Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért felnőtt koromra ütköznek...

Miért felnőtt koromra ütköznek ezek ki nálam?

Figyelt kérdés

Minden gyerekkori sérelmem most jön elő. Az, hogy anyámat vártam minden vasárnap, de nem jött, hogy apukámra nem is emlékszem, és már soha nem is fogom látni, a testvereim hiánya. Az, hogy a Nagyszuleim meghaltak, a gyász maga.

Most érzek mindent; dühöt,fájdalmat, hiányt. A gyerekkoromra vezetek vissza mindent, ami nem stimmel velem. De közben meg jó úgy az életem ahogy van, tehát nem panaszkodom, de néha csak arra vagyom, hogy felébredjek egy normális szerető családban, ahova nemcsak becsúsztam, nemcsak befogadtak, hanem vártak és fontos vagyok nekik.

És neha olyan szívesen anyám szemere hánynám, hogy mi a fenéért szült meg minket, ha egy percig sem harcolt értünk. Olyat is mondott, ha visszacsinálna, egyikünket sem szülte volna meg, mintha a mi hibánk lenne....De szeretem őt és valahol sajnálom. De akkor is bánt, hogy rajongásig szerettem őt gyerekkoromban, sírtam utána, lestem az ablakból, hátha jön, de nem jött. És nemcsak hozzám nem, hanem a testvéreimhez sem. Az új férjével volt. És mostanában vagyok rá igazan dühös, hogy miért nem voltunk elég fontosak neki.

A masik a Nagyszüleim halála. Akkor nem emlékszem, hogy nagyon kiborultam volna, persze sírtam, de nem emlékszem igazából másra. Most viszont nem telik el úgy nap, hogy nem sírnék, nem tudok úgy beszelni róluk, hogy el ne bőgném magam, és közben végig a bűntudat bennem, amiatt ahogy viselkedtek velük, amilyen hálátlan voltam velük.

26 éves vagyok, és most fáj valamiért minden a legjobban. Sokszor úgy érzem nem is kellett volna megszületnem hisz végül csak nyűg voltam mindenkinek. Bár szeretem az életemet és szeretem azt amim van, de ha végiggondolom, akkor valóban nyűg voltam, egy éhes száj, akivel kell kezdeni valamit. És erre most jöttem igazan rá, csak nem tudom miért.



2019. nov. 8. 15:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kedves 6/9, én a helyedben inkább elgondolkodnék, hogy nem én vagyok-e aki szembe megyek a forgalommal az autópályán. Hiába ugrálsz, a pszichoterápia rengeteg embernek tette helyre az életét, ezen a Te példád nem változtat. Összesen azt mutatja, hogy valami hiba lehet a belátási képességedben. Olyan tökéletes ember nincs, akin a pszichoterápia ne tudna mit fejleszteni, azon egyszerű oknál fogva, hogy mindenki rendelkezett gyerekkorában családdal vagy annak a hiányával. Az ezáltal mélyen besült "programok" egyike-másika pedig ütközni fog az illető személyiségével vagy élethelyzeteivel, problémákat okozva.
2019. dec. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Hiába "tette helyre" bárki életét, az embert magát nem tudta megváltoztatni. Nyilván vannak olyan emberek, akik elfogadják, hogy lúzerek, nekik ezt dobta a gép és ez jutott nekik. A tézised ott hibás, hogy aki életre való, az pszichoterápia nélkül, ösztönösen fejlődik (igen, pszichoterápia nélkül is fejlődnek emberek, bármennyire hihetetlen), míg aki agyturkászhoz jár, annak ebben is segítség kell, mert egy szerencsétlen. Ilyennek született.
2019. dec. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Fura elképzeléseid vannak, nem te határozod meg ki életrevaló és ki nem, vagy miképpen működik a bonyolult emberi lélek.

Olvass el valamit, például a Terapeuta esetei sorozatból és talán megérted hogy működik ez.

2019. dec. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez az én véleményem, nem akarom meghatározni azt, hogy ki életre való és ki nem. HA valaki annak érzi magát annak ellenére is, hogy lelki nehézségei vannak és segítségre szorul, én annak csak örülök, legyen boldog.


Amit én mondtam, az akkor is úgy van. Rengeteg olyan ember van, aki pszichológus nélkül olyan, vagy magasabb szinteket ér el az élet minden területén, mint azok, akik NAPONTA foglalkoznak önismerettel és dolgoznak magukon intenzíven. Hidd el, én is dolgoztam magamon intenzíven évekig, és komoly eredményeket értem el benne, ezt nem én mondtam, hanem szakemberek. De nagyon rossz azt látni, hogy mások... Hadd ne mondjam. Én ettől sajnos kevesebbnek érzem magam, ez van. Ezen nem tudok változtatni. Ez vagyok én. Hiába pattogok, hiába okoskodok.

2019. dec. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!