Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kapcsolatunk soha nem volt...

A kapcsolatunk soha nem volt az igazi?

Figyelt kérdés

Nos, azzal kezdenem hogy a parommal a kapcsolatunk sajnos sosem volt az igazi. Meg csak egy eve vagyunk egyutt , viszont annyi minden tortent mint masnal 30 ev alatt. Megprobalom szeretni, es osszetartani a csaladot.


27 eves vagyok , o 37. Neki mar van 2 gyermeke akik nem velunk elnek. Elfogadom a gyerekeket , de neha ram tör a feltekenyseg hogy ok fontosabbak mint en. A volt felesegevel 20 evig voltak egyutt. Hazassag , haz epites stb... Ugy erzem, engem nem szeret annyira hogy valaha is elvenne , es o ezt mar meg is mondta. Most jon a legdurvabb. : A nogyogyaszom auf allitotta , hogy meddo vagyok ,tehat nem vedekeztem. Sose estem eddig teherbe. Most 28 hetes kismama vagyok. :-)

Az egyik szemem sir, mert maskepp kepzeltem el , egy ferfival, aki igazan szeret - a masik szemem viszont nevet, mert egy almom valt valora.


Ugy erzem , nem vagyok fontos. A parom sem engem sem a babat nem szeret. Amikor megkerdeztem hogy az o meglevo ket gyereke fontosabb -e mint a Mi szuletendo gyerekunk, igennel valaszolt. Indoka : a kapcsolatunk nem tul rozsas , sosem volt az csak mindketten remenykedtunk hogy jobb lesz , valamint hogy ki tudja milyen lesz a gyerekunk. Magyarul ami Nincs azt meg nem lehet szeretni.


Nem akarom elhagyni. Konzervativ vagyok , es azt szeretnem ha egy csalad lennenk. Ha a babanak apukaja lenne... De meg olyan fiatal vagyok , es boldogtalan.


Ti mit tennetek a helyemben ?


2019. okt. 29. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A helyedben megpróbálkoznék egy párterápiával. Remélhatőleg a párod is vevő rá.
2019. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem hiszem.. Rengeteget beszelunk itthon ,nem akarom elengedni ezt a kapcsolatot , es most minden fele szinten ki vagyok Neki szolgaltatva. Sajnos ezt eleg szepen kihasznalja. Meg mindig dolgozni jarpk ,itthon elvegzem egyedul a haztartast( 200 m2 ) es Megprobalok mindig a kedveben jarni. Mindent megteszek hogy szeressen , de sajnos nem szeret. Sosincs itthon , Most is epp a barataival iszik. Egy kedves szava sincs hozzam,de megprobalom felretenni a feminista erzeseimet es hagyom hogy maga ala denselben- a gyerek erdekeben. Amugy sincs jelenleg mas valasztasom.


Eleg szar a helyzet... De megprobalok pozitiv maradni, sokaknal meg igy sincs....

2019. okt. 29. 21:03
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Először is, hadd graatuláljak a kisbabához! :) Nekem az lenne a tanácsom, hogy legyen ez a kis élet most a legfontosabb Neked, mindig rá gondolj, hogy milyen szerencsés vagy, amiért megfogannt, pedig korábban meddőnek hitted magadat. Lehetséges, hogy nagyon kicsi eséllyel eshetsz csak teherbe, úgyhogy ez nagy csoda már önmagában is. A párod viselkedése egyáltalán nem helyes és nem is férfihoz méltó, de sajnos nem sok mindent tudsz te kezdeni vele, mert neki kellene megváltoztatnia a hozzáállását. Az pozitívum, hogy nem hagyott magadra a babával, ha jól értelmezem, együtt éltek, tehát nem zárkózik el teljesen a dologtól. Ha megszületik a kicsi, szerintem nagy az esély rá, hogy megtörik ez a ridegség, és a harmadik gyereke is pont olyan fontos lesz, mint a másik kettő.

Ne emészd magadat a volt családja miatt, hiszen okkal bomlott fel az a házasság, és elég nagy bajok lehettek ott, ha még a gyerekei ellenére sem maradt együtt a feleségével. Én még megpróbálnék nyugodt körülmények között beszélgetni a pároddal, hogy tegyetek egy próbát, hogy megjavítsátok a kapcsolatotokat. Azt már a párod is sejti, hogy 37 évesen nem éppen a legfiatalabb férfi, úgyhogy nem lenne könnyű neki újra párt találni. Kezdetben Neked kellene többet belefektetni a kapcsolatba, például a kedvenc ételeit főzni, mindig nyugodtan beszélni vele, még ha fel is bosszant valamivel, és ha van egy kis esze, akkor hamar rá fog jönni, hogy neki is szépen kell viselkednie, ha te is normális vagy vele. :) Illetve én azt is megpróbálnám kiszedni belőle, hogy mi miatt érzi nem túl rózsásnak a kapcsolatot, és mit várna el tőlem, mert így kifejezetten a hibákra koncentrálva tudnád alakítani a hozzáállásodat. Persze neki is sokat kell tennie a kapcsolat normalizálásáért, mert természetesen ő sem tökéletes.

