Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem már 84 éves, középsúlyo...

Férjem már 84 éves, középsúlyos demencia stádiumában van. Itthon már nagyon nehéz vele együtt élni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Lányommal kérelmeztük a felvételét szociális otthonba, de arra még várni kell. Itthon még jön-megy nagyon lassan, tévézik, önállóan eszik-iszik, de pl. a WC használat már nem megy, a házban össze-vissza pisil sarkokba, fal mellé stb. Ez nagyon megterhelő. Természetesen ezeket mindig letagadja, azt mondja, hogy más volt. Értelmesen kommunikálni sem lehet már vele.

Viszont ha otthonba kerülne, ott valószínűleg leszedálnák, katétert kapna, és pár hónappal-évvel később meghalna. Ez nagyon rosszul érint, ugyanakkor a mostani helyzet megkeseríti az életemet, így képtelen vagyok bármit csinálni, majdhogynem 24 órás felügyeletet igényel. Én még szeretnék azért normálisan élni.



2019. okt. 26. 09:59
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nyugodtan tegyék be a papát egy otthonba. Nyilvánvalóan amikor az öreg elvett egy 20 évvel fiatalabb nőt, majd nagypapakorban vállalt gyereket, akkor megállapodott az asszonnyal, hogyha eljön ez az idő akkor nem várja el sem a 26 éves gyerekétől, sem a még fiatal feleségétől, hogy feláldozzák az életüket.

Ugye?

2019. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm újra a válaszokat, sejtettem, hogy ez igen megosztó kérdés.

Másfél éve egyébként még teljesen "normális" volt a férjem, csak az átlagos, öregedéssel járó betegségek voltak jelen. Tehát elég rohamos a leépülés, így neurológushoz fordultunk, és az MR eredménye is igazolta a tüneteket, így megkaptuk a hivatalos szakvéleményt is. Valóban, sajnos arra sem emlékszik mi volt egy órája. Rólam sem tudja már legtöbbször, hogy a felesége vagyok, lányunkról sem, hogy ő kicsoda. Egyik reggel már magázva beszélt velem, de ez csak egyszer történt. Akkor mesélt az első feleségéről, hogy ő elhunyt (ez így is van), most pedig 2 személlyel él együtt, akik gondoskodnak róla. Hát ezek lennénk mi a lányommal. Ebből kiindulva nem tudnám már elmagyarázni neki, hogy miért kell a pelenka, ahogy azt sem érti meg, hogy a WC-be végezze a dolgát, éjszakára van kacsája is, amibe pisilhetne. Egyébként szerencsére nem agresszív, nem beszél velünk rondán, csak ritkán vannak kisebb dühkitörései.

2019. okt. 27. 14:46
 43/48 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a nagypapám demens.

Többször elmesél egy történetet egymás után a múltjából. A pár éves történeteket már nem meséli, mert nem emlékszik rá. Volt alkalom mikor nagyon csúnyán beszélt nagymamámmal, aki kitette érte szívét lelkét világ életében. Nagyon szörnyű helyzet, nem lehet már felelőségre vonni és nem is szabad, mert nem értené, nem fogja fel. Semmiképp sem jó ötlet otthon tartani, mert veszélyes lehet. Ha pont nincs otthon senki olyan bajt csinálhat amit lehet nehezebb lesz feldolgozni mint, hogy bent van egy otthonban, vagy olyan helyen ahol teljes felügyelet van. Nehéz nagyon, ha rossz ember volt, ha jó, akkor is leéltetek vele egy életet. De el kell fogadni, hogy Ő már nem lesz olyan soha, mint eddig és nem a Ti hibátok ha nem ápoljátok tovább. Én se szeretném, hogy valaki rámáldozza az életét, és senki se várhatja el ezt. Nektek jár még az életből bőven és ne figyeljetek azokra akik azt mondják, hogy aljas dolgot tesztek. Nem vagytok rosszak és gonoszak mert nem áldozzátok be az életetek egy olyan emberért aki már sose gyógyul meg. Lehet még 3évig él, de az is lehet, hogy 10 évig. Ti ezalatt az idő alatt belerokkanátok.

Minden jót kívánok!

2019. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
72%

Na látod, így már egészen más.

Nem ismer meg titeket. Ez nem az "elrontja a napomat" kategória.

Így már én is azt mondom, hogy keressetek egy intézetet, ahol kb. lelkiismeretesen ápolják:( - sajnos, többre nem nagyon számíthatsz...

2019. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
55%

Én meg testileg lettem elég beteg (64f), de amúgy virulok.

Sajnálom mondani, de ő, mint emberi személyiség már nem létezik. Szóval nem bántaná az idős-otthon se.

2019. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
93%

35

Én férfi létemre egyedül ápolom középsúlyos demens 83 éves anyukámat már 4 éve. Lánytestvérem le se sza*ja. Rettentően nehéz dolog. Tudom, hogy inkább női családtagokra jellemző, hogy rájuk hárul a családtag ápolása, de nálunk ez fordítva van. Amúgy én se akarom még feláldozni az életemet anyukám betegsége miatt, mert talán van még pár évem hátra 45 évesen:(

2020. márc. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
hogy vagy azota kérdező?
2021. okt. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
Nem került otthonba, a kórházban meghalt :(
2021. okt. 14. 22:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!