Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek sincs igazam?...

Szerintetek sincs igazam? Házimunka csak azért, mert lány vagyok?

Figyelt kérdés

Négyen élünk egy két szobás lakásban: anyám, apám, öcsém és én.


Apám és anyám szerint azért nem kell takarítani a 12 éves öcsémnek, mert fiú. Nekem pedig azért kell, mert lány vagyok.


Most nem arról van szó, hogy nem akarok takarítani, csak így ez nem igazságos, hogy a testvérem hazajön az iskolából, és egész nap nem kell csinálnia semmit. De nekem pedig takarítani kell, holott nekem több órám volt a suliba.


Valamelyik nap is összevesztem egy ilyen miatt apámmal:

Anya leordította az öcsémet, mert nem ágyazott be. Apa meg az öcsém védelmére kelt. Azt mondta én vagyok a hibás, mert nekem kellett volna beágyaznom az öcsém helyett. Megmondtam neki, hogy az nem az én dolgom. Ő aludt abban az ágyban, neki kell beágyazni, nem nekem.

Erre én lettem leordítva, meg azt mondta anyám, hogy egy önző, magamnak való pics vagyok.


Leszögezném, nem az öcsémmel van a baj. Ha megkérem, általában segít takarítani. Ügyesen porszívózik, meg felmos.

Egyszer az öcsémmel együtt kitakarítottuk az egész házat. Anyám meg leteremtett, hogy mással csináltatom meg a házimunkát. Pedig nem mással csináltatom meg, nem a szomszédot kértem meg, hogy takarítson.


Mindig azzal jönnek, hogy mi lesz velem, ha férjem lesz. Hát munkamegosztás lesz. Nem leszek én senki alárendeltje.


Állandóan ezzel csesztetnek.



2019. nov. 2. 17:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk teljesen természetes, hogy a férfiak is tudnak háztartást vezetni, igaz ez a 70 év fölötti nagypapára, aki kiválóan főz, most, takarít, kertészkedik, a gyerekeim apja is tud főzni és minden más házimunkát is el tud végezni és a fiaim is jól főznek. Ne fogadd el ezt a szemléletet, ez teljességgel elavult gondolkozás.
2019. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad. Manapság, mikor a nők is dolgoznak, nyilván a háztartás is közös feladat.
2019. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyám ilyen férfit szedett volna össze, mint a te apád, én most nem válaszolnék, mert nem lennék, mivel kidobta volna mint a sicc.

Apám is ugyanúgy részt vesz a házimunkában, sőt még főzni is tud.

2019. nov. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
95%

"Mindig azzal jönnek, hogy mi lesz velem, ha férjem lesz."

Azon nem gondolkodnak, mi lesz, ha a testvéred egyedül fog lakni? Akár egyetem alatt, ha másik városba megy tanulni.

Nekem apám ilyen szempontból életképtelen, két napig nem bírná, hogy egy nő ne gondoskodjon róla. Anyukám csinál mindent otthon, amióta én és a nővérem elköltöztünk.

A férjemben nagyon bírom, hogy meg tud mindent csinálni otthon, még vasalni és főzni is. Szeretném, ha a fiaim is ilyenek lennének, ha megnőnek.

2019. nov. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen neked van igazad. Szüleid rendkívül primitív, maradi emberek. Ráadásul öcsédet életképtelennek nevelik így. Undorító, amit művelnek. Ha a kisfiam nem rakna rendet a szobájában, a férjem lenne legjobban felháborodva, hogy csicskának nézi az anyját, nővérét. Manapság egy nő is ugyanúgy 8 órát dolgozik, mint egy férfi. Már semmi nem indokolja, hogy a here suli, munka után lustálkodjon, miközben a nők megszakadjanak.
2019. nov. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, kérdező, nem tisztességes, hogy elvárják tőled, hogy mindent megcsinálj az öcséd helyett. Annyit tudsz tenni, hogy amint befejezet a gimit lelépsz, és te máshogy neveled majd a gyerekeidet (már ha szeretnél gyereket). Ja, és persze nehogy elhidd, hogy a férfiak képtelenek a házimunkára. Ne kezdj kapcsolatba olyannal, aki semmit nem csinál otthon.
2019. nov. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezd meg a szüleidet mi lesz az öcséddel,ha netán megnősül és olyan anyámasszonyn katonája "férfit" nevelnek belőle,aki majd egy szelet kenyeret nem tud kenni magának???

A mai mondern világban tök természetes,hogy egy fiú is be tudja kapcsolni a mosógépet vagy a porszívót. Ez nem ciki, de nem az őskorban vagyunk már, az asszony nem otthon ül stb

2019. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!