Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miatt lehet az hogy...

A szüleim miatt lehet az hogy félek elszakadni tőlük?

Figyelt kérdés
Sose voltam az az ügyes, talpraesett ember, aki a jég hátán is megélne. Mindig kis szerencsétlen voltam. 27 éves nő vagyok, de már nagyon szívesen elmennék tőlük, de tudom úgy se élnék meg egyedül, és kudarc lenne belőle, és előbb vagy utóbb hazaköltöznék. Ők azt mondják enni se tudnék mit, nem tudnám beosztani a pénzem, életképtelen vagyok. Azt mondják ha ők meghalnak akkor nekem is annyi lesz, és majd elzüllök, örüljek neki hogy ők eltartanak, és hogy élek. Most nincs munkám, de szerintem én sajnos semmihez sem értek.
2019. szept. 14. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez igen terror - gyanús! Negatív programozás a szüleid részéről, elhitetik veled azt, amit mondanak, hogy az igaz. Pedig valószínűleg nem.

Van szakmád /végzettséged? Dolgoztál már valahol?

2019. szept. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Savlekotő ***** válasza:
100%
Gratulálok a szüleidnek a gyerekük tönkretételéhez...
2019. szept. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Keresel munkát? Ha legalább nettó 180 ezred megkeresnél, abból már tudnál magadnak egy szobát bérelni és nem éhenhalni. Muszáj ezt tenned. Keress megfelelő partnert is, ketten a megélhetés is könnyebb, meg a felnövés is.
2019. szept. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Gyere hozzám feleségül!

Együtt majd megoldjuk valahogy😁

2019. szept. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt 3 évvel ezelőttig. Akkor 24 voltam. Néha most is megkapom tőlük, de ott van az ellenoldal, a párom, aki erősíti bennem a hitet hogy mindejre képes leszek és számíthatok rá. No nem anyagiakban, hanem a lelki oldalról.
2019. szept. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy sok helyen, így itt is a szülők ún korlátozó hiedelmeket plántálnak a gyerekükbe. (Magam is így jártam, pont, mint a kérdező és sokan mások, akiből annyit nem néz ki a szüleje, hogy egy kávéskanalat önállóan el tudjon mosogatni.


De jó hír, hogy nem kell ebbe beleragadni. Mihelyst sikerélmény éri az embert valamiben, az olyan stimuláló és inspiráló tud lenni, mint egy drog.


Érdemes önismeretet és önszeretet tanulni, fejleszteni. Majd apró lépésekkel sikerélményeket felhalmozni.


Még egy adalék: régen én is ilyen voltam, ritkán volt munkám, ha volt pénzem, hamar a nyakára hágtam, örökké sóvárogtam csak dolgok iránt. Majd a tudatos önfejlesztés által eljutottamnoda, hogy mindig vannpénzem, jól tudok spórolni, pedig mindenem kegvan és mindenre telik is.


Tehát első körben mondd azt magadnak, hogy semmivel sem vagy rosszabb azoknál, akik a saját lábukra álltak. Keress magadnak egy munkát, ami egy átlagos fizetést hoz, ha nincs annyi, hogy lakást bérelej, akkor vannak szoba társbérletek is, hogy összefognak 3an 4en és úgy vesznek ki egy lakást, így megoszlanak a költségek. Amint megtapasztalod hogy önerőből is elérsz ezt, azt, sokkal jobb lesz az életed.

2019. szept. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Keressél munkát és költözzél el otthonrúl,hanem soha az életbe nem tudsz saját lábadra állni.A szüleid elveszik az önbizalmadat.Mutasd meg nekik,hogy igenis boldogulsz egyedül.
2019. szept. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem nincsen párom.
2019. szept. 15. 10:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Most nincs. De ennek nem kell így maradnia. Ne ragadj a szüleidnél, ne higgy nekik, mert gonoszak. Már kezd kinyílni a szemed, ha feltetted ezt a kérdést, most már cselekedj is. Munka, lakás, és tartsd nyitva a szemedet az ellenkező nemre. Meg tudod csinálni, ne dőlj be az önző rosszakaróidnak!
2019. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak munkák, amikhez szállást is adnak. Ilyen szülőknek nagyon jól tud állni 2-300 km távolság ám! 😊
2019. szept. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!