Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülő mit tehet, ha...

Maruszja1 kérdése:

Egy szülő mit tehet, ha gyereke szeptembertől 16 éves lesz és költözködni szeretne oda, ahol még ennyit sem töürődnek majd vele, mint itthon, és minden meg lesz engedve neki, mert ő a kedvenc onoka. Nevelő intézetbe nem vitetheti el a szülő?

Figyelt kérdés
Kezelhetetlen a lány. több napra többször is távol maradt már engedély nélkül, nem jön haza a megbeszélt időre, túlzásba viszi a fiúzást, kirívóan öltözködik, bukott tanuló, segíteni sem akar otthon semmit, csak egész nap msn-ezne, máramikor itthon van. már volt, hogy a rendőrséggel fogattam meg, mert a mobilját sem veszi föl.
2010. júl. 18. 12:19
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Hát köszi mindenkinek a tanácsokat. Az intézet már a legvégső megoldás lenne. A nagyihoz költözik a lány ősztől 16 lesz, mert akkor már én nem szólhatok bele, hogy mikor mit csi nálhat, kivel stb. Próbálom tartani, hogy ne akarjon még túl nagy lenni, ráérne még vele, helyette 2 havonta más fiúval bújik ágyba, amit én nem jó véleménnyel közlök vele. íMajd a nagyinál lehedt mindent, mert a nagyi iszákos és tojik nagyot arra, hogy kivel, mikor, mit csinál az onoka. Különben meg kétfelé volt, van nevelve a szegény lány. Én inkább spórolásra intem, meg halaszgatásra bíztatom a nagylányos dolgokban, a nagyi meg pont fordítva neveli, amikor nála van. Mindent meg kell venni ami a kirakatba van, szórni kell a pénz két kézzel stb. A nagyitól elkéreckedik barátnőhöz és valahogy mégis fiúnál köt ki. Na ennyire figyel rá a nagyi. Rossz tanulósága révén többször be volt szüntetve a csvargás, de a nagyi elébe ment és akkor is megmutatta, hogy engem át lehet verni. nem hazajött suliból, hanem nagyihoz. Elváltam már 12 éve a lány apjától, 12 éve van élettársam. Jól kijönnek együtt, nincsen semmi szigor. Járunk nyaralni, koncertekre, lovasnapokra. Hát a kisasszonynak mégsem elég. Mit akarhat még? Vigyem faszihoz? Hát azt már nem. Volt. hogy összejött egy sráccal és már aznap nála is aludt, 5 napig volt nála a tudtomon kívül, a rendőrséggel fogattam meg, mert suliba se ment tőle 2 napig. Nem engedem azt sem, hogy fiú aludjon nálunk. Pedig már 8 fiú megfordult az egy év alatt nálunk.Ez a rossza viselkedés a nyolcadik osztálytól van. Előtte még normális volt minden.
2010. júl. 19. 20:10
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Öleld át szeretettel és kérdezd meg tőle, hogy miért viselkedik így. De ne oktasd, ne szidd, ne szólj közbe bármilyen nehéz ezt megállnod, csak hallgasd figyelmesen, amit mond, és vedd komolyan!


Ha meg akarod tartani a lányod, akkor ne tiltsd ezután semmitől (eddig se jött be ez a megoldás). Ő úgyis tudja, hogy haragszol, ha sűrűn váltogatja a fiúkat, és gyorsan ágyba bújik velük. De amíg harcolsz, addig ő is harcolni fog veled, és "csakazértis" ellenkezik mindenben.


Ha ezután olyat tesz, ami nagyon nem tetszik, akkor ne fenyegetőzz, hanem egyszerűen mondj ennyit: "engem ez nagyon bánt, mert féltelek kislányom". És semmi többet! Mert már mindent elmondtál, kiabáltál úgyis. Most hagyd őt, hadd jussanak eszébe az intelmeid.

2010. júl. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!