Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítsen mert megbolond...

Valaki segítsen mert megbolondulok! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy olyan problémám van, hogy a párom lányát nem tudjuk rávenni, hogy ideje elmenni dolgozni. Iszonyú lusta, nem segít ha nálunk van, finanszírozunk neki mindent. Segítünk neki munkát keresni, de nem hajlandó még az interjúkra sem elmenni. Van egy konkrét elképzelése) értsd kilencre megy kettőkor jön, nettó 200) amit nem lehet vele megértetni, hogy persze, van ilyen, de ahhoz kellene valami szakmai tudás is. Végzettsége nincs, érettségije van. Június óta nem csinál semmit, tanulni nem akar, de már megbolondulok, hogy ennyire tehetetlen, és várja a csodát. Mindketten dolgozunk, az anyja úgyszintén. Ti mit tennétek, mivel motiválnátok?

2019. nov. 4. 11:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ezt biztos nem csinálhatná még az édes gyerekem sem.

Amit műveltek, az a majomszeretet és többet árt a gyereknek mint használ, mert nem nevelődik az életre.

2019. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igyekszünk terelgetni, valami irányt mutatni, de nem igen használ. Nem mondja hogy depressziós, meg nem is igazán látszik, csak inkább tényleg az, hogy nem akar tenni semmit. Az anyja nem szolgálja ki, igazából nem foglalkozik vele, mióta új párja van neki is. De nem értem miért ilyen, hiszen a környezetében nem ezt látja. Én sem akartam gyárban dolgozni, ez nem egy életcél, de kell ahhoz, hogy azt csináljam majd amit szeretek. Kicsit felfoghatatlan nekem az, mikor valaki ennyire tehetetlen, holott olyan helyen élünk, ahol nem győznek minden felületen embert keresni.
2019. nov. 4. 13:59
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"...arra nem képes, hogy a zsepit amivel lemossa sminket kidobja ..."


A depressziós nem sminkeli magát otthon a négy falnak.

Ha meg eljárkál, bulizik, akkor nem depressziós. Egyszerűen trehány és lusta mint a dög, de ha megteheti, mert kiszolgáljátok, eltartjátok, akkor hülye lenne dolgozni járni.

Nem "terelgetni" kell, hanem határozottan fellépni és elmondani neki, hogy mire számíthat, ha nem változtat!...és azt be is tartani!

Egyébként azonos feltételekkel nem akartok engem örökbe fogadni, ha megígérem, hogy én még a sminkes cuccot is kidobom?

2019. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot tudtok tenni: összefogni anyukával, és megmondani neki, hogy nem tudjátok/akarjátok finanszírozni a semmittevését, vagy elmegy dolgozni, vagy tanul! Két lehetősége van!

Depressziós amúgy lehet, de ez nem ok a lustaságra és bunkóságra!

2019. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Sminkel, itthon van. Nem megy sehova. Zárkózott. Ha megyünk valahova együtt, nem tud viselkedni. Iszonyú nagy szája van, hozzám többször hozzám vágta, hogy romlott ételt rakok elé. Kicsit kétségbe vagyok esve, hogy ilyen rossz gondolataim vannak, de nem szeretném már ha jönne hozzánk. Csak félek, hogy így meg jobban elkallódik, tekintve hogy az anyja tényleg nem törődik vele.
2019. nov. 4. 14:54
 16/21 Savlekotő ***** válasza:
100%
Nem az anyja vagy,aki hagyta gazként nőni... Vigyétek pszichológushoz lehet a probléma mélyebb,mint látjátok..
2019. nov. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
29%
Sminkel. Csináljon youtube csatornát. Megélni nem fog belőle az elején, de nekem is havi 50 ezer pluszt hoz.
2019. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%

Persze, youtube csatorna... pont az kell neki... jelenlegi formájában egy ingyenélő, te meg elküldenéd influencernek, ami szintén ingyenélő.


Nektek be kell keményítenetek, kérdező. Nincs kifogás.

2019. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Pénzcsap elzárása a viszályára is fordulhat ha magamból indulok ki,zűrös dolgokba keveredhet csak a pénz miatt.Én először inkább a másik oldalt próbálnám meg : ha ilyen lusta,azért biztos van valami ami nagyon felvillanyozná,ha megkapná.Valami jó telefon,kocsi,ilyesmi.Megmondanám neki ha elmegy dolgozni,és bizonyos x ideig kibírja,megkapja.Ha ez se jó,akkor pénzcsap elzárás,se ruha,se semmi,csak kaja.
2019. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ez nem kívánságműsor, úgy vágnám ki otthonról mint macskát sz.rni.

Ezer meg egy munkalehetőség van ahol el lehet indulni, tapasztalatot szerezni, pènzt keresni.


Nem akar semmit csinálni, büdös minden munka, meg nem tetszik. Elpakolni se kèpes, csak otthon fetreng, és ti meg kiszolgáljátok és ganajoltok utána...


Nincs több kérdésem

2019. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!