
2010. júl. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon érdekes álmom volt. Benne volt ez a barátnőm is.

Úgy kezdődött, hogy egyik haverommal egy lakásban voltunk, ahol láttuk, hogy mindenkit megölnek. Csak nekünk sikerült elmenekülni. Aztán valahogy találkoztam ezzel a "legjobb barátnőmmel", akinek megfogtam a kezét és úgy húztam, hogy szaladjon.


Jelenthet ez valamit?

2010. júl. 17. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!