Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem már 84 éves, középsúlyo...

Férjem már 84 éves, középsúlyos demencia stádiumában van. Itthon már nagyon nehéz vele együtt élni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Lányommal kérelmeztük a felvételét szociális otthonba, de arra még várni kell. Itthon még jön-megy nagyon lassan, tévézik, önállóan eszik-iszik, de pl. a WC használat már nem megy, a házban össze-vissza pisil sarkokba, fal mellé stb. Ez nagyon megterhelő. Természetesen ezeket mindig letagadja, azt mondja, hogy más volt. Értelmesen kommunikálni sem lehet már vele.

Viszont ha otthonba kerülne, ott valószínűleg leszedálnák, katétert kapna, és pár hónappal-évvel később meghalna. Ez nagyon rosszul érint, ugyanakkor a mostani helyzet megkeseríti az életemet, így képtelen vagyok bármit csinálni, majdhogynem 24 órás felügyeletet igényel. Én még szeretnék azért normálisan élni.



2019. okt. 26. 09:59
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy krízis, amiben vagytok, és akkor tudsz jól segiteni es mellette allni, ha biztosítod valahogy, hogy ne menj bele tönkre.


Egy 0-24es felügyeletet igénylő csaladtag gondozása semmivel sem kisebb feladat, mint egy kisbabáé. Csak mig az utobbinál természetes, hogy kell a gondozónak segitseg,es ezt többnyire ogyekeznek is neki megadni, a tartós betegek apolása - plane a demenciával küzdőké totál süket fülekre es csukott szemekre talal. Oldd mwg, tied a probléma,te ferjed, ne panaszkodj, stb.

Ez is aldozathibaztatas, nem szabad magadra venni.

Nehéz, tudom.

A kisbaba rövid időn belül latvanyosan tud fejlődni, nála tudjuk, hogy hamarosan könnyebb lesz vele, míg az idős, demens betegnél a folyamat inverze zajlik, beláthatatlan ideig.

Sok erőt és tamogatást kivanok nektek ehhez, hogy talaljatok mindannyiótok számára elfogadható, humánus megoldást.

És jó, hogy mersz segitseget kerni, sokan szégyellik, hogy nem bírják, pedig nems szegyen, csak tabu.

2019. okt. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
81%

Ha élni akartok normálisan, akkor marad az otthon.

Annyira nem rossz. Egy ismerősöm pszichiátria intézetben dolgozik, szokott mesélni. Törődnének vele, nnem olyan rossz bent mint amennyire hiszik, szerintem ez lenne a legjobb megoldás.

2019. okt. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 Savlekotő ***** válasza:
27%

butaságokat beszél és elrontja a hétköznapokat.


Vén fejjel sose értem miért kell összeállni jóval idősebbel. Ilyen kérdést kell belinkelni a hú de nagy a love a 10 20 éves korkülönbségeseknél,mindjárt rájön h a szerelem lófxsz lesz.. Gyereknek meg nagyapja van. Rakjatok otthonba,addig se rontja el a hétköznapjaitokat és te is tudsz normálisan élni. A lányod remélem nem követi majd a példádat. :(

2019. okt. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
12%
A lányod korát még elmondod? Ha kései gyerek akkor is lehet jó harmincas.
2019. okt. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell bántani a kérdezőt, van éppen elég baja.

Akár Fb-n akár bárhol keress csoportokat, vagy az általam valamelyik válaszba belinkelt honlapot is megnézheted a témában, remélhetőleg jó otthont tudsz találni segítségükkel.

2019. okt. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

Miért lenne "kamu"? Ez egy valós probléma! Mégha ritka is. Lányunk 26 éves, de miért fontos ez? Másfél éve fejezte be az iskolát. Férjem 58 volt mikor született, én meg 39. Akkor nem gondoltunk arra, hogy mi lesz később, örültünk, hogy megszületik majd.

Lelkiismeret furdalásom van amiatt, mert ha itthon maradna, lehetne 90+ éves koráig eltotyorogna itthon, de az én életem/mi életünk tönkremenne. Viszont ha otthonba kerül, ott biztos nem kísérgetik a wc-re, hanem kap gyógyszereket, katétert, és feküdhet az ágyban. Nagyon szomorú ez a helyzet, nincs jó megoldás.

Köszönöm a támogató szavakat.

2019. okt. 26. 11:11
 17/48 anonim ***** válasza:
62%

Én 35 éves koromtól, közel 8 évig ápoltam a alzheimeres apámat - nem 65 évesen a férjemet! - természetesen nem volt könnyű, de megoldottam. Szociális otthonba soha nem adtam volna, egyéb idősotthonra meg nem volt pénzem.

Reggeli után figyeltem, hogy legyen széklete, a pisi meg pelenkával lett megoldva éjjel-nappal, emellett volt a szobájában egy szoba vécé.

A lakás minden helyisége kulcsra volt zárva, (ezt meg kellett szokni) tehát nem tudott összevissza bolyongani és piszkot vagy kárt csinálni.

Így sem volt könnyű mellette az élet, de egyikünk sem tudja, hogy hogyan öregszik meg.

2019. okt. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
92%
Voltam hasonló helyzetben, a pelenkát úgy rögzítettük rá, hogy ne tudja kibontani puszta kézzel, merthogy folyton leakarta venni. Lehet, hogy kegyetlenül hangzik, de ezzel a pisi-kaki összevissza gond megoldódott. A többit illetően sajnos nem tudok tanácsot adni.
2019. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
84%

18!


Nálunk a nagyapám volt Alzheimeres. A betegség előtt egy légynek se tudott volna ártani, egy hangos szava nem volt, nála kedvesebb, udvariasabb embert nehéz volt találni. A betegség tönkre tette. Volt hogy nagykessel kergette a nagyanyámat, mert nem ismerte fel. Volt hogy a pelenka tartalmat a falra kente. Sokra nem lehetett menni a zárt ajtókkal....


Kerdezo!


Neked kell döntened. Önzésnek tűnik, vagy sem, egy ember élete áll szemben kettőével.

2019. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
11%

Azért szomorú ezt olvasni hogy több évtizednyi együttélés után, csak a te kényelmed a fontos.


Fogadjatok házi ápolót.

Vagy keressetek egy normális idősek otthonát.

2019. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!