Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülő mit tehet, ha...

Maruszja1 kérdése:

Egy szülő mit tehet, ha gyereke szeptembertől 16 éves lesz és költözködni szeretne oda, ahol még ennyit sem töürődnek majd vele, mint itthon, és minden meg lesz engedve neki, mert ő a kedvenc onoka. Nevelő intézetbe nem vitetheti el a szülő?

Figyelt kérdés
Kezelhetetlen a lány. több napra többször is távol maradt már engedély nélkül, nem jön haza a megbeszélt időre, túlzásba viszi a fiúzást, kirívóan öltözködik, bukott tanuló, segíteni sem akar otthon semmit, csak egész nap msn-ezne, máramikor itthon van. már volt, hogy a rendőrséggel fogattam meg, mert a mobilját sem veszi föl.
2010. júl. 18. 12:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
33%

utolsónak. képzeld el, hogy kedvenc kisebbséged tagjaiból van ott a legkevesebb. a cigányok nagyon család centrikusak. inkább neveli rokon, családtag, de nem adják könnyen a vérüket. (nevelőintézetben dolgozok)

kérdezőnek, az előbbiek jól mondták, próbálj utána járni, hogy mi lehet az oka, annak, hogy így viselkedik a lányod, semmiképpen ne éreztesd vele, hogy lemondtál róla, és a magatartását se ítéld el. bízz benne, még ha félsz is a következményketől.

2010. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%

Lehet, hogy nevelőintézetben dolgozol, de nem az összesben!

Én még nem írtam, de rengeteg olyan iskolatársam, koleszos társam volt, akik intézetisek voltak, és borzalmas, hogy mennyi roma van ott! A francot családcentrikusak, látnád, hogy mi megy a környékünkön...


A gyerek ha menni akar, menni fog, sajnos nem fogod tudni visszafogni. Én úgy vagyok vele, hogy tanuljon a kárán. Gondolom te amit tudtál megtettél!

2010. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%

szerintem te egy gyáva és gyenge anya vagy. a lányod meg elvadult. ezt már rég elszúrtad, fogadjunk titkon azon imádkozol hogy mikor tölti be a tizennyolcat hogy már ne legyen a te gondod többé.

te vagy az anyja, ő a te felelősséged.

2010. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

most nem fogok vitatkozni veled, mert nem tudhattad, hogy a családsegítők/ gyámügyisek munkája úgy működik, hogy folyamatos kapcsolattartás van az intézmények között. tudom, hogy mi van az országban, lehet, hogy te ismertél pár elvadult koleszost, de a statisztikákat és az esettanulmányokat én csinálom.

de nem ezt kérdezte a kérdező, ez már erős off.

2010. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Vetesd fel valahogy bentlakásos egyházi suliba. Nem lesz egyszerű, mert jó tanulmányi eredményt szoktak igényelni, de jót fog tenni a lányodnak.

A húgom 7-8. osztályban kezdett elzülleni, nem bírtak vele anyáék, a barátai húzták lefelé, pedig okos lány. Csak hát tinikor... a barátok szülei meg még rosszabbak voltak, eleinte simán elengedték pl. a "legjobb barátnőjéhez", hogy ott aludjon, később derült ki, hogy a lány apja este együtt vodkázott velük!! Persze ezek után nem lett elengedve, akkor meg megszökött.

Így került bentlakásos gimibe (az iskolaépületben laktak), ahol napi egy óra kimenőt kapott, délutántól estig tanulnia kellett, este 20 perc gépezést engedélyeztek.

Meg is van az eredménye, két év alatt több, mint két jegyet javult az átlaga, új barátokat szerzett, normálisakat, a régiekkel is tartja a kapcsolatot, de csak ésszel. Ma meg már egy jó egyetemre jár.


Drasztikus megoldás, de tuti hatásos és a lányodnak ezzel teszel a legjobbat. Később meg fogja köszönni neked.

2010. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Te melyik megyében vagy? Mert barátnőm anyja egy Borsod megyeiben dolgozik, és sok a cigány eléggé, abba viszont igazad van, hogy a cigányok nem szívesen adják be a gyerekeiket, no nem a nagy család centrikuságuk miatt, hanem mert akkor nem kapják a gyerek után a családi pótlékot, ezért az ott lévő gyerek ilyen nagyon problémás családokból, kerülnek ki ahonnan már gyám veszi ki őket, mert börtön viseltek a szülők agresszív a gyerek stb.
2010. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A bentlakásos suli se tesz csodát,az ilyenekben is folynak ám érdekes dolgok.
2010. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A barátnőm is ilyen volt... Elszökött hozzám 3 napra, mert bukott, és félt, és az anyja hívogatta. Folyamatosan mondtam neki, hogy vegye fel, de nem vette, így jött hozzánk a rendőrség. Sok ilyesmit csinált, és elhatároztam hogy megpróbálom "átnevelni". Sikerült valamennyire, de sokat veszekszünk, mert az ilyesmik óta már nyíltan kimondom amit gondolok...
2010. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedves 13:41!

Csongrád megyében van a székhelyem. Borsod megyében arányaiban több roma él, és mindenhonnan, függetlenül a környezettől, a szituációtól a gyámügy emeli ki a gyermeket.

A bentlakásos iskolát egyébként én sem tartom remek ötletnek, de már leírtam a véleményemet.

2010. júl. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, rátapintottunk a lényegre, hogy lepontoztál bennünket?
2010. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!