Hogyan ignoráljam őket?

Figyelt kérdés

Vizsgaidőszak van, vannak feleslegesebb meg alaptantárgyaim is. Az olyan tantárgyaimon, amire épül másik tárgy 60%-tól adnak kettest, a többire 50%-tól.


A héten kaptam 2 kettest, aminek nagyon örültem, mert elég húzós tárgyak voltak, de a szüleim húzzák a szájukat, hogy ez elégséges, minek tanulok, ha úgyis megbukom majdnem. A kettes nem eredmény, ne örüljek már neki...

Ma anyám spoánkodva mondta, hogy nem merte a nagyszüleimnek mondani, hogy kettest kaptam, szedjem össze magam, mert ez a családban nagy szégyen...

Jelzem, ők nem jártak semmilyen felsőoktatási intézménybe.

Borzasztóan demotiválnak, hogyan ne vegyem fel,a miket erre mondanak?



2016. jan. 21. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány éevs vagy, de az is egy félmegoldás, hogy a jövőben nem mondod meg nekik a jegyeidet. Ha már egyetemre jársz, akkor úgyse kell velük aláiratnod.

Ha meg nagyon erősködnek, nyugodtan vágd a fejükhöz, hogy azért nem mondod meg, mert úgyis leszólják, arra meg semmi szükséged.

2016. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érvelj azzal, hogy amíg nem voltak egyetemen / főiskolán, addig ne bszogassanak. Ez nem egy érettségi szintű matematika, amin röhögve átmegy az ember...
2016. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
A kettes egy elégséges jegy, mint ahogyan azt a neve is mutatja. Magyarán elégséges tudást szereztél meg egy adott tárgyból ahhoz, hogy az adott területen később el helyezkedhess. Ez nem általános iskola, ahol ciki kettest kapni. Nyugodtan kérdezd meg édesanyádat, hogy szerinte hány orvos műt kettes diplomával? Anyukám aneszteziológus főorvos és mindenből épp, hogy átment, mégis altathat és még senkit nem ölt meg, meg gondolom már 20 éves tapasztalattal a háta mögött nem is fog megölni senkit...:-)
2016. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, ezt olyannak sokszor hiába magyaráznád, aki nem ismeri a felsőoktatást. Ez nem középiskola, a kettes tökéletes eredmény egy húzós tárgynál.
2016. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, az is egy megoldás, ha nem mondom el nekik, de egyszerűen jó volt a boldogságomat megosztani velük erre tessék.


Fel nem fogják, hogy milyen matek kell már ide, nagyszüleim is folyton okoskodnak, hogy az érettségijük szín ötös lett, még most is tudják a tételeket...

:(

Nagyon elszomorítottak.

2016. jan. 21. 15:26
 6/9 anonim ***** válasza:
akkor tedd eléjük a matek könyvedet vagy füzeted és kérdezd meg, hogy mit látnak?ha nem tudják akkor azt mondod "eee ez akkor egyes",de csak akkor ha épp sopánkodnak. ettől még nem fogják belátni, hogy neked van igazad,de hamar leszólnak a beszólásról
2016. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5. Ezt már az emelt matek érettséginél eljátszottuk :D

Hatalmas sértődés lett a vége és az, hogy azért taníttatnak, mert nekem ezt KELL tudnom és kész.

2016. jan. 21. 15:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

egyet értek a többiekkel. ha ennyire felkapják a vizet + szégyellenek is, akkor inkább ne mondd el. elég annyit is mondani,hogy meglett a vizsga, sikerült.

az én szüleim is ilyenek+ a nagyszüleim is. kaptam mérnöki matekból egy négyest. és amikor elmondtam nekik, nagy csönd..aztán hogy jó-jó de legközelebb lehetne ötös is..

komolyan ez engem is eléggé lehangol, fogalmuk sincs,hogy mennyire nagy szó ez is.

szóval ha nem fogják fel, inkább mondj egy jeggyel jobbat, úgysincs jelentősége, de legalább nem kezdenek el papolni meg kioktatni

2016. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva azért lássuk be, ha többet foglalkoztál volna a "húzós" tárgyakkal, nem kettessel mész át. Én is szerettem azt mesélni magamnak, hogy "húós" a tárgy, kemény a tanár és társaik, de azt te is jól tudod szerintem, hogy valahol igazuk van a szüleidnek, hiába nem jártak egyetemre.
2016. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!