Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim szerethetnek engem?

A szüleim szerethetnek engem?

Figyelt kérdés

Egyke gyerek vagyok. A szüleim azt mondják mindent megadtak nekem mindent, de én ezt nem így érzem. Gondolkodtam az elköltözésen, de azt mondták úgy se tudnék egyedül megélni, meg azt is ha elmennék többet nem költözhetnék haza ha valami bajom lenne. Nincs barátom. Szerintük jobb, ha otthon maradok, mert nem vagyok önálló. Ha vesznek nekem valamit azt nem önzetlenül teszik, hanem utána felhánytorgatják. Pedig nem is kértem hogy vegyék meg.

Nem tudom hogy emiatt lehet-e önbizalom hiányom, de abban szenvedek. Járok ezzel pszichológushoz, de még neki se mondtam semmit a szüleimről. l/24


2019. nov. 6. 22:19
 1/10 Savlekotő ***** válasza:
55%
24 évesen már pszichiátriai gondozott vagy,nincsenek emberei kapcsolataid barát pár,semmi cél,gratulálok a szüleidnek jó munkát végeztek,csináltak egy állandó taposó szőnyeget maguknak, nagyon szeretnek téged.. :(
2019. nov. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
pszichológushoz járok, pszichiáterhez nem.
2019. nov. 6. 22:47
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Ez olyan,mintha én írtam volna... Ez nem szeretet, majomszeretet esetleg...
2019. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Hát ennek semmi köze a majomszeretethez, bár a szeretethez se túl sok. A szüleid lelki sérült emberek, és láthatóan belőled is azt csináltak. A pszichológusnak érdemes lenne megnyílnod, járj el ismerkedni és társasági életet élni, és ha az anyagiak engedik, szakadj ki minél hamarabb ebből a környezetből.
2019. nov. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Talán, felszínesen, kicsit, gyengén, valamennyre, TALÁN.

A szüleid tökéletes példája a mérgező szülőknek. Mihamarabb kezdj erről beszélni a pszichológusodnak, mert kb minden problémád fő eleme és gyökere.


A szüleid morálisan nagyon szegények, mondhatni, nagyon önző és rossz emberek. Mihamarabb állj mentálisan és anyagilag a saját lábadra.

2019. nov. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Látom a neked nem tetsző válaszokat törölted! Akkor is szánalmas vagy, örülj, hogy eltartanak, hiszen privátban írtad, hogy se munkád, se pénzed..Állj már a lábadra, szerezz végzetséget és költözz el ha nem tetszik. Életed végéig a szüleidet akarod okolni a saját nyomorodért?
2019. nov. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Manipulálnak a szüleid. Ettől még szeretnek, csak nem jól. Nem úgy, hogy fejlődj, hanem úgy, hogy bezárnak, magukhoz próbálnak láncolni. Dolgozol? Ha van önálló jövedelmed, szerintem tűzd ki célként az elköltözést, de ne szólj nekik. Szerintem ne egyből költözz el, mert az önbizalomhiányod és az aggodalmaid miatt túl nagy trauma lenne, hanem apránként készülj fel lelkileg. Adj magadnak pár hónapot, pl. fél évet, minden hónapban titokban tegyél valamit az elköltözésért, főként gyűjts tartalékokat. Ez meg fog erősíteni lelkileg. Keress lakást, próbálj meg többet kimozdulni. Lassan a pszichológussal is beszélhetsz a szüleidről. Aztán, amint mindent elrendeztél, tényleg költözz is el. Attól ne félj, hogy nem mehetsz vissza, ha valami baj lesz, ezt csak azért mondták, hogy félj az önállósodástól. Ha vesznek neked valamit, és felhánytorgatják, akkor mondd azt: "Köszönöm, hogy kaptam ezt és ezt, hálás vagyok érte, de nem kell folyton emlékeztetnetek rá. Azt hittem, szeretetből adtátok, önzetlenül."
2019. nov. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hatalamas gondod lehet az életben .kisgyerek vagy még
2019. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ennyibol nem derul ki szeretnek-e teged.

Keress regi csaladi fotokat. Nezd meg boldognak tunik e rajta anyukad amikor fog teged vagy babakocsit tol , vagy karacsonyoztatok vagy mentetek nyaralni. (Ha mentetek).

Gondolj vissza olyanokra, hogy olvasott e esti meset neked, kaptal e jo ejt puszit, ha beteg lettel.apoltak e aggodtak e?

Ha elnek a nagyszuleid kerdezd meg oket nyugodtan, hogy mama/papa szerintetek anyaek szeretnek engem ugy igazan es akkor hatha kapsz erdemi valaszt ami segit eligazodni ebben.


Sajnos sok szulo nem tudja a gyereke irnti szeretetet ugy kifejezni, ahogy arra a gyereknek szuksege lenne. Van aki tenyleg azt hiszi a szeretet kifejezheto penzben es a mindent megadnak neked az szamukra azt jelenti nagyon nagyon szeretnek csak te nem erzed igy, mert lehet neked biztatasra, olelesre lenne inkabb szukseged. Ha nekik nem megy az amire te vagynal, akkor ne ragadj le naluk, igenis vannak emberek akik tudnak ugy szeretni, ahogy neked szukseged van a szeretetre. Ahhoz azonban lassan iseje tovabblepned.

Egy kedves haverom huganak a szulei kezeltek igy a hugot es bar biztos voltam benne szeretik megis ezekkel a felhanytorgatasokkal, lehetetlen beszolasaikkal, annak hangsulyozasaval hogy eletkeptelen, minek megy el otthonrol es hasonlok szinte lelki nyomorekka tettek a lanyt. Kesobb amikor mar sok ideje messze elt a szuleitol akkor lett magabiztos, belevalo lany.

2019. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

24 évesen már minimum egy diplomádnak kéne lennie, ha eddig nem dolgoztál. Igaza van a szüleidnek, állj a sarkadra és kezdj el felnőtt módjára viselkedni mert ennyi idősen már mindenki más dolgozik vagy mestert csinál.

Ha meg a tanulás és a munka is büdös és továbbra is tőlük várod a 'támogatást' akkor igazuk van és életképtelen vagy. Ennyi idősen már drága ajándékokat vettem a szüleimnek saját pénzből, nem hogy ők támogattak engem...

2019. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!