2019. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Savlekotő ***** válasza:
100%
Nem akarom elhagyni... Akkor majd kapaszkodj a lábába,mert ez a pasi hamarosan lefog lécelni most borítékolom.. Már kettőt elhagyott,ezt meg nem is szereti se az anyját.. És gyanítom h a meddőség mese,a gyerekkel azt hitted megjavítod a fost,de nem,nem javítható,nem ez a módja..
2019. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3as,nagyon szepen Köszönöm a valaszodat! Valahogy a szivemhez beszeltel. :-)

Megprobalom megtorni a jeget , es ha abszolut nem megy , keresek magamnak es a babanak egy kisebb lakast-csakhat ugye az ember lanya nem pont errol almodozik. :-)

Talan helyre jonnek idovel a dolgok...

2019. okt. 29. 21:22
 6/13 A kérdező kommentje:

4Es, Koszi neked is a valaszodat ! Nem ,a meddoseg Sajnos nem mese! Evekig kuzdottem vele... Nos, a volt parkapcsolata nagyon megromlott , ami mondjuk 20 ev utan kulonosebb energia befektetese nelkul,legtobbszor elkerulhetetlen. Sajnos en is Ugy erzem hogy barmit is teszek, nem szeret es nem is fog , es ez nagy reszben nem az en hibam. O nincs tisztaban a lelkevel , sok problemaja van ...

Mindenben tamogatom , es en nem az a fajta no vagyok , aki konnyeden feladja . Inkabb Megprobalok segiteni a paromnak es a legjobbat kihozni a dologbol. Szerintem nem lehet veletlen , hogy pont Most jon a baba. :-)

De barhogy is lesz , megprobalok jo anyuka menni , es a legfontosabb hogy a gyermekem boldog legyen.

2019. okt. 29. 21:29
 7/13 Savlekotő ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet veletlen , hogy pont Most jon a baba. :-)

Nem védekeztél,persze h jön,még annál is védekezünk ahol normális a kapcsolat,a párod épp iszik,baromira szeret és örül a babának. Ne légy lábtörlője a gyerek ne ebbe nőjön fel..

2019. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

“ A nogyogyaszom auf allitotta , hogy meddo vagyok ,tehat nem vedekeztem. Sose estem eddig teherbe. Most 28 hetes kismama vagyok. :-)”

Ebben az esetben költözz össze a nőgyógyászoddal, mert jelenleg inkább vele ketten vagytok felelősek azért a gyerekért, mint az a férfi, akit lasszóval akarsz megfogni.

2019. okt. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én életem is néhány szempontból hasonlóan alakult. Évekig jártam mindenféle kórházi kezelésekre meddőség miatt, aztán elváltam. Az új páromnak már volt egy gyereke, ő is elvált volt, amikor összejöttünk. Én is terhes lettem, pedig már nem reméltem, hogy valaha sikerül.

A különbségek: eleinte védekeztünk, de pár hónap együttélés után megbeszéltük, hogy mindketten szeretnénk gyereket, ezért nem védekezünk, lesz ami lesz alapon. Tehát közös döntés volt. Amikor kiderült, hogy babát várok, láttam rajta, hogy őszintén örül neki, és közösen tervezgettük a jövőnket. Fel sem merült, hogy nem vagyok fontos neki vagy nem akar még egy gyereket. Azóta összeházasodtunk és született még egy gyerekünk.

Nekem nagyon fontos alapelvem volt, hogy csak biztos kapcsolatban vállalnék gyereket. Ha bizonytalannak láttam volna a páromat, vagy kétségeim lettek volna a kapcsolatunk jövőjével kapcsolatban, elvetettem volna a babát.

Nem akarod elhagyni... Hát, arra azért készülj fel, hogy ő bármikor elhagyhat. Ha nem, akkor sem valószínű, hogy boldogan éltek együtt, amíg meg nem haltok. Persze lehetnek csodák, lehet, hogy imádni fogja a babát és elsimulnak a dolgok. Most nagyon úgy tűnik, ő nem akarta ezt, csak azért van veled, mert épp nincs más.

Én a helyedben kivárnék. Most a baba a fontos, és hogy mindketten egészségesek legyetek, ne idegeskedj. Ha nem lesz jobb a helyzet, várd meg, amíg újra dolgozni kezdesz és el tudod tartani magadat és a picit, aztán, ha úgy látod jónak és van hova menned, lépj ki ebből a kapcsolatból. Fiatal vagy még, ne maradj egy olyan kapcsolatban, amiről már most is érzed, hogy nem működik, és nem vagy fontos. Az, hogy csak "próbálod szeretni", elég beszédes.

2019. okt. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy olyannal nem kötném össze az életemet aki nem szeret se engem se a születendő gyerekünket.Milyen élete lesz annak a gyereknek?Akkor inkább egyedül neveld,vagy egy olyannal aki elfogad a gyerekkel együtt.
2019. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!