Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kéne elviselni, egy...

Hogy kéne elviselni, egy középsúlyos demens családtagot, akivel én vagyok egész nap?

Figyelt kérdés

Bevallom,nem bírom már tovább a hülyeségeit, meg tovább hallgatni azt a sok zagyvaságot amit beszél. Hogy percenként megkérdezi ugyanazt, és nem hagy békén. Hogy mindent elpakol máshová,mint ahová én szoktam, és utána én se találom meg hová tette. Hogy minden pitiáner dolgot megkérdez. Egy perc nyugtom sincs tőle. Mintha direkt csinálná, és élvezné, hogy addig kérdezget baromságokat, amíg fel nem idegesít. Ha meg nem figyelek rá, akkor addig mondja, hogy figyeljé már, amíg kénytelen vagyok odafigyelni.

Tudom, hogy idősottonba kellene vitetni, de egyellőre nincs rá lehetőség. Mindent még el se mondtam, hogy miket szokott csinálni, de akinek van ilyen hozzátartozója, az gondolom tudja miről van szó. Legszívesebben megszabadulnék tőle, de nincs rá lehetőség. Nem is erre irányul a kérdésem, hogy hogy adjam be idősotthonba, hanem arra, hogy itthon mit csináljak vele, hogy viselkedjek vele? Stb



2018. aug. 2. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyapám demens, szerencsére nekem ritkán kell látogatni, de az is sok belőle. A szüleim hetente járnak hozzá pár órára, minden hülyeséget ráhagynak, amúgy hétköznap gondozónő jár hozzá 1 órára. Szerintem nincs olyan módszer, amivel az ilyet egész napokon keresztül el lehetne viselni. Ha nem együtt laktok, próbáld meg a vele töltött időt csökkenteni.
2018. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rendesen be van állítva a családtagod gyógyszere? Tudsz beszélni a kezelőorvosával vagy a háziorvossal?


A pakolgatás ellen zárható szekrényt vagy dobozt szerezzetek be és abba tartsátok a balesetveszélyes tárgyakat.


TV, rádió, hangoskönyv is szokott segíteni a beteg lefoglalásában.


Kitartás!

2018. aug. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
türelem, türelem, türelem - ez a demensápolásban a legfontosabb. Nem tehet róla, hogy megbetegedett. Vannak facebook-csoportok az alezheimer és demencia témáról, lépj be valamelyikbe és jó tanácsokat kaphatsz.
2018. aug. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!