Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokon betegségét hogy kezeled,...

Rokon betegségét hogy kezeled, ha nem kedveled, és a kapcsolat is hűvös, viszont viszonylag közeli rokon?

Figyelt kérdés

Nem mi választottuk be egymást egymás életébe, de így alakult. Tini korában ismertem meg, 20 körömmel küzdött ellenem két évtizedig. Ebből az utolsó 10 év már csak hűvös formális kapcsolat volt, vagy még az sem. Lényeg, hogy 3 hete kiderült, hogy súlyos beteg (az a hárombetűs szó).

Most hogy kellene viselkednem? Ráírjak? Egy évben kétszer ha ír emailt, akkor is csak olyankor, ha szakmai tanács kell neki tőlem. Alapból ez nyilván nem úgy megy, hogy most hirtelen elönt az aggodalom. Bunkó sem szeretnék lenni. Mit tegyek?



2019. okt. 23. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Semmit.
2019. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Semmit ne tegyél, úgysem szívből jönne, úgy meg semmi értelme.
2019. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Semmit ne csinálj.
2019. okt. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Feltételezem te vagy a gonosz mostoha, támogasd azt, aki behozta őt a családba.
2019. okt. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Semmit nem kell tenned. Hidd el. Egy rákos.
2019. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Feltételezem te vagy a gonosz mostoha, támogasd azt, aki behozta őt a családba."


Kár feltételezésekbe bocsátkoznod. Valószínűleg túl sok Grimm mesét olvastál gyerekkorodban. Nem a mostoha vagyok, de tökmindegy, hogy ki vagyok a sztoriban.

2019. okt. 23. 17:44
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit ne tegyél. Látod, itt rákos is írja, hogy voltaképpen nem is esne jól nyilván.

Rosszul sem kell érezned magad amúgy, amiért nem írsz rá. Most mit írnál? Sajnálod? Mit tudsz segíteni, megkérdeznéd? Ha ő is ennyire ellenszenvezik Veled, akkor valószínűleg nincs igénye Rád. Kérdés az, hogy Neked közelid van-e olyan, aki neki nagyon közelije. Mert akkor kikerülni nem tudod. Vagyis tudod, de akkor a közelit támogasd minden szereteteddel.

2019. okt. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Én magasrol lecarom konkrétan a nénikémet,apám nővérét,ahogy ő is tette velem,velünk. Mikor a férje adta be a kulcsot sem érdekelt,ha ö fogja is hidegen hagy. Ha utálsz valakit,miért kéne ilyennel foglalkoznod?
2019. okt. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Én is ezt mondom. Ha nem szeretitek egymást, és még szinte egy formális kapcsolattartás sincs, akkor álszent is lenne a dolog. A sajnálat is, az érdeklődés is, telefonon pláne, de emailben is.

Megoldja az életét, és segítenek neki azok, akik körülötte élnek, akik szeretik és akiket szeret. Tehát az ő belső köre.

2019. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hiv vagy rak?
2019. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!