Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki egy bizonyos dolog...

Mindenki egy bizonyos dolog miatt választ nevet gyermekének?

Figyelt kérdés

Az én nevem Karolina. Anyám mesélte,hogy amikor velem terhes volt , Szécsi Pál dalait hallgatta majdnem 9 hónapig,mert attól jól érezte magát,és úgy érezte,hogy nekem is jó volt..Így az egyik kedvenc daláról kaptam a nevemet..Sokáig nem értettem,hogy miképpen lehet az,hogy egy dalnak köszönhetem a nevemet( félre értés ne legyen szeretem a nevemet)

De rájöttem,hogy én is úgy választottam neveket a fiamnak és a lányomnak ami éppen a terhességem alatt befolyásolt,érintett.

A fiam nevét egy könyvnek köszönhette.A könyv főszereplőjének személyisége annyira megfogott,hogy megfogadtam ha fiam születik ugyanez lesz a neve..(Dániel)

A lányom Johanna lett mert mindig is csodáltam Jeanne d’Arc az az „orléansi szűz” történetét..

A kérdésem,hogy mások is hasonló okok miatt választják ki a gyermekük nevét??Vagy ez családi vonás nálunk??


2010. júl. 17. 00:14
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%
Lányom Izabella! Valami szép nevet akartam leendő gyermekemnek találni. Lapozgattam a naptárat, és megakadt a szemem ezen a néven. Igaz a névválasztás után 4 évet vártam rá, de megszületett a név viselője is.
2010. júl. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
86%

Az én anyumnak az volt a lényeg, hogy minél egyedibb, különlegesebb nevet válasszon és ezért olyat választott, amiről addig még senki sem hallott, akit megkérdeztek és még akkoriban a kórházban is én voltam az első:)

Ez volt az egyik oka a névválasztásnak, és így a végére anyu két név között vacilált, mikor megszülettem anyut gyorsan kérték, hogy mondjon egy nevet és ez ugrott be neki elsőre a kettő közül.

Nála semmi ilyen könyv vagy hasonló nem szolgált motivációul. :)

2010. júl. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%

Engem fiúnak hittek a szüleim, még az ultrahang után is azt mondták az orvosok hogy fiú leszek, tehát mikor megszülettem, volt csodálkozás XD hasra ütés szerűen kitalált apám egy nevet, így lettem Barbara :)

19L

2010. júl. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
89%
Én sem egy bizonyos dolog miatt választottam a nevet. Huncut, csibészes nevet akartam, de nem nevetségeset, szóval amit komolyan is lehet használni és megy a vezetéknévhez. :)
2010. júl. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Az én apumat Attilának hívják, rajtam kivül van még 4 lánya, fia nincs. Mind a 4 lány idősebb nálam és csak féltesóim.

Amikor velemteherbeesett apum mindeki örült, hogy najó! biztosan fiú lesz, Attilának nevezik el, hogy tovább vigye a család nevét.

Aztán ultrahangon kiderült, lány vagyok.

Így lettem Tilla. Ami amúgy benne is van a naptárbna...;)

Ráadásul a vezetéknevem is a-ra végződik, így összeolvasva Attila..:D x'D

2010. júl. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

00:25:

engem pedig lánynak hittek, és hasonló módon történt az én nevem kiválasztása is. :D Zoltán lettem így.

2010. júl. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
90%
Az én nevem 1 ismerősről kaptam mert amit kitalált anyu először hááát hogy is mondjam....nagyon ciki lett volna.A lányomnak kb 6x változtattam meg a nevét mielőtt megtaláltam a tökéleteset.És nagyon illik rá.Akkor még kint éltünk Romániában és nem gondoltam h itthon ez ilyen gyakori név lett.5 hónapig voltunk kint a pároméknál.Előtte nem foglalkoztam a nevekkel és nem tudtam h ennyire tucat név lett most már végül is mind1 nagyon illik a lányomra a neve:)
2010. júl. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
76%

a nagy többségnél nem így van.

mi a tesómmal úgy kaptuk a nevünket, hogy az apai nagypapám azt javasolta a szüleimnek, hogy ha fiú lesz, kapja az apukája nevét, ha lány, akkor meg ..., és mondott egy nevet. :)

de tetszett a szüleimnek is, így elfogadták a döntését.

2010. júl. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
79%

00:46! "Amikor velemteherbeesett apum mindeki örült, hogy najó!" Apukád esett teherbe veled?:)


Én úgy kaptam hogy anyámnak csak 2 név tetszett de a másikat nem lehetett anyakönyveztetni akkoriban (ez volt a Márk), amit nem értek, mert jóval idősebb Márk-ok is vannak, így lettem Roland:)

2010. júl. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam Krisztián. Nincs különösebb oka, hogy ezt a nevet kapta, pusztán mindig is tetszett ez a név, mert olyan jó kimondani. Nem úgy volt, hogy gyerekkoromban elterveztem, hogy ha fiam lesz, ez lesz a neve, szimplán csak annyi, hogy amikor már terhes voltam, és kellett egy fiú név, akkor erre esett a választás, mert más név nem tetszett ennyire. Illetve a másik ok, hogy csupa jófej Krisztiánt ismerek.
2010. júl. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!