Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ignoráljam a tesómat...

Hogyan ignoráljam a tesómat úgy, hogy ha egyszobában vagyok vele?

Figyelt kérdés

Már elegem van abból, hogy egyfolytában csak kritizál engem is meg a szüleinket is meg, hogy minden apróság miatt elkezd balhézni és elhatároztam, hogy a mai naptól nem fogok vele beszélni egyáltalán és ha kell neki segítség, tőlem ne várjon semmit. Viszont az a baj, hogy egyszobában vagyok vele és így biztos, hogy megint kiakad valami apróságon és biztos, hogy megint felb@$*om magam rajta.


Ha volt valaki hasonló helyzetben, nektek hogyan sikerült teljesen ignorálni a testvéreteket?



2019. okt. 30. 20:19
 1/5 hírnök ***** válasza:
fejhalgató és zene
2019. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a bátyám ugyanez. Egy igazi kretén tud lenni, már hányszor elhatároztam hogy csak azért sem szólok hozzá többet... De nem lehet megállni. Persze a kommunikációnk a legminimálisabb, de az hogy egy szót se szólj hozzá nem fog menni szerintem.
2019. okt. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekem is van egy idegesítő tesóm. Én általában ilyenkor megzsarolom, bár ez attól is függ, hogy hány éves. (Én általában elveszem a telefonját, ezután mindig megy anyához sírni, ilyenkor találj ki egy okot a szüleidnek hogy miért tett. Pl: nem tanult, rossz jegyet kapott, bár ezek nekem azért jönnek be mert öcsém van.)

Másik amit szoktam, hogy nem beszélek vele mint te is írtad. Ilyenkor ha fel is idegesít, akkor tök random dolgoknak elkezdem mondani amit neki akarnék mondani. (Pl: ha beszól a ruhád miatt, akkor elkezdek beszélni a szekrénynek, hogy adja át az üzenetet a tesómnak bla bla.)

Vagy egyszerűen visszaszólok neki. Persze nem a szüleink előtt. És itt ne a csúnya szavakra gondolj, hanem "szépen" (a szekrény is hamarabb fog beszélni minthogy te kedves legyél; ilyen szívvel meg egy kanálnyi ésszel sosem lesz barátnőd)


Nah de a legjobb mód hogy beszélsz a szüleiddel. Ha őket is idegesíti akkor (és főképp ők) tehetnék ellene. Ha megkérdezhetem hány éves és melyikőtök az idősebb?

2019. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Savlekotő ***** válasza:
Esetleg gipszkartonfal?
2019. okt. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 Ő az idősebb és már nagykorú. Már rég ki lehetett volna dobni, de valamiért nem dobják ki a szüleim. Nem is értem. Pedig nekik is elegük van már belőle.


#4 Az sajnos nem lenne megoldás.

2019. okt. 30. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